Yapı Kredi Kart Faiz Oranları

Alışveriş yapmayı sevenler için kredi kartları kurtarıcı finansal kaynaklardan birisidir. Her an kullanılabilen ve taksitli alışveriş yapma imkanı veren bu kartlar ile ihtiyaçlar kolayca giderilebiliyor. Ülkemizin önde gelen bankalarından birisi olan Yapıkredi bankası, bu anlamda müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik çeşitli kartlar sunuyor. Kredi kartı başvurusu şubeden yapılabileceği gibi aynı zamanda resmi İnternet sitesi üzerinden de yapma imkanı bulunuyor. Yapı Kredi tarafından sunulan kredi kartı ürünlerini World, Crystal, Adios, Adios Premium, Play olarak sıralayabiliriz. Bunların yanı sıra her yerde her zaman taksit imkanı sunan “Yapıkredi taksitçi kartı” bulunuyor. Yapı kredi kart faiz oranları hakkında bilgileri dile getirmeye çalışalım.

Yapı Kredi Kart Faiz Oranları

Yapıkredi Kart Faizleri ve Ücretleri Ne Kadar?

Hesap özeti borcunuzun tamamını son ödeme tarihi gelmeden ödediğiniz takdirde, herhangi bir faiz uygulaması söz konusu değildir. Ancak borcu ödemediğiniz takdirde, borcunuzun kalan kısmına faiz uygulanmaktadır.

  • Yapı Kredi World Kart için alışveriş faiz oranı %1.84 TL’dir. Hesap özetiniz de gelen asgari ödeme tutarını mutlaka ödemelisiniz.
  • Asgari ödeme tutarı ödenmediği takdirde %2.34 oranında gecikme faizi uygulanmaktadır.
  • Nakit avans çekimlerinde faiz çektiğiniz günden ödediğiniz güne kadar uygulanmaya devam eder. KKDF ve BSMV’nin dahil olmadığı nakit çekim faizi %1.84’tür. Taksitli nakit çekimlerde ise 11 aya kadar %1.84 faiz, 12 ay için ise %1.80 faiz uygulanır.

Yapıkredi Kartlarının Diğer Bilgileri

Yapı Kredi bankasının diğer kredi kartı ürünleri içinde aynı faiz oranları geçerlidir. Bu oranlara vergi kesintileri dahil değildir. Nakit çekim ücreti ise Yapı Kredi şubeleri için %3.5 + 6 TL, diğer bankalar için ise %3.5 + 8 TL olarak hesaplanmaktadır. Kredi kartınızla kurum ödemesi gibi işlemler yapmanız mümkündür. Bunlardan cüzi miktarda ücret alınmaktadır. Fatura ve SGK ödemeleri için 50 işleme kadar 75 kuruş, 100 işleme kadar 1.50 TL, üzeri işlemler için ise %2 oranında ücret alınabilmektedir. Vergi ödemeleri için ise %1 oranında fonlama ücreti kesilebilmektedir. Kartınızın çalınması veya kaybolması durumunda kart yenileme ücreti olarak 8.75 TL alınmaktadır. Kredi kartı ücretini zamanında ödemeniz faiz işletilmesiyle karşılaşmamanız açısından önemlidir.

Ayrıca kredi puanınızın düşmemesi için ödemelerinizi düzenli yapmanız gerekiyor. Bankalarda bulunan KKB skorunuzu öğrenmek için lütfen ilgili sayfamıza göz atınız. KKB puanınız bankalardan alacağınız kredi ve kredi kartı ürünleri için oldukça büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.