Ziraat Bankası Evlenecek Çiftlere Evlilik Kredisi

Ziraat Bankası evlenecek çiftlere evlilik kredisi kampanyası detaylarına ilişkin bilgileri burada bulabilirsiniz. Evlilik hazırlığında olan bir çok kişinin bilmediği bir diğer konu ise çeyiz hesabı olmaktadır. Dilerseniz bu yazının sonunda çeyiz hesabı başlıklı sayfamıza göz atabilirsiniz.

Ziraat Bankası evlenecek çiftlere evlilik kredisi

Ziraat Bankası evlenecek çiftlere evlilik kredisi

Ziraat Bankası Evlenecek Çiftlere Evlilik Kredisi

Müşterilerine finansal açıdan her zaman destek sağlayan Ziraat Bankası, evlilik hazırlığı yapanlara kolaylık sağlıyor. Ziraat Bankası, devlet destekli evlilik kredisi ile evlenmek isteyen çiftlere bir ışık tutuyor. Maddi durumu olmayan kişiler evliliği ertelemesin ve zorluk çekmeden tüm düğün ihtiyaçlarını karşılasın diye müthiş bir teklif sunuyor. “Evlilik kredi kampanyası” adı altında müşterilerine destek sağlamakta olan Ziraat Bankası, çeyiz hesabı açtırarak kredi imkanı sağlıyor.

ziraat bankasi

ziraat evlilik kredisi

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi Başvuru Şartları

Ziraat Bankası yeni evlenen çiftlere destek amaçlı 15 bin lira kredi imkanı sağlıyor. Ziraat Bankası evlilik kredisi başvurusu yapmak isteyenler için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar ise şunlardır;

  • Bankaya gidip çeyiz hesabı açılması gerekir.
  • Açtırmış olduğunuz çeyiz hesabınıza en az 3 yıl boyunca para yatırarak birikim yapmanız gerekiyor,
  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı (T.C.) olma zorunluluğu var,
  • Ağır suçlardan dolayı adli sicil kaydı olmaması gerekir,
  • Yaş sınırlaması olarak 18 yaş ile 24 yaş arasında olmak gerekir.

Eğer yukarıda belirtilen şartlara uyum sağlıyorsanız, evlilik kredisine başvuru sonucunuz olumlu bir şekilde yanıt alabiliyor. Yukarıda belirtilmekte olan şartlardan birinde bile bir uyumsuzluk söz konusu olduğunda, yapılan başvurular sonucu olumsuz olarak yanıt alabilirsiniz.

Ziraat Bankası evlenecek çiftlere evlilik kredisi kampanyası düzenliyor. Bazı kişiler için bu kampanya tutarı yetersiz gelebilir. Eğer devlet destekli 15 bin lira evlilik kredisi size yeterli gelmiyor ise Ziraat Bankasına ihtiyaç kredisi adı altında başvuruda bulunarak ek kredi çekebilirsiniz. Bu imkandan yararlanarak, düğün ihtiyaçlarınızı sıkıntısız olarak, rahat bir şekilde karşılayabilirsiniz. Ziraat Bankası aracılığıyla kredi çekebilmeniz için banka skoru iyi olması ve geçmiş dönem ödemelerinin düzenli bir şekilde yapılmış olması gerekiyor. KKB skorunu öğrenmek için üst menüde bulunan kredi notu sorgulama yazısına tıklayınız.

Ziraat Bankası Evlenecek Çiftlere Evlilik Kredisi

Ziraat Bankası Evlenecek Çiftlere Evlilik Kredisi

Evlilik Kredisi ile Çeyiz Hesabı

“Çeyiz hesabı ve evlilik kredisi aynı mı?” sorusu pek çok kişinin kafasına takılan bir soru. Çeyiz hesabı, evlenmek isteyen kişiler için devlet destekli bir banka hesabı olmaktadır.

Bunu örnek olarak şu şekilde düşünebilirsiniz; bir kumbara var, siz bu kumbaraya her ay bir miktar para atıyorsunuz. 3 yıl boyunca bunu yaptınız ve bu 3 yılın sonunda kumbarayı açtığınız zaman içine atmış olduğunuz paradan fazlası var. Çünkü devlet tarafından bir desteğe sahip olmuş oluyorsunuz. Üç (3) yıl boyunca çeyiz hesabına yapılmakta olan bu birikime devlet katkısı ilave ediliyor. Bu şekilde birikim amaçlı yatırmış olduğunuz para, Devlet katkısı ile artarak tarafınıza fazlasıyla iade edilecektir.

Tüm kredi kampanyalarını incelemek için Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2018 Kampanyası sayfamıza göz atınız.

dugun kredisi

düğün kredisi

Yukarıda  bahsetmiş olduğumuz kampanya sonucu nişan, kına gecesi, düğün ve nikah  yapma masrafları için destek alabilirsiniz. Destek sonucu yapmış olduğunuz tüm bu harcamaları azaltabilir, daha rahat bir aile hayatı geçirme olanağı bulabilirsiniz. Devlet tarafından sunulan bu gibi imkanlardan sürekli olarak haberdar olmak için lütfen sayfamızı takip ediniz.

1 Yorum

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.