Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır

Vadeli Mevduat Hesabı Özellikleri

İnternet’te ”Vadeli mevduat hesabı nasıl açılır?” diye araştırma yapmanıza artık gerek yok. Vadeli Mevduat Hesabı ile ilgili merak edilen her şey bu sayfada.

vadeli-mevduat-hesabi-nasil-acilirRiske girmeyi sevmiyorsunuz ve size garanti para verecek bir yatırım ürünü arıyorsunuz, o halde Vadeli Mevduat Hesabı tam size göre! Birçok aracı kurum ve bankanın yatırım ürünü olan mevduat hesaplarından biraz bahsetmek istiyorum. Uzun süredir para biriktiriyor ve bu birikiminizi altın ya da döviz gibi riskli yatırım ürünlerine yatırmak istemiyorsanız, sizin için mevduat hesapları çok uygun bir tercih olacaktır. Mevduat Hesabı; bankanın sizden borç alması alması olarak görünebilir. Yani sizin biriktirdiğiniz parayı alırlar ve sizin belirleyeceğiniz süre sonunda, size o parayı ve faizini verirler. Önceden yatırmış olduğunuz paraya gelen faiz kadar, paranızı katlamış olursunuz. Uzun vadede çok iyi bir kar elde edebilirsiniz ancak, kısa vadede çok az para kazanabiliyorsunuz. Yani sizin 1 sene için Vadeli Mevduat Hesabına yatırmış olduğunuz para, size 1 sene sonunda geri verildiğinde zaman ”Aynı parayı dövize yatırsaydım daha çok kazanırdım” diye düşündürebilir. Risk katsayısı sıfır olan bir Yatırım Ürünü olduğu için, her türlü kazanç elde etmenizi sağlayacaktır. Bu yüzden Vadeli Mevduat Hesapları; riski sevmeyen yatırım severler tarafından sıkça kullanılmaktadır.

Vadeli Mevduat Hesabı için, her banka farklı oranlarda faiz oranı belirleyebilir. Tercih edeceğiniz banka tarafından belirlenmiş olan Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı, bu hesabı açtığınız sırada size beyan edilecektir. Hatta bunu tercih ettiğiniz bankaya ait müşteri hizmetlerini telefon numarası ile irtibata geçerek ya da Online sohbet merkezlerini kullanarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca, İnternet üzerinde sadece bu konu hakkında binlerce makale bulabilme şansına sahipsiniz. Fakat bulduğunuz makalelerin her birinde, faiz oranları farklı olabilecektir. Bu yüzden en güvenilir sonucu almak için, yine tercih etmiş olduğunuz banka şubesini ziyaret etmelisiniz.

Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Hadi şimdi de, ”Nasıl Mevduat Hesabı Açabilirim?” bunu öğrenelim. Mevduat hesabına sahip olmak için, birden fazla açılış seçeneği vardır. Bunlardan ilki Çevrimiçi olarak mevduat hesabı açmaktır. Fakat Çevrimiçi mevduat hesabı açılış işlemini, sadece her banka desteklememektedir. Bu yüzden yatırım yapmak istediğiniz bankada bu özelliği bulamazsanız, çokta önemli bir faktör olmadığı için uğraşmanıza gerek yoktur.

İkinci yöntem ise; müşteri hizmetlerini arayıp, vadeli hesap açılış talebinde bulunmak olacaktır. Bütün bankalar müşterileriyle 7/24 iletişim kurabilmek için hatlarının başındadırlar.

Son yöntem ise; yaşadığınız İl ya da İlçenizde ki en yakın banka şubesine gitmek olacaktır. Ekonomi uzmanları tarafından da tavsiye edilen bu yöntem, en hızlı mevduat hesabı açılış seçeneği olacaktır. Makalemiz sizler ile ”Vadeli mevduat hesabı nasıl açılır?” sorusuna cevap bulabilmeniz için paylaşılmıştır. Desteğiniz için çok teşekkür ederiz. KrediBanka.Org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.