Ziraat Bankası EFT Saatleri 2019

Ziraat Bankası EFT İşlemleri

Ziraat bankası EFT saatleri 2019 yılı için alt kısımda belirtildiği gibidir. Elektronik Fon Transferi (EFT) işlemini yapmadan önce, bankanın işlem saatlerini göz önüne alınız. Hafta sonu veya mesai saatleri sonrasında yapılan işlemlere dikkat ediniz.

  • Hafta içi 09:00 17:15

Ziraat bankasından diğer bankalara yapacağınız para transfer işlemlerinizi hafta içi mesai saatleri içerisinde 09:00 ile 17:15 arasında yapabilirsiniz. Hafta içi sabah saat 08:30’da transfer emri verebiliyorsunuz. 08:30’da verilen emirler, 09:00 itibari ile işleme alınıyor.

Hafta sonu veya mesai saatleri sonrasında verilen EFT emirleri, yine hafta içi sabah 08:30 ile akşam 17:15 arasında işlem görüyor. Transfer emrini verdikten sonra yaklaşık 15 ile 30 dakika içerisinde para hesaba transfer ediliyor. Aksi bir durum olmadığı sürece, en az 30 dakika beklemenizi öneririz.

30 dakika içerisinde hesaba geçmeyen paralar için bankanın müşteri hizmetleri telefon numarasını arayabilirsiniz. Müşteri temsilcisinden bilgi alabilir, bu işlemin şu anki durumunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca EFT işlem ücretleri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz, Ziraat EFT ücretleri başlıklı yazımızı gözden geçirebilirsiniz.

Ziraat bankasından diğer bankalara yapacağınız para transferleri için verilen bu bilgiler, bankanın resmi yayın organları göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Daha fazla bilgiye ulaşmak için çağrı merkezi, İnternet şubesi veya yerel şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.