Yurt Dışına Dükkan Açma Kredisi

Yurt Dışına Dükkan Açma Kredisi

Yurt dışında iş yeri açmak isteyenler için Devlet Destekli Yurt Dışına Dükkan Açma Kredisi fırsatları sunulmaktadır. Yurt dışında iş yeri kurmak için hibe kredi ve diğer bilgilere sahip olabilmek için, lütfen sayfanın devamını gözden geçiriniz.

Yurt Dışında Dükkan Açma Kredisi

Yurt Dışında Dükkan Açma Kredisi

Ekonomi bakanlığı tarafından oluşturulan destekler kapsamında yurt dışı ihracatının arttırılması ve yurt dışında Türk firmalarının faaliyetlerini desteklemek amacıyla birçok destek ve kredi imkanı sunulmaktadır. Cafe ve restoran açanlardan, fuarlara katılanlara, ofis kiralayanlara, ofis açanlara kadar birçok alandaki iş kollarında yurt dışı destek paketleri verilmektedir.

Yurtdışı Destek Kredileri

Yurt dışına ihracatı desteklemek amacıyla oluşturulan yurt dışı destek kredileri, kuruluş masraflarını 100 bin, kira yardımında 200 bin dolar üst limite kadar destekliyor. Firmalar üretim, pazarlama, satış, satış sonrası gibi tüm süreçlerde destekleniyor. Yurt dışı destekleri şu başlıklar altında veriliyor;

  • Markalaşma ve Turguality desteği,
  • Yurtdışı birim, marka ve tanıtım desteği,
  • Tasarım Desteği,
  • İstihdam Desteği,
  • Fuar Katılım Desteği,
  • Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği,
  • Eğitim Desteği,
  • Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Desteği, başlıkları altında incelenebilir.

Yurt Dışı Kredi Şartları

Verilen krediler genellikle hibe destek programı dahilinde verilmektedir. Franchising desteklerinden yararlanabilmek için markaların yurt içinde 5, yurt dışında en az 1 şubeye sahip olmaları gerekmektedir. Başvuru yapan şirketler % 100 yerli ise destek oranları % 50 oranında gerçekleşiyor. Firma % 70 Türk sermayesi ise bu oran % 35’e düşüyor. Birçok alanlarda şirketleri mercek altına alan bakanlık, planlama, kurumsal performans, finansal performans, marka yönetimi, tedarik zinciri yönetimi, insan kaynakları yönetimi, pazarlama yönetimi, ürün tasarım ve geliştirme, bilgi teknolojileri gibi alanlarda kurumların performanslarını dikkatle inceliyor. Her programda farklı kredi limitleri söz konusu olmakla birlikte genellikle açılacak kurumun masraflarının % 50’si devlet tarafından karşılanıyor. Örneğin marka destek programında yıllık destek limiti 400 bin dolar olarak belirlenmiş. Franchise mağaza açan kişilerde ilk 10 mağazanın kuruluş ve kira masraflarının yarısını devlet ödüyor. Kira giderleri 2 yıl süreyle sınırlandırılırken, limit 100 bin dolar olarak veriliyor. Bunun yanında 4 yıl süreyle her türlü tanırım, tescil, araştırma, fuar katılımı, defile, mağaza kirası, ofis kirası, depo kirası, showroom dekorasyonu gibi masraflar da destek kapsamına giriyor. Konu başlığımız Yurt Dışına Dükkan Açma Kredisi, yurt dışında iş yeri açmak isteyenlere hitaben hazırlanmıştır.

Yurt Dışına Dükkan Açma Kredisi

Yurt Dışına Dükkan Açma Kredisi

Yurt dışında iş yeri açmak için kredi imkanlarından bahsetmeye çalıştık. Bu imkanlar hakkında çok daha fazla bilgiye ulaşabilmek için KOSGEB kategorimizi incelemenizi önemle tavsiye ederiz. KOSGEB devlet destekli iş yeri açma kredileri sunmaktadır. Bu kampanyalardan haberdar olmak ve takip etmek için, kategorimizi sürekli takip etmenizi öneririz. Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. KrediBanka.Org

1 Yorum

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.