Taşıt Kredisi Başvurusu 2016

Taşıt kredisi : Banka, finans kuruluşlarının müşterilerine sunmuş oldukları çeşitli kredilerden biride taşıt kredisidir. Taşıt kredisi motorlu araçların alımlarında müşterilerin bankalardan talep ederek diğer kredi faiz oranlarından farklı olarak kullanabilecekleri bir kredi türü olmakla birlikte, taşıt kredinizi “0” km veya ikinci el binek araçlar ile hafif ticari araçlarda kullanabilirsiniz. Bankalar genelde sıfır km araçlarda kefil istemiyorlar, fakat bu kural bazı bankalarda farklılık gösterebilmektedir. Yinede kefil istemeyen bankalar size aracınızı alabilmeniz için, sadece satın almış olduğunuz aracın rehini ile birlikte kredi imkanı sunabilmektedir.  Taşıt kredisini kullanabilme aşamasında bazı kriterler ortaya çıkmaktadır. Örnegin alacağınız motorlu taşıt icin bankaların değişik oranlarda araç yaş sınırı şartları olmaktadır. Bu yaş sınırları ortalama olarak araştırmalarımız sonucunda bankalardaki farklılıkları şu şekilde 3, 5, 8 ve 10 yaşına kadar otomobillere kredi verilebilmektedir. Ayrıca bankalar kredi kullanılmış taşıtın kasko yaptırılmasını istiyor ve kredi çeken müşterisi için sağlık sigortası istiyorlar.
NOT: Taşıt kredisi sağlık sigortası artık zorunlu değil! Bununla ilgili bilgiyi kredibanka.org web sitemiz içeriklerinde bulabilirsiniz.

Taşıt kredisi başvurusu
Bankalar artık her geçen gün yeni hizmetler ile karşımıza çıkmaktadır, artık ileri teknoloji kullanan çoğu banka işlemlerinin bir çoğunu internet ve telefon bankacılığı ile sürdürmekte. Telefon veya internet bankacılığı yardımı ile başvuru formlarını doldurup kısa süre içerisinde taşıt kredisi başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda otomobil kredisi çekeceğiniz banka şubesine gidip sizden istenen belgeleri sunduğunuzda, aynı şekilde sizinle irtibata geçerek kredinizin onay alıp almadığı hakkında bilgi vermektedir.

Araç kredisi için gerekli belgeler
* Başvuru formu
* Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi
* Gelir belgenizi gösterir belge
* 0 km araç alacaklar, araca ait proforma fatura
* 2 el araç alacaklar ise satışı yapan kişiye ait son  motorlu araç tescil ve trafik belgesi
İle birlikte banka şubelerinden basvurunuzu gerçekleştirebilir, her hangi farklı bir mevzuat ile uğraşmanıza gerek kalmadan banka yetkilileri ile bire bir konuyu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Başvurusu 2016
5 (100%) 2 oy
Merhaba ben kadir. Kredi notu öğrenme ismi ile sizlerle sürekli olarak buluşuyorum. Kredibanka.org adresini 2015 yılında hayata geçirdim ve finansal konularda bir çok bilgi paylaştım. Özellikle bankaların kredi ve kredi kartı hizmetleri için başvuru şartları ve özel kampanyalarını sizlerle paylaştım. Bu paylaşımlarım arasında çok beğeni alanlar ve sürekli paylaşılanlar oldu. Tüm bunlar için öncelikle herkese çok teşekkür ederim. Ekonomik ve finansal bilgiler paylaşmaya devam edeceğim.

1 Yorum

  1. Mheme

    6 Aralık 2015 at 05:30

    Ulen sözde bir şey istemiyorlar ha

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir