Tavuk Çiftliği Hibe Kredisi

Tavuk Çiftliği Hibe Kredisi 2018

Tavuk çiftliği hibe kredisi şartları ve genel koşulları hakkında detaylı bilgileri vermeden önce, bu çiftliklerin kurulum aşamalarına göz atmanızı tavsiye ederiz. Öncelikle tavuk çiftliği açmak isteyenlere yatırımı teşvik amaçlı ”Devlet destekli tavuk çiftliği hibe kredisi ve düşük faizli banka kredilerinin” var olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu tür bir yatırım hayali olanlar, çoğu zaman bu paralara sahip olamayabiliyor. Bu durumda yatırımı destekleyen, özellikle kırsal kalkınma yatırımlarını desteklemek amacı ile kurulmuş olan kuruluşlara başvuru yapabilirsiniz. Peki ”tavuk çiftliği açmak için hibe kredi veren kurumlar ve düşük faizli kredi veren bankalar hangileridir?”

Tavuk Çiftliği Hibe Kredisi

Tavuk Çiftliği Hibe Kredisi

Tavukçuluk Hibe Kredisini Nereden Alabilirim?

Evet son günlerde bir çok kişi tarafından bize gelen sorular arasında bulunan ”Tavukçuluk yapmak için hibe krediyi nereden alırım?” sorusuna biraz değinelim. Öncelikle böyle hibelere neredeyse herkesin başvuru yapabileceğiniz hatırlatmak isteriz. Özellikle ”Kırsal alanda veya bölgede yaşıyorum, hibe kredi nasıl alırım?” diyen vatandaşlarımızın, bu hibelere daha kolay ulaşabileceğini vurgulamak istiyoruz. Ülke sınırlarımız içerisinde ”Hayvancılık” yapmaya müsait bir çok alan bulunmaktadır. Bu nedenle bir çok kişi artık hayvancılık yapmak üzere köyüne geri dönmektedir. Tabii ki bu köye dönüşler için verilen ”Hibe kredileri” oldukça büyük bir öneme sahiptir. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından kontrol altında tutulan alt kurum ve kooperatifler, son dönemde bir çok kişiye yeni iş sahaları sunmaktadır.

TKDK (Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu)

”TKDK” tarafından sunulan ”IPARD” programları sayesinde bir çok kişi hayvancılık alanında hizmet vermeye başlamıştır. TKDK tarafından şu an için desteklenen 42 il, bu faaliyetleri geliştirmeniz için önemli rol oynamaktadır. Bu kapsamda yapmak isteyebileceğiniz hayvancılık üretim ve pazarlama alanında oldukça büyük oranlı hibe kredilerine sahip olabilirsiniz. Özellikle ”Kadınlara ve genç girişimcilere yapılan hibe kredisi destek oranları” yüzleri güldürmektedir.

TKDK tarafından Tavukçuluk ve kanatlı hayvancılık hibe kredilerine başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca küçükbaş, büyükbaş, arıcılık, deniz ürünleri gibi bir çok alanda başvurularınızı yapabilirsiniz. Şu an için konumuz tavukçuluk yani tavuk çiftliği hibe kredileri olduğu için kanatlı hayvanlar sektöründen devam etmek istiyoruz. Öncelikle tavukçuluk hibe kredisi ve bu kredi için belirlenen alt ve üst limitler farklılık göstermektedir. Örneğin başvuru yapacak kişinin cinsiyeti, yaşı ve bu gibi bir kaç özelliği belirlemektedir. TKDK tarafından kanatlı hayvancılık yapmak üzere verilen hibe kredisi oranları %70 gibi oranlara varabilmektedir.

Son günlerde ”Broiler ve Salma yumurta tavukçuluğu” sektöründe hızla kurulan üretim çiftlikleri, bir çok kişinin yüzünü bu sektöre çevirmiştir. Özellikle ”Organik yumurta satış fiyatlarının” oldukça yüksek olması, yatırımcıları bu alana doğru yöneltmiştir. Tabii ki Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından yapılan destekler, bu yönde atılan adımların önünü büyük oranda açmıştır.

Dilerseniz KOSGEB sayfamızı ziyaret ederek, hibe kredi olanaklarına göz atabilirsiniz.

Tavuk Çiftliği Hibe Kredisi

Tavuk Çiftliği Hibe Kredisi

Tavuk Çiftliği Nasıl Açılır?

Öncelikle bu sektörde hizmet vermek istediğiniz alanı seçmeniz gerektiğini vurgulamak istiyoruz. Örneğin ”Yumurta Tavukçuluğu, etçil ve damızlık tavukçuluk” çeşitlerini işaret edebiliriz. Özellikle son günlerde ”Salma (Gezen) yumurta tavukçuluğu açmak istiyorum” diyenlerin yoğun ilgi gösterdiği bir konudur. Açılış maliyetleri bakımından oldukça düşük maliyetli bir iş olarak düşünülse de, işin içine girildiğinde o kadarda düşük maliyetlere sahip olmadığını görebiliyoruz. Örneğin yeni çıkan kanun maddelerine göre, yapılacak kümes malzemelerinin maliyetleri oldukça pahalı gelebilir. Son dönemde ”Sandviç panel, Prefabrik tavuk kümesi” tercih edilmeye başlandı. Fakat bu rağbet ve zorunluluğa giden yolda, bu tür kümesleri kurmanın maliyetleri oldukça yüksek olabiliyor.

Son olarak bu sektöre girecek yatırımcılara, özellikle ilk dönemlerde kendinizi ilerletebilecek kadar bir bütçeye sahip olmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Çok ufak bütçeler, hatta sıfır bütçe ile bu işin altından kalkabilirim düşüncelerine kapılmamanızı öneririz. Yatırımları yaparken kurumlar sizden, bu yatırımlarınıza sahip çıkmanızı ve kısa süre sonra bırakmamanızı talep etmektedirler. Bu nedenle ”Yumurta tavukçuluğu hibe kredisine başvuru” yapmadan önce lütfen daha detaylı bir iş planı çıkarın ve iyice düşünüp, karar veriniz. Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizde eğer ev hanımıysanız ve kredi alamıyorsanız ”Konumuzu” dikkatle inceleyiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.