Üniversite Öğrencisine Kredi

Eğitimleri devam eden üniversite öğrencisine kredi veren bankalar, çeşitli kampanyaları öğrencilere sunmaktadır. Eğitim ve öğrenim gören üniversitelilere özel Banka İhtiyaç Kredileri hakkında detaylı tüm bilgilere yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Eğitimi desteklemek, öğrencilerin daha rahat okuyabilmelerine olanak sağlamak, eğitim sonrasında iyi bir iş imkanını öğrencilere sunabilmek için bankalar tarafından çeşitli kredi olanakları verilmektedir. Öğrenciler için yaşanan nakit sıkıntısı özellikle öğrenciliğin ilk yıllarında büyük sorunlar teşkil etmektedir. Burs sağlayamamış öğrenciler için maddi sıkıntılar söz konusuyken, bankalar da bu öğrencilere destek olabilmek amacıyla çeşitli krediler çıkarmaktadırlar. Birçok banka eğitim kredisi adı altında kredi kampanyaları düzenlemektedir. Bunun yanında bankalar kredili mevduat hesabı ve öğrenciye özel çıkarttıkları kredi kartlarıyla da eğitime destek olmaktadırlar. Bankalar zaman zaman düzenledikleri kampanyalarla sıfır faizli destek kredilerini de öğrencilere verebilmektedir. Genellikle bankalar öğrencilere kredi kullandırmak için ya velilerinin kefil olmasını ya da farklı teminatlar istemektedirler. Ancak çeşitli burslara sahip olan öğrencilerin gelirleri olduğunu kabul edip bunun yeterli bulan bankalar da bulunmaktadır. Aşağıda öğrencilere eğitim kredisi sağlayan çeşitli bankaları ve kredi imkanlarını görebilirsiniz.

İş Bank Eğitim Kredisi Veriyor

Türkiye İş bankası tarafından düzenlenen eğitim kredisi kampanyasında, okul ücretini gösterir belge veya öğrenci kayıt belgesi getirilmesi durumunda, üniversite öğrencilerine 36 ay vadeli cazip faizli kredi olanağı sunulmaktadır.

Vakıfbank Eğitim Kredisi
Vakıfbank eğitim kredilerinde 12 aya kadar taksit imkanından faydalanarak 40 bin lira kredi çekebilirsiniz. Kredi tahsis ücreti alınmayan Vakıfbank kredilerine, müşteri hizmetlerinden, internet şubesinden ve Vakıfbank şubelerinden başvurabilirsiniz.

Denizbank Eğitim Kredisi
Denizbank eğitim kredileri, 36 ay vade ve 60 bin liraya kadar limitli olarak verilebilmektedir. Denizbank eğitim kredilerinde kredi tahsis ücreti çekilen kredi rakamının % 0,5 oranında olmaktadır.

ING Bank Eğitim Kredisi
ING bank eğitim kredileri, öğrenci velileri, öğrencinin eğitimini üstlenen kişiler, düzenli gelire sahip olan öğrenciler tarafından kullanılabilir. 36 ay vadeli eğitim kredisi seçeneğinde 50 bin liraya kadar kredi kullanma olanağına sahip olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi
Ziraat Bankası eğitim kredileri, maksimum 24 ay vade ve 40 bin lira limitli kredilerdir. Kredi çekebilmek için şahsi veya maddi teminat istenmektedir.

Üniversite Öğrencisine Kredi Veren Bankalar içerikli yazımızı, tamamı ile bilgi paylaşımına yönelik yayımladık. İçerik ile alakalı her türlü sorunuzu yorum yaparak ya da iletişim butonu ile bizlere sunabilirsiniz. Konu ile alakalı her türlü görüş ve önerilerinizi titizlikle inceliyor ve anında yanıtlıyoruz. Bizi takip ederek vermiş olduğunuz destekler ile bir çok kişiye bilgi paylaşımı yapmaya devam ediyoruz. Teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.