Ziraat Bankası Çeyiz Hesabı Açmak

Ziraat Bankası Çeyiz Hesabı Açmak

Son günlerde oldukça popüler olan “ziraat bankası çeyiz hesabı açmak” aklınıza hiç geldi mi? Evlenmeden önce birikim yaparak evlilik tarihinde oluşacak muhtemel ekonomik krizin önüne geçebilirsiniz. Hatta böyle bir fikriniz varsa, devlet katkılı çeyiz hesap açmanız oldukça etkili bir şekilde fayda sağlayacaktır. Hadi gelin bugün biraz “Ziraat bankası aracılığı ile çeyiz hesabı nasıl açılır?” Hep birlikte detaylı olarak inceleyelim.

Devlet Destekli Çeyiz Hesabı Nasıl Açarım?

Öncelikle “Devlet destekli çeyiz hesabı nasıl açılır?” Ve “Şartları nelerdir?” Bunlara bir göz atalım. Bankanın tüm şubeleri aracılığı ile Çeyiz hesabı açabilir, şartlara uyarak devletin sunmuş olduğu desteği güvenli ve keyifli bir şekilde alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Çeyiz hesabı açmak için yirmi yedi (27) yaş altı ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak en önemli şartlar arasında gelir. Yüzde yirmi %20 devlet katkısı sağlanan çeyiz hesapları, artık neredeyse tüm bankalar aracılığı ile açılabiliyor. Ayrıca 18 yaşından küçük Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için, velileri ya da vasisi tarafından çeyiz hesap açılabilir.

Evliliklerini 27 yaşından önce yapma şartı bulunan katılımcılar için, bir kaç ödeme yöntemi sağlanmıştır. Aylık ya da üç aylık düzenli ödeme seçenekleri bulunan uygulama için, her ay minimum yüz lira (100) ödeme koşulu bulunuyor. Örneğin aylık olarak ödeme yapmak isteyen bir katılımcı, her ay hesabına 100 TL. Gibi bir para yatırması gerekiyor. Üç aylık düzenli ödeme seçeneğinin kullanılması halinde ise, en az üç yüz (300) lira ödeme yapılıyor.

Gecikmeli ödemeler sınırı aşarsa, devlet desteği verilmiyor. Hesaba aylık olarak para yatıran bir katılımcı, yıl içinde en fazla üç kere gecikmeli ödeme yapabilecek. Üç aylık düzenli ödeme gerçekleştiren bir katılımcı ise, yıl içinde en fazla bir kez gecikmeli ödeme yapabiliyor. Bu süreleri aşan ya da ödemeyi daha fazla gecikmeli ödeyen katılımcılar, devlet katkısından faydalanma şansına sahip olamayacaktır.

Ziraat-bankasi-ceyiz-hesabiZiraat Bankası Çeyiz Hesabı Başvurusu

Ziraat bankası çeyiz hesabı açmak isteyenler, bankanın şubeleri aracılığı ile çeyiz hesabı başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası ile irtibata geçerek, konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.