Yapı Kredi Kart Faiz Oranları

1 Skor2 Skor3 Skor4 Skor5 Skor (Bu yazıma oy verir misiniz?)
Loading...

Yapı Kredi Kart Faiz Oranları

Alışveriş yapmayı sevenler için kredi kartları kurtarıcı finansal kaynaklardan birisidir. Her an kullanılabilen ve taksitli alışveriş yapma imkanı veren bu kartlar ile ihtiyaçlar kolayca giderilebiliyor. Ülkemizin önde gelen bankalarından birisi olan Yapı Kredi bankası, bu anlamda müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik çeşitli kartlar sunuyor. Kredi kartı başvurusu şubeden yapılabileceği gibi aynı zamanda resmi İnternet sitesi üzerinden de yapma imkanı bulunuyor. Yapı Kredi tarafından sunulan kredi kartı ürünlerini World, Crystal, Adios, Adios Premium, Play olarak sıralayabiliriz. Bunların yanı sıra her yerde her zaman taksit imkanı sunan Yapı Kredi Taksitçi kartı bulunuyor. Yapı kredi kart faiz oranları hakkında bilgileri dile getirmeye çalışalım.

Yapı Kredi Kart Faiz Oranları

Yapı Kredi Kart Faiz Oranları

Yapı Kredi Kart Faizleri ve Ücretleri Nelerdir ?

Hesap özeti borcunuzun tamamını son ödeme tarihi gelmeden ödediğiniz takdirde, herhangi bir faiz uygulaması söz konusu değildir. Ancak borcu ödemediğiniz takdirde, borcunuzun kalan kısmına faiz uygulanmaktadır.

  • Yapı Kredi World Kart için alışveriş faiz oranı %1.84 TL’dir. Hesap özetiniz de gelen asgari ödeme tutarını mutlaka ödemelisiniz.
  • Asgari ödeme tutarı ödenmediği takdirde %2.34 oranında gecikme faizi uygulanmaktadır.
  • Nakit avans çekimlerinde faiz çektiğiniz günden ödediğiniz güne kadar uygulanmaya devam eder. KKDF ve BSMV’nin dahil olmadığı nakit çekim faizi %1.84’tür. Taksitli nakit çekimlerde ise 11 aya kadar %1.84 faiz, 12 ay için ise %1.80 faiz uygulanır.

Yapı Kredi bankasının diğer kredi kartı ürünleri içinde aynı faiz oranları geçerlidir. Bu oranlara vergi kesintileri dahil değildir. Nakit çekim ücreti ise Yapı Kredi şubeleri için %3.5 + 6 TL, diğer bankalar için ise %3.5 + 8 TL olarak hesaplanmaktadır. Kredi kartınızla kurum ödemesi gibi işlemler yapmanız mümkündür. Bunlardan cüzi miktarda ücret alınmaktadır. Fatura ve SGK ödemeleri için 50 işleme kadar 75 kuruş, 100 işleme kadar 1.50 TL, üzeri işlemler için ise %2 oranında ücret alınabilmektedir. Vergi ödemeleri için ise %1 oranında fonlama ücreti kesilebilmektedir. Kartınızın çalınması veya kaybolması durumunda kart yenileme ücreti olarak 8.75 TL alınmaktadır. Kredi kartı ücretini zamanında ödemeniz faiz işletilmesiyle karşılaşmamanız açısından önemlidir.

Yapı Kredi Kart Faiz Oranları

Yapı Kredi Kart Faiz Oranları

Ayrıca kredi puanınızın düşmemesi için ödemelerinizi düzenli yapmanız gerekiyor. Bankalarda bulunan KKB skorunuzu öğrenmek için lütfen ilgili sayfamıza göz atınız. KKB puanınız bankalardan alacağınız kredi ve kredi kartı ürünleri için oldukça büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir