UBER Kredi Kartı Başvurusu

Uber kredi kartı başvurusu 2 Kasım’da başlıyor! İngiltere’nin merkezi finans kuruluşu “Barclays”, Uber’e kendi kredi kartını çıkarması için destek veriyor. Bir çok banka, müşterilerinin harcamalarına bonus puanlar hediye ediyor. Uber kart bonus puanı konusunda da oldukça iddialı görünüyor. İlk doksan (90) gün içerisinde beşyüz dolar harcama yapan kart sahipleri, yüz (100) dolar bonus kazanacak. Ayrıca restoran, market ve barlarda yapılan harcama tutarlarının %4 kadarını, bonus puan olarak kazanacağı duyuruldu.

UBER Kredi kartı başvurusu

UBER Kredi kartı başvurusu

Uber Kredi Kartı Başvurusu

Kasım 2017 itibariyle kullanıma sunulacağı bildirildi. 2 Kasım 2017 itibariyle Uber kredi kartına başvurular başlamış olacak. Şirket yetkilileri tarafından konu hakkında bir takım açıklamalar yapıldı. Bu açıklama; Uber uygulaması üzerinden başvuru yapılabileceği ve başvuru işlemlerinin dakikalar içinde tamamlanacağı bildirildi. Onay sürecini geçen müşterinin ödeme cüzdanı hesabına aktif edilecek. Kredi kartının teslim süresi ise bir (1) hafta olarak belirtilmiştir. Yani Uber yolcusu aslında hesabı hemen kullanmaya başlayacak fakat banka kartı bir hafta içerisinde teslim edilecek.

Uber kredi kartı kampanyaları

Uber kredi kartı başvurusu yaparak onay alan müşteri, ilk doksan gün içerisinde belli bir limiti geçerse bonus para kazanıyor. Bu doksan günlük süre içerisinde yaptığı beşyüz dolar ve üzeri harcamasına, ekstra yüz dolar bonus para kazanıyor. Bu yönden oldukça popüler bir hale geleceği söylentisi var. Özellikle Amerika ve İngiltere medyası, bu konuyu güncel olarak haberlere taşıyor.

Her Ülkede Geçerli Olacak mı?

Öncelikle Amerika Birleşik Devletleri (ABD) sınırları içerisinde kullanıma başlanacak. ABD halkı tarafından Uber’in oldukça yaygın olarak kullanılması, kart uygulamasının orada başlaması konusunda büyük bir etken oluşturuyor. ABD’nin bir çok eyaletinde toplu taşıma araçları yok denecek kadar azdır. Bu nedenle yerli halk ve turistler oldukça yoğun bir kullanım yüzdesine sahiptir.

Yolcularına ulaşım hizmeti sunan bu uygulama, müşterilerine ilk defa bu tip özellikle sunmuyor. Daha önceleri bir kaç havayolu şirket ile işbirliği yapmış ve üyelerine mil puanlar kazandırmıştı. Yine dünyanın en bilindik banka ürünlerinden biri olan American Express, müşterilerine bu uygulama üzerinden ücretsiz ulaşım imkanı sağlamıştı.

UBER Kredi kartı başvurusu

UBER Kredi kartı başvurusu

Uber Kredi Kartı Nerelerde Geçerli

Bankalar tarafından sunulan banka kartları gibi bir çok yerde harcama yapma imkanı sunacak. Market alışverişleri, restoran harcamaları, mağazalar, akaryakıt ve benzin istasyonları gibi bir çok yerde kullanılabilir. Kısacası artık neredeyse herkesin cebinde ya da cüzdanında bulunan banka kartı ile yapılan harcamaların tamamını yapabileceğiz gibi görünüyor. Aslında burada dikkatleri üzerine toplayan husus, bedava bonus para veya puan vermesi olmaktadır. Garanti bankası reklamlarının bir çoğunda geçen “bedavası en bol bonus” cümlesi akıllara geliyor. Madem bundan bahsettik, Garanti bankası sayfamıza giderek, bonus kredi kartları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.