Vakıfbank Çeyiz Hesabı

Vakıfbank Çeyiz Hesabı

Son günlerde bir çok kişinin merakla beklediği “Vakıfbank Çeyiz hesabı“, artık aktif olarak açılabilir. Evlenme çağına yaklaşan gençler için devlet destekli Çeyiz hesabı uygulamasının başlaması sonrası, bir çok kişi Vakıfbank çeyiz hesabına başvuru yapmaktadır. Çeyiz hesabı açan bir katılımcı hesabına aylık ya da üç aylık düzenli ödemeler yaparak, bu paraya evlilik döneminde devlet katkılı olarak sahip olabilecek. Yüzde yirmi %20 devlet desteği sağlanan çeyiz hesaplarına, başvuru yapmak için bazı ŞARTLAR var. Bu şartları karşılayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da mavi kart sahipleri, çeyiz hesabı açarak evlilik için gerek duyacağı paraya sahip olabilecek.

Ceyiz-hesabi-vakifbankVakıfbank Çeyiz Hesabına Başvuru

Vakıfbank çeyiz hesabına başvuru yapmak için, hemen en yakın Vakıfbank şubesine gidebilirsiniz. Şubelerde müşteri temsilcileri yardımı ile aynı gün çeyiz hesabı açabilir, bankanın hizmet vermiş olduğu çeyiz hesabı hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çeyiz Hesabı Şartları

Çeyiz hesabına başvuru yapmak isteyen katılımcılar bekar olmalı ve 27 yaşın altında olmalıdır. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya mavi kart sahibi olma şartı aranırken, hesaba ödemeleri aylık ya da üç aylık düzenli ödeme seçenleri ile yapılabiliyor. 18 yaşından küçük bireylere velileri ya da vasisi tarafından çeyiz hesabı açılabilir.

Çeyiz Hesabı İçin Önemli Uyarılar

Çeyiz hesabına aylık ödeme yapan bir katılımcı yılda üç (3) kez gecikmeli ödeme yapma şansına sahip olurken, üç aylık düzenli ödeme yapan bir kişi ise bir (1) yıl içinde en fazla bir (1) kere gecikme yapabilir. Bu gecikmelerin üzerine çıkan bir katılımcının, çeyiz hesabı bozulur ve devlet desteği alma şansını kaybeder.

Vakifbank-ceyiz-hesabina-basvuru-ve-sartlariYukarıda bahsetmiş olduğumuz “Vakıfbank çeyiz hesabı başvurusu ve şartları” başlıklı yazımızı, tamamen bilgi paylaşımı amacı ile yayımladık. Bankanın sunmuş olduğu bu hizmet hakkında tüm merak edilenleri öğrenmek için, Vakıfbank müşteri hizmetleri telefon numarası ya da Vakıfbank yerel şubelerine gidebilirsiniz. Her iki yöntemde müşteri temsilcileri sizlere detaylı olarak bilgi paylaşımı yapacaktır. Devlet destekli çeyiz hesabı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için, ilgili sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz. Teşekkür ederiz. Kredibanka.org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.