Ziraat Bankası Özbek Bankasını Satın Alıyor

Ziraat Bankası Özbek bankasını satın alıyor! Özbekistan’da faaliyet gösteren UTBANK için dev adım atılıyor.

Kredi, mevduat ve yatırım işlemlerinde kullanıcılarına hizmet sağlamakta olan Ziraat Bankası çağrı merkezi, ATM, mobil bankacılığı ve İnternet şubesi hizmetleri ile günün her saati müşterilerine sınır tanımadan hizmet sağlamaktadır. Sürekli büyümeyi hedef edinen Ziraat Bankası, şimdi de kendini yurt dışında geliştirme aşamasında.

Ziraat Bankası Özbek Bankasını Satın Alıyor

Ziraat Bankası ortak olarak çalışmakta olduğu Özbekistan’ın ilk yabancı sermayeli bankası ile ortaklığına son vererek, UTBANK isimli bankanın tamamını alacağını duyurdu. Ülkedeki yatırımlarını önemli derecede büyütmeyi hedefleyen Ziraat Bankası, büyümeye yönelik en önemli adımını atmış görünüyor. Hisse devirlerinin kısa bir süre içerisinde Ziraat Bankasına devredilerek “UTBANK” adı altında bir banka kalmayacak şeklinde duyuru yapıldı.

Özbekistan Başbakan yardımcısı “Cemşit Kuçkarov” genel açıklama yaparak, tüm bu haberleri doğruladı. Geniş uluslararası hizmet ağına sahip olan Ziraat Bankası Almanya, Bosna Hersek, Karadağ, Gürcistan, Azerbaycan, Rusya, Kazakistan ve Türkmenistan üzerinde de hizmet sağlamaktadır.

Ziraat Bankası Türkiye Cumhuriyetini temsil eden bir banka olarak bilinir. Bankanın büyümesi ve gelişmesi, aynı zamanda ülkenin geliştiği gibi görülmektedir. Bu durum, ülkemizi gelişmiş ülke olarak en üst seviyeye taşımaya yardımcı olmaktadır.

UTBANK’ın Yeni Adı Ne Olacak?

UTBANK Özbekistan’ın bağımsızlığını kazanmasından beri hizmet sağlamakta olan önemli bir bankası’dır. Ziraat Bankası 2018 yılında bankanın tamamını kendi bünyesine geçireceğini duyurdu. Yetkililer tarafından, bankanın adının “Ziraat Bank – Özbekistan” olarak değiştirileceği ve bu şekilde hizmet vereceği yönünde açıklamalar yapıldı. UTBANK, yeni isim olarak Ziraat Bank – Özbekistan diye şimdiden dillere dolanmaya başladı.

Özbekistan Üzerinde Yapılan Diğer Değişimler

Nihat Zeybekci ve Cemşit Kuçkarov’un düzenlediği basın toplantısında; Türkiye – Özbekistan arasında bankacılık alanında yapılan işbirliğin ve değişimin yanı sıra, aynı zamanda havacılık ulaşım yolunda da birtakım anlaşmalar yapılacağı bildirdi. Uçuşlarda THY ile yapılan anlaşmaya göre İstanbul’dan direk uçuş sağlanmaktadır.

Ziraat bankası Özbek bankasını satın alıyor

Özbekistan bankası satın alınıyor

Ayrıca Türk iş adamları ile Cemşit Kuçkarov arasında geçen toplantıda, tekstil ürünlerinden, süt ve et üretim tesisi kurulmasına kadar pek çok proje üzerinde görüşme sağlandığı dile getirildi. Yaklaşık olarak 50 civarında Türk iş adamının ekim ayının başlarında görüşülen projeler üzerinde istişare yapması için Özbekistan’a giderek bir takım çalışmalar yapacağı açıklanmıştır.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.