Ziraat Bankası EFT Ücretleri 2016

Ziraat Bankası EFT Ücreti

Bankanın sunmuş olduğu elektronik fon transferi (EFT) hizmeti ile ayrıcalıklar dünyasına adım atabilirsiniz. Ziraat Bankası EFT işlemlerinizi İnternet şubesi, mobil bankacılık, ATM’lerden, telefon bankacılığı ve şubelerden kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın sunmuş olduğu bu hizmet için belirlenen bir saat aralığı var ve Ziraat Bankası EFT Saatleri için yardım alabileceğiniz bir makalemiz mevcuttur. Bankanın belirlemiş olduğu saatler aralığında veya sonrasında eft işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilir, yapmış olduğunuz bu işlem için seçilen tüm hizmet noktaları için ayrı ayrı ücretlendirilme yapılmıştır. Türkiye’de bulunan tüm bankalardaki hesaplar arası yapılan para transferleri için, belirlenen Ziraat Bankası EFT ücreti 2016 yılı listesi aşağıda sıralanmıştır.

 

Ziraat Bankası EFT Ücretleri 2016

Ziraat Bankası EFT Ücretleri 2016 yılı içerisinde aldığınız hizmete göre farklılık göstermektedir. Buna göre ATM’den gerçekleştirilen eft işlemleri için ödemeniz gereken tutar 5.00 TL’dir. Yine ATM’den yapılmış olan geç eft işlemi için belirlenen ücret 6.50 TL’dir.

Ziraat bankası kasadan yapılan eft işlemlerinde ise 250.00 TL’ye kadar yapmış olduğunuz transfer ücreti 10.00 liradır. 250.00 TL. üzerinde yapmış olunan işlemlerde alınan asgari tutar 30.00 lira olurken, azami tutar ise 500.00 lira olarak ücretlendirilir. Bu işlemde asgari oran %0.5 olarak değerlendirilir. İşleme BSMV dahil ve işlem bekleme süresi 1 gündür. Ziraat kasadan yapılan geç eft işlemleri için asgari ve azami tutarlar ise 50.00 TL. ile 500.00 TL. olarak belirlenmiştir.

Gerçek kişi İnternet EFT işlem ücreti 3.00 lira olurken, yine İnternet’den yapılan geç eft uygulamasında alınan ücret değişmemektedir. Mobil bankacılık eft işlem ücreti 2.00 lira ve bu işlem içinde yapılan geç eft ücreti değişmemektedir.

Yukarıda belirtilmiş Ziraat Bankası EFT Ücreti ve oranlarını banka değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. Bankanın bu işlem için, hizmet verdiği noktalarda yaptığınız işlem sırasında bilgilendirme tekrardan yapılmaktadır. Elektronik fon transfer ücretleri hakkında daha fazla bilgiye aşağıda yer alan yorum butonundan, bizlere sorularınızı yönelterek cevap bulma şansına sahipsiniz.

Ziraat Bankası EFT Ücretleri 2016
5 (100%) 2 oy
Merhaba ben kadir. Kredi notu öğrenme ismi ile sizlerle sürekli olarak buluşuyorum. Kredibanka.org adresini 2015 yılında hayata geçirdim ve finansal konularda bir çok bilgi paylaştım. Özellikle bankaların kredi ve kredi kartı hizmetleri için başvuru şartları ve özel kampanyalarını sizlerle paylaştım. Bu paylaşımlarım arasında çok beğeni alanlar ve sürekli paylaşılanlar oldu. Tüm bunlar için öncelikle herkese çok teşekkür ederim. Ekonomik ve finansal bilgiler paylaşmaya devam edeceğim.

4 Comments

 1. Asena

  6 Aralık 2016 at 22:27

  İyi akşamlar. Ben ziraat gencbankkart hesabımdaki paranın bi kısmını yapıkredi hesabıma mobil bankacılık yoluyla transfer etmek istiyorum. Parayı gönderdikten sonra ziraatteki hesabımdan mı masraf ücreti kesiliyor? Yoksa yapıkredi hesabıma gönderdiğim paradan mı kesiliyor? Bir de net olarak ne kadar eft ücreti kesilir? Aciklarsaniz sevinirim..

  • Adnan

   14 Aralık 2016 at 18:37

   Mobil den yaparsan 2 tl gonderdigin hesap tan kesilir yapikiredi hesabindan kesilmez

 2. Adnan

  14 Aralık 2016 at 18:39

  Gonderdigin hesaptan kesilmez mobil bankaciligindan yaparsan 2 tl ödersiniz

 3. yusf demir

  14 Haziran 2017 at 14:56

  ben garantı bakası musterısı ıdım ve zıraat bakasına gectım ve emeeklı masımı zıraattan alıyorum yıllar boyu havale ve eft ucretı odemedım elektrık paramı ıcın otomatık odeme talımatı verdım paramız ulkemızde kalsın dusuncesıyle zıraata gectım ancak ınternet bakacılıgından kendı hesabıma havaladen bıle para kesılıyor galıba yanlıs yaptık yusuf demir

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir