Taşıt Kredisi Hesaplama

Taşıt kredisi hesaplama işlemini yaparken dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlar vardır. Bir çok banka müşterisi, bankalar tarafından sunulan kredi ürünlerini hesaplarken sadece faiz oranlarını dikkate alıyor. Öyle ki, Araç ile bireysel, konut ya da ihtiyaç kredisini aynı kefeye bile koyanlar olabiliyor. Fakat belli başlı bazı özelliklere sahip olan banka kredileri arasında, farklı bir çok ürün hizmeti sunuluyor. Bunlar arasında ayrı hesaplamalar yapılmalı ve farklılıkları ile değerlendirilmelidir. Dilerseniz dikkat edilmesi gereken bazı hususları, aşağıda sizler için maddeler halinde sunalım.

En Kolay Taşıt Kredisi Veren Bankalar hakkında bilgi almak için resme bakınız.

Taşıt Kredisi Hesaplama

Araç Kredisi Hesaplarken Dikkat!

Araç Kredisi hesaplarken dikkat edilmesi gereken en önemli bazı hususlar aşağıda sıralanmıştır;

  • Faiz oranları diğer bir çok kredi ürününe göre daha düşük olabilir,
  • Vade (Taksit) süresi diğer bir çok banka kredisi ürünlerine göre daha uzun olabilir,
  • Alınacak araca ”KASKO” yaptırılması zorunlu tutulabilir,
  • Otomobil alan kişilerin ”Zorunlu Trafik Sigortası” yaptırılması istenir,
  • ”0” kilometre ve İkinci El Araç Banka Kredisi faiz oranları arasında farklılıklar olabilir,
  • Sıfır km. araç için sunulan banka kredileri, daha düşük faiz oranları ve daha uzun vadeler ile sunulabilir,
  • İkinci el otomobil için taşıta yaş sınırı konulabilir,
  • Bankalar araç kredisi talep eden kişilerin, yaş ve teminat durumlarına göre farklı faiz oranları uygulayabiliyor,
  • 4 Yıla kadar vade seçenekleri sunulabiliyor,
  • Araç kredisi ile alınan otomobil için tek hak araç sahibinde bulunmuyor (Araca rehinli ibaresi konuluyor),

Yukarıda belirtmiş olduğumuz hak ve önlem amaçlı hususlar, banka ve finans kuruluşlarına göre farklılık gösterebilir. Belirtmiş olduğumuz maddeler içerisinde değişiklikler yapma hakkı BDDK (Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu) tarafından, bankalara verilen yetki çerçevesi içerisinde tutulur. Kuruluşlara yapacağınız başvuru esnasında, aklınıza takılan her türlü soruyu yöneltme hakkına sahipsiniz. Yapacağınız her işlem için imza altına alınan belge ve dokümanları, imzalamadan önce okuyup anlamanızı tavsiye ederiz.

Araç Kredisi Hesaplayan Bankalar

Aşağıda Araç kredisi veren bazı bankaları örnek olarak belirtmek istedik. En kolay taşıt kredisi veren bankaları öğrenmek için Buraya göz atmanızı öneririz.

Taşıt Kredisi Hesaplama

Araç Kredisi Hesaplaması

Araç kredisi hesaplaması yaparken, bankalar tarafından sunulan ürünler için belirtilen faiz oranlarına dikkat etmenizi öneririz. Ayrıca ürünü talep ederken “dosya masrafı“, KASKO ücreti, Sağlık Sigortası ücreti ve diğer masraflar hakkında bilgi almanızı önemle belirtmek isteriz. Yakında sizler için paylaşacağımız Bireysel İhtiyaç, Konut ve Taşıt kredisi hesaplama makinesi ile hesaplama işlemlerinizi anında yapabilirsiniz. Hesaplama makinesi aracılığı ile yapacağınız ön hesaplar, sizler için bilgi amaçlı olacak ve bankalara daha rahat ulaşabilmenizi sağlayacaktır. Kredi hesaplama aracı başlıklı konumuzu gözden geçirerek, bu konu hakkında detaylı bilgilere ulaşabilir ve bankalar hakkında yorumlarınızı yapabilirsiniz.

Araç, Taşıt ve Otomobil Kredisi Hesaplama başlıklı konumuz hakkında sormak istediğiniz her türlü soruyu, aşağıda bulunan yorum yapma özelliğini ya da sayfa başında bulunan ”İLETİŞİM” butonunu kullanarak sorabilirsiniz. Uzman ekibimiz soracağınız her türlü soruya, bilgileri dahilinde olduğu sürece en kısa süre içerisinde yanıt vermeye çalışacaktır. Sayfamızda belirtilen her türlü konuyu sosyal medya araçlarında paylaşmanız, konular hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere yardımcı olacaktır. Teşekkür ederek, saygılarımızı sunarız.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.