Taksitle Tatil Seçenekleri

Yaz ve/veya kış aylarında tatil yapmak üzere “Taksitle tatil seçenekleri” üzerinde araştırmalar yapan bir çok kişi var. Özellikle yaz aylarında Antalya, İzmir, Marmaris ve Bodrum gibi pahalı bölgeler tatilcilerin gözde durakları haline gelmiştir. Bu bölgeler yerli turistleri kendisine doğru çekerken, yerli turist sayısının neredeyse iki katı kadarını yabancı turistleri oluşturur. Özellikle Almanya, Rusya, Amerika ve diğer Avrupa ülkelerinde yaşayan vatandaşlar, Akdeniz ve Ege bölgelerimizi tercih etmektedir. Bu nedenle yerli ve yabancı turistleri “Her şey dahil, hatta Ultra ve Ultimate her şey dahil” gibi sistemlerle çekme yöntemlerine başvurulmuştur. Peki tüm bu hizmetleri ve tatili alabilmek için “taksitli tatil nasıl yapabilirim?” Dilerseniz taksitli olarak tatil yapma seçeneklerine göz atalım.

Taksitle Tatil Seçenekleri

Taksitle Tatil

Taksitle tatil fırsatlarından yararlanabilmek için bankalar ve turizm acenteleri inanılmaz kampanyalar düzenliyor. Örneğin; Antalya ve Bodrum gibi fazlaca rağbet gören şehirlerin, lüks tatil köyleri veya otelleri için yapılan kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Bu tip mekanlar ve tatil köyleri için ilk tercih edilen kanal “İnternet sayfaları” olmaktadır. Tabii ki firmalar bu fırsatlardan yararlanmak isteyen kişilerin, en azından bir bankadan kart veya hesap hizmeti alıyor olmasını tercih ediyor.

Tatil Rezervasyonu Taksitlendirme

Bu işlemi yapmak isteyen kişilerin en azından bir kredi kartına sahip olmaları gerekiyor. Sahip olunan kredi kartının, bu tip bir hizmeti almaya yetecek kadar limitli olması gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse; bin liralık kredi kartı limitine sahip olan birinin kartından, beş bin liralık bir ödemeyi çekmek mümkün olmayacaktır. Fakat kartınızın limiti alacağınız hizmet bedeline yetecek seviyede olursa, oldukça kolay bir şekilde çekim işlemi gerçekleştirilir.

Kredi Kartına Taksitle Tatile Nasıl Çıkılır?

Günümüzde Bonus, Maximum, Axess ve World kredi kartı gibi dev şirketlere özel kampanyalar düzenlenmektedir. Örneğin Bonus kredi kartına 3, 6, 9 ve 12 aylık taksitlendirme yapılabiliyor. Ayrıca world, Maximum ve bunlar gibi diğer kredi kartı seçeneklerine, farklı taksitli kampanyalar düzenlenebiliyor.

Kredi Kartı Başvurusu yapmadan önce lütfen yazısını gözden geçiriniz.

Antalya’nın Kemer, Alanya, Side, Lara veya Manavgat gibi ilçelerinde bulunan popüler oteller bu tür kampanyalar sunmaktadır. Ayrıca Türkiye’nin diğer tüm il ve ilçelerinde bu tür kampanyalar bulabilir, anında banka kredi kartlarına taksit yapan tatil otellerine ulaşabilirsiniz. Son günlerde popülerliğini koruyan bazı tatil köyü ve otelleri, bu il veya ilçelerde bulma şansına sahipsiniz.

 • Bodrum
 • Kuşadası
 • Alaçatı
 • Urla
 • Fethiye
 • Marmaris
 • Antalya (Tüm ilçeleri)
 • Muğla
 • İzmir (Tüm ilçeleri)
 • Mersin
 • Aydın
 • Çanakkale

Ve yurdumuzun daha bir çok yerinde bu kampanyalar aracılığıyla tatilinizi tamamlayabilirsiniz. Banka kartlarına taksitli tatil seçenekleri, bir çok tatilciye kolay ödeme seçenekleri sunuyor. Altı bin TL değerinde bir tatili peşin ödemektense, 6 veya 9 aylık taksit seçenekleri ile ödemeyi tercih edebilirsiniz.

Üstelik bir çok kuruluş faiz uygulamıyor!

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz kredi kartına taksitli tatil alışverişi seçenekleri her banka ve turizm şirketine göre farklılık gösterebilir. Özellikle belirtmek istiyoruz ki, bir çok banka veya turizm, otel kuruluşu bu işlem için faiz talep etmiyor.

Yukarıda belirttiğimiz gibi 5 bin liralık bir tatili 9 eşit taksitle ödeyebilirsiniz. Eşit taksitler ile ödenen bu paralara bir çok firma veya kuruluş faiz koymuyor. Fakat alışveriş esnasında mutlaka faiz oranını veya faiz olup, olmadığını öğreniniz.

Bugün sizlerle paylaşmış olduğumuz taksitle tatil kampanyaları kapsamında verilen bilgiler, tamamen bilgi paylaşımına yönelik hazırlanmıştır. Verilen taksit seçenekleri ve diğer tüm bilgiler, kuruluşlara göre farklılık göstermektedir. Yurt dışı tatilleri yerine yurt içinde yerli turizm kapsamlarına dahil olan kişilerin, ülke ekonomisine katkıda bulunduğunu unutmayalım. Eklemek istediklerinizi yorum bırakarak veya iletişim butonuna yazarak bizlere iletebilirsiniz. Teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.