Yapı Kredi QR Para Çekme Uygulaması

Yapı Kredi QR para çekme uygulaması ve ATM’den telefonla kartsız para çekme özelliği

Yapı Kredi QR para çekme ve yatırma özelliği ile kart taşıma derdine son! Sadece cep telefonu kullanarak ATM cihazlarından anında nakit para çekebilirsiniz. Gerekli ihtiyaçlar; sadece kamerası bulunan bir cep telefonu, bu telefona yüklü Yapı kredi mobil uygulaması ve banka hesabı olacaktır.

Yapı Kredi QR Para Çekme Uygulaması

Yapı Kredi QR Para Çekme Uygulaması

  • Mobil hesaba giriş yapın.
  • Ana ekranda bulunan “Para çekme” butonuna tıklayın.
  • Parayı çekmek istediğiniz hesabı seçin.
  • Çekmek istediğiniz nakit tutarı yazın.
  • Bilgileri kontrol edin ve doğruysa onaylayın.
  • Telefon kamerasının aktif hale gelmesini bekleyin.
  • Açılan kamera ile ATM ekranında bulunan kodu tam olarak ortalamaya çalışın.
  • ATM cihazının onaylamasını bekleyin.
  • “İşleminiz onaylandı” paranızın sayılması ve taktim edilmesini bekleyiniz.

Dikkat! Bankamatik tarafından verilen paranızı almayı unutmayınız! İnsanların bir kısmı, para çekme işlemi sonrası para veya kartlarını unutuyor.

Yapı Kredi QR Para Çekme Uygulaması

Kampanyaları takip etmek için Yapı Kredi sayfamızı ziyaret ediniz.

Yapı kredi QR Koduyla Nasıl Para Çekilir?

QR koduyla para çekme işlemi için öncelikle mobil şube girişi yapmanız gerekiyor. Gerekli şifre ve diger bilgiler ile hesaba giriş yaptıktan sonra ekranda bulunan “para çek” butonuna tıklayın. Bu sayfada karşımıza banka hesap bilgileri ve çekmek istediğiniz para tutarını girmeniz gereken alan gelecek. Burada para çekmek istediğiniz hesabı ve bu hesaptan çekmek istediğiniz para miktarını tuşlayın. Bu işlemleri tamamladıktan hemen sonra telefon kamerası aktif hale gelecek. Açılan kamera ile ATM ekranında bulunan kodunu okutun.

Tıpkı fotoğraf çeker gibi telefon ekranında açılan kamerayı, ATM ekranı üzerinde bulunan koda çevirin. Para çekmek ve yatırmak için görünecek bu kod, bir çok yerde görmüş olduğumuz “barkod” gibi görünür. Özellikle büyük marketlerde alışveriş sonrası barkod okuma sistemleri ile ödeme alınır. Bu kez barkod okuma işlemini kasiyer değil, siz yapıyorsunuz gibi düşünebilirsiniz.

Uygulama sayesinde ATM cihazlarına dokunmadan anında para çekebilirsiniz. Yapıkredi mobil uygulamasını cep telefonlarına indirdikten hemen sonra işleme başlayabilirsiniz. Mobil bankacılık hakkında detaylı bilgi almak için “Mobil bankacılık” başlıklı yazımızı inceleyiniz.

Ayrıca ilk ekranda “Seçimi Hatırla” özelliğini aktif hale getirerek; bundan sonraki Para Çekme işlemlerinizde daha hızlı para çekebilirsiniz. Seçimi hatırla özelliğini aktif ederek, sonraki çekim işlemleri için ek bir bilgiye ihtiyaç duyulmaz. Bu durumda en hızlı para çekme işlemi yapmış olabiliyoruz.

Telefonum çok eski bu özelliği kullanabilir miyim?

Yapı kredi QR kod ile para çekmek isteyenlerin mobil uygulama versiyonu 3.0.0 ve üzeri olması gerekiyor. Bu versiyonun altında kalan ürünler ile bu işlemi yapabilmek mümkün olmayabilir. Telefonla bankamatikten para çekme özelliği hakkında bilgiler sunduk. Bankanın bu özelliği geliştirme aşamalarını takip etmeye çalışacağız. Lütfen telefonla ATM’lerden para çekme işlemini merak edenler için yazımızı sosyal medya sayfalarınızda paylaşınız. Sosyal medya butonları yazının üst bölümünde yer almaktadır. Bu işlemler hakkında sormak istediklerinizi aşağıdan bizlere yöneltebilirsiniz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.