Yatırım Altını

Yatırım İçin Altın Tercih Ediliyor

Birikim yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği Yatırım Altını, sahiplerini her geçen gün mutlu ediyor. Peki Yatırım Altını ürünlerine göre, kimler nasıl alım, satım yapmalı ve Yatırım Yaparken Hangi Altın Tercih Ediliyor.

yatirim-altini

Yatırım Altınları

Yatırım Altını Paralar

Yatırım yaparak birikimlerini arttırmak isteyenlerin bir çoğu Altın yatırımı ile işe başlıyor. Peki altın alırken neye dikkat edilmeli ve Yatırımlık Altın alırken, nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle daha önceleri Forbes Emtia analistlerinin de yapmış olduğu açıklamalara göre, küçük çapta altın yatırımı yapmak isteyenler için; Çeyrek Altın, Yarım Altın, Tam Altın ve Gram Altın en kârlı seçenekler olacaktır. Örneğin yüksek miktarlar ile yatırım yapmak istemeyip, yatırımını küçük çaplı altın yatırımı olarak yapacaklar, Altın Paralar ile işe başlayabilir. Ayrıca farklı ebatlarda alınacak olan altınların değerlerinin değişebileceğini unutmamanız gerekiyor. Buna göre Yatırımlık Altın Alırken; ebata göre geri dönüşün ve yeniden satış imkanına oldukça dikkat etmelisiniz.

Altın Yatırımı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

Yatırım yapmak için Çeyrek, Yarım, Tam ya da Gram Altın Almak küçük yatırımcılar için oldukça büyük paralar yatırılmış olarak görünebilir. Ülkemizde bu tip altın paralar satın almak için, genelde kış ayları beklenir. Özellikle evlilik ve düğün mevsimi olarak tercih edilen yaz ayları yaklaştıkça, Altın Fiyatları Tavan yapar. Bunun sebebi ise hepimizin bildiği gibi, düğünlerde hediye olarak altın paraların tercih edilmesi olmaktadır. Yaz aylarında özellikle çeyrek, yarım ya da tam altına oluşan rağbet, alım gücünün artması ile altın fiyatlarını yükseltir. Kış aylarında bu durumun tam tersi yaşandığı için, altın fiyatları yaz aylarına göre düşüş yaşamaktadır.

Kısacası bizim ülke sınırlarımız içerisinde yapacağınız en mantıklı ve en az riskli Altın Yatırımı Çeyrek, Yarım, Tam ve Gram Altın çeşitleri olacaktır. Ayrıca bu tip yatırımların alımı kış ayları, satımı ise yaz aylarına denk gelecek şekilde ayarlanması faydalı olacaktır.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz Yatırım Altını ürünlerine ek olarak yapabileceğiniz Altın Yatırımı çeşitleri ise, aşağıda kısa başlıklar ile sunulmuştur. Fakat bu başlıklar altında verilen bu yatırım fikirlerinin bazıları, profesyonel ya da yüksek bütçeli Altın Yatırımı Ürünleri olabilmektedir.

  • Altın sertifikaları: Bankalar tarafından sağlanan bir yatırım hizmeti olmaktadır. Sigorta, saklama ve gerekli ek ücretler talep edilebilir.
  • Vadeli Piyasada Altın Yatırımı: Borsa işlemcileri aracılığı ile yapılıyor. Toplam değerin küçük bir kısmına denk gelecek şekilde, kâr marjı ödemesi yapılıyor.
  • Altın Yatırım Fonu: Bu yatırım aracı için belli bir vade şartı yok ve bu nedenle istenildiği zaman satar, istenildiği zaman tekrar geri alabilirsiniz.

Yukarıda bahsi geçen “Yatırım Altını Alırken Hangi Altın Tercih Edilmeli” konusu, tamamen bilgi paylaşımı amaçlı yayınlanmıştır. “Yatırımcı ve Yatırım Altını” içerikli konu hakkında yapacağınız tüm görüş ve önerileriniz titizlikle incelenip, anında takipçilerimiz ile paylaşılacaktır. Teşekkür ederiz. Kredibanka.org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.