TEB Kadın Bankacılığı

Köklü bir geçmişe sahip TEB kadın bankacılığı, alanında da kadın girişimcilere sunduğu avantajlarla ön plana çıkıyor. Dünyanın en büyük bankaları arasında yer alan “BNP Paribas” ile işbirliği içerisinde olan “Türkiye Ekonomi Bankası” (TEB), 1927 senesinde kurulmuştur. Ayrıca verdiği bankacılık hizmetleriyle ön plana çıkmayı başarmış bankalardan bir tanesidir.

TEB sigorta, yatırım, portföy yönetimi, Leasing, faktöring gibi kuruluşları bulunmaktadır. Bunun yanında Hollanda da bulunan TB NV bankasında payı bulunmaktadır. Sunduğu tüm hizmetlerin yanında, kadın girişimciler için hazırladığı özel hizmetleri vardır. Kadın bankacılık anlayışını geliştirerek, hanımların yapacağı girişimlere destek olmaktadır.

Kadın Bankacılık Ürünleri

TEB Kobi Tv – Kadın Patronun Ekranı
Kobi TV girişimciden, işletme patronuna tüm üreten ve çalışan kadınlar için Kadın Patronun Ekranı ile iş dünyasında kadınları destekleyecek pek çok haber ve bilgiye yer veriyor. Çalışan kadınlar için ipuçları, kadın girişimcilere verilen destekler, ilham veren kadınların işlerini kurma süreçleri kapsamlı videolarla bu kanalda yayınlanıyor. Bu kanala internet sitesi üzerinden bağlanabilirsiniz.

TEB Kadın Akademisi

Kadın patronlara finansman vermenin yanında, ihtiyaç duydukları alanlarda danışmanlık ve bilgi desteği sunuluyor. Banka, ülkenin her yerinde bulunan bayan patronlara ulaşarak, işlerini geliştirmelerini sağlamak için yeni akademiler getirmiştir. Liderlik ve yöneticilik becerilerini geliştirmenin yanın da, düzenlenen atölye çalışmalarıyla katılımcılara eğitimler veriliyor. Bunlar; yönetim ipuçları ve etkin stratejik planlama eğitimleri olarak biliniyor. Detaylı bilgiyi internet sitesi üzerinden alabilirsiniz.

TEB Özel Faaliyetleri

TEB – WEConnect International İş Birliği
Bütün dünyada faaliyet gösteren bir kuruluş olan WEConnect International, % 51 oranında kadın odaklı işletmelerin bölgesel ve global düzeyde büyük partnerlerle çalışmaları hususunda eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunarak, bu işletmelerin tedarik zincirine katılmalarını sağlayan bir kuruluştur. TEB firması WEConnect International’in bir üyesi olarak tedarik süreçlerine kadın patronları dahil etmek için çalışmalar yürütmektedir.

TEB Kobi Danışmanları
Bankanın şubelerinde tüm Kobi’lerin sorunlarının çözümü için danışabilecekleri, önlerine çıkan fırsatlarla ilgili yol gösteren danışanları mevcuttur. Hanım girişimcilere de banka bu imkanı sunmaktadır.

Mentorluk Programı
İş dünyasında bulunan kadın iş gücünü arttırmak amacıyla TEB Cherie Blair Vakfı ile işbirliği içerisinde mentorluk programını hayata geçirmiştir. Türkiye’de ilk kez gerçekleşen işbirliği sayesinde kadın patronlara eğitimden pazarlamaya, finanstan networking hizmetine kadar iş hayatında karşılaşabilecekleri tüm engelleri aşmaları noktasında mentorluk hizmeti sunulmaktadır.

TEB Kobi Destek Hattı
Kobilere özel destek hattı sayesinde bir telefonla tüm kadın girişimciler birçok bilgiyi elde etme olanağına sahip olabilirler. 7 gün 24 saat hizmet veren Kobi Destek hattına 444 0 667 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. TEB kadın bankacılığı hizmetleri hakkında detaylı bilgiler paylaşmaya çalıştık. Yorumlarınız ile bilgi paylaşımları yapmanızı ve diğer konularımıza göz atmanızı önemle rica ederiz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.