Taksitli Alışveriş Seçenekleri

Peşin harcama yapmaktan ise taksitli alışveriş seçenekleri insanlara daha cazip gelmektedir. Bu nedenle bugün bir çok yerde, peşin fiyatına taksitli alışveriş kampanyalarını görebiliyoruz. Bu kampanyalar insanları acil olmayan ihtiyaçlarını bile karşılamaya sevk ederken, harcamada kolaylık olarak değerlendiriliyor. Peki bu imkanları sunan mağaza ya da bu tür kuruluşlar, hangi seçenekler ile alışveriş imkanı sunuyor? Aşağıda bunlara bir göz atalım.

Taksit Yapmak

Taksitle Alışveriş Yapma Yöntemleri

Kredi Kartı İle Taksitli Alışveriş
Öncelikle hemen herkesin bildiği gibi Kredi Kartı İle Taksitli Alışveriş hizmetleri yaygın olarak görünmektedir. Örnek vermek gerekirse en çok uygulanan kredi kartına taksitli telefon hizmeti hakkında bilgi ilgili sayfamızda. Bankalar tarafından sürekli olarak kampanyalar düzenlenen bu kartlar, artık neredeyse herkesin cebinde bulunuyor. Hatta durum öyle bir hâl aldı ki, bir banka müşterisinin 2 ya da 3 kredi kartı bile olabiliyor. Buna göre elektronik cihazlardan, mutfak malzemelerine, sağlıktan, giyim harcamalarına kadar pek çok ürüne avantajlı olarak sahip olabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise, bazı kuruluşlar tarafından sağlanan “Elden Taksitli Ödeme” seçenekleri olmaktadır. Bu yöntem ile öncelikle paranın bir kısmını peşin veriyorsunuz ve geri kalan bakiye taksitlere bölünüyor. Bu tür alışverişleri sadece kimliğiniz (Nüfus cüzdanı ya da Sürücü belgesi) ile yapabiliyorsunuz. Fakat bu seçeneği sunan bazı kuruluşlar, farklı belgeler talep edebiliyor. Bu belgelere örnek vermek gerekirse senet ya da ipotek tarzı anlaşmalar olmaktadır. En yaygın görülen ise, Senetle Taksitli Alışveriş seçeneği olmaktadır.

Senetle Taksitli Alışveriş

Yine bir çok mağaza ve daha büyük kuruluş, senetle taksitli alışveriş yani bir diğer söylemle kartsız alışveriş imkanı sunuyor. Artık eskide kalmış bir sistem olarak görünse de, hala bir çok kişi bu sistemi kullanarak harcamalar yapabiliyor. Genel manada pahalı alışveriş ürünler için kullanılan bu işlem taşıt, motosiklet, ev eşyası, ev dekorasyonu, beyaz eşya vb. Ürünlerde kullanılıyor. Bu nedenle yapacağınız ufak harcamalar için senetle alışveriş yapmanız pek tavsiye edilmiyor. Bunun yerine taksitle harcama yapmaya ihtiyacınız varsa, bankalar tarafından sunulan ihtiyaca özel banka kredisi veya kredi kartları gibi ürünleri kullanma şansına sahip olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

Senetle Taksitli Alışveriş

Sizde bankalar tarafından sağlanan kredi kartı ürünlerinden herhangi birine sahip olmak istiyorsanız, sayfamızı inceleyiniz. Kategori içerisinde Garanti bankası, Akbank, Şekerbank, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Denizbank, Finansbank, HSBC, Ziraat Bankası, TEB (Türk Ekonomi Bankası) ve daha bir çok bankaya ait kart bilgilerine ya da kampanyalarına ulaşabilirsiniz.

Bu sayfada verilen detaylar, şartlar ve koşullar tamamen bilgi paylaşımı amaçlı yayınlanmıştır. Kişilerin finansal özgürlükleri ve alışveriş harcamaları, 2. ya da 3. kişileri ilgilendirmez. Bu nedenle yapacağınız her türlü finansal harcama sizi ilgilendirdiği gibi, bu konuda yapacağınız her türlü yanlışlığı engellemek amacıyla bilgi paylaşımı yayınlıyoruz. Konu hakkında eklemek ya da düzeltmek istediğiniz her neresi olursa olsun, lütfen bizimle paylaşınız. Yapmış ya da yapacak olduğunuz tüm görüş ve önerilerinizi titizlikle inceliyor, takipçilerimiz için anında paylaşıyoruz. Teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.