Taksitle Cep Telefonu Almak

Her geçen gün bir yenisi çıkan akıllı cep telefonlarının fiyatlarının aşırı yüksek olmasından dolayı tüketiciler için taksitle telefon almak oldukça önemli hale gelmiştir. Ancak yapılan yasal düzenlemeler sonucunda kredi kartıyla taksitli cep telefonu satışı yapmak yasaklanmıştır. Gerek İnternet siteleri, gerekse mağazalarda kredi kartına taksitle cep telefonu almak mümkün değildir. Bu nedenle telefon satın almak isteyen bir çok tüketici tarafından ”taksitle telefon nasıl alınır?” sorusu merak edilmektedir.

Cep Telefonu Taksitle Nasıl Alınır?

Kredi kartını gereksiz yere kullanmanın önüne geçebilmek için konulan kredi kartıyla taksitli cep telefonu satışının engellenmesi, özellikle dar gelirli vatandaşları zorlayan bir uygulama olmuştur. Tabii ki cep telefonu alabilmek için kredi kartı haricinde başka alım yolları da bulunmaktadır. Dilerseniz Taksitle Cep Telefonu Satın Almak yöntemlerini önce madde ve başlıklar altında verelim sonrasında ise, bu başlıkları detaylı olarak açıklayalım.

  • Telefon operatörleri taksitli telefon satışı
  • Kredi ile taksitli cep telefonu
  • Kredi kartı ile taksitli cep telefonu almak
  • Senetle taksitli cep telefonu satın almak

Taksitle Cep Telefonu Alma Yöntemleri Nelerdir?

Cep Telefonu Faturası ile Taksitli Telefon
Popüler şebeke operatörleri taksitle cep telefonu satışlarını sürdürmektedir. Şebekenizden taksitle cep telefonu alabilmek için firmanın faturalı müşterisi olmanız, belirli bir süre boyunca faturalarınızı düzenli olarak ödemeye devam etmeniz gerekmektedir. Ancak bu şekilde alınan bazı cep telefonları nakit alımlara göre daha pahalıya gelebilmektedir. Ayrıca taksit süreleri boyunca taahhüt yapıldığı için, genellikle 24 ay süreyle taksitlendirilen cep telefonu alımlarında bu süre boyunca kullandığınız operatörde bir değişikliğe gitmeniz söz konusu değildir.

Senetle Telefon Almak
Senetle satış yapmayı sürdüren mağazaların tamamında, taksitle cep telefonu satışı sürmektedir. Senetle satış cep telefonu satan mağazalar zaman zaman kefil isterken, bazı mağazalarda kefilsiz de taksitli cep telefonu satışı yapılabilmektedir. Ancak bu mağazalarda taksitle alınan bazı cep telefonları da piyasa fiyatlarından daha yüksek rakamlara gelebilir.

Kredi Çekerek Taksit Nasıl Yapılır?
Banka Kredisi çekerek taksitli cep telefonu almak da mümkün almaktadır. Bazı bankalar, tüketicilere cep telefonu alımları için çeşitli kredi kampanyaları düzenlemektedir. Findeks kredi notu ve aylık düzenli geliri uygun olan kişiler, kredi çekerek taksitle cep telefonu alabilirler. Ancak bu yolla cep telefonu alındığında geri ödemelerde faiz uygulamasına maruz kalınabilmektedir.

Kredi Kartı ile Taksitli Cep Telefonu
Kredi kartı ile taksitli telefon almak yasal düzenlemelerden dolayı mümkün değildir. Ancak kredi kartıyla tek çekim yapılmasının ardından bu bakiyeyi taksitlendirmek mümkündür. Birçok banka tarafından uygulanan bu yöntemde, tek çekimin ardından cep telefonunuza gelen kısa SMS’i cevaplamanız yeterli olabilecektir. Gelen banka SMS’i, yapmış olduğunuz tek çekimlik alışverişiniz için taksitlendirme isteyip istenmediği sorulmaktadır. Bu mesaja onay verilmesiyle birlikte taksitle cep telefonu almak mümkün olabilmektedir.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.