Taksitle Altın Almak İstiyorum Nasıl Alınır

Taksitle altın satışı yapan veya taksitle altın almak isteyen kişiler için önemli bir araştırma yaptık. Yapılan bu araştırmalar sonucu, dikkat edilmesi ve merak edilen hususlara yer verdik. Vakit kaybetmeden taksitle altın almak hakkında detaylı bilgilere geçelim.

Kredi Kartına Taksitle Altın Satışı

Son günlerde “taksitle altın almak istiyorum” da tüketicilerin sıkça soruşturduğu yöntemlerden biridir. Bu tip hizmetler için bile kredi kartı kullananların sayısı oldukça artmaktadır. Kredi kartları, nakit taşımanın risklerini ortadan kaldırmasının yanı sıra taksit olanağı sayesinde de alım gücü sınırlı olanlar için cazip bir ödeme aracıdır. Kredi kartları aracılığıyla; market, giyim, kozmetik, gıda, mobilya, optik, beyaz eşya gibi pek çok sektörden ürün satın alabilirsiniz. Özellikle düğün mevsimlerinde kredi kartı ile bilezik, çeyrek, yarım ve tam altın almak isteyen birçok tüketici kuyumculara gitmekte ve kredi kartıyla altın alımı yapmaktadır.

taksitle altin almak istiyorum

Taksitle Altın Almak İstiyorum

Kredi kartı ile taksitli altın satışı belirli bir süre öncesine kadar yasaklanmış bir uygulama olarak biliniyor. Ancak yapılan son düzenlemelerle birlikte kredi kartıyla taksitli altın almak tekrar serbest hale getirilmiştir. Kredi kartı kullanarak kuyumcudan taksitle altın almak istiyorum düşüncesi yasal düzenlemeler yoluyla tekrar uygulanmaktadır. Kartınız ile 4, 6, 9, 12 hatta 24 ay taksitle altın alınabilir. Bunun yapmak için öncelikle kredi kartı limitinin yeterli olması gerekiyor. Kart hizmeti veren bankanın buna dair bir anlaşmasının bulunması yeterlidir. Özellikle belirtmek isteriz ki, bazı bankalar altın alımlarında sadece tek çekime izin vermektedirler.

En kolay taksitlendirme yöntemi nedir?

Herhangi bir banka tarafından kart hizmeti alanlar, çok basit bir şekilde taksitli alışveriş yapabiliyor. Taksitli hizmeti altın ve mücevherat ürünleri için de kullanabilir. Bu işlemi yapmanın en kolay yolu “kart borcunu taksitlendirme” yöntemi olacaktır. Kuyumcu veya sarraf altını taksitle satmak istemeyebilir. Bu durumda tek yapmanız gereken, tek çekim yapmak olacaktır. Tek çekim yaptıktan hemen sonra banka size “bu işlemi taksitlendirme istiyor musunuz?” mesajı atacaktır. Mesajda belirtilen faiz ve vade oranları size uygun gelirse, olumlu dönüş yapmanız yeterli olacaktır. Aslında altın, mücevherat ve bu gibi değerli madeni ürünler almak bu kadar basit. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus ise vadeli alışverişi kabul etmeyen kuyumcular olursa bu yöntemi denemeniz olacaktır. Zaten kuyumcuların bir çoğu vadeli işlemler için faiz oranı ekleyecektir. Aslında bu faiz oranlarını kuyumcular değil, bankalar belirliyor ve satıcı kişiden alıyor.

Taksitli Altın Satışında Bankaların Uygulamaları

Kredi kartıyla ilgili yapılan düzenlemelerde, taksitlerle ilgili belli sınırlamalar getirilmiştir. Bankalar kredi kartlı altın satışı yapacak kuyumcularla çeşitli anlaşmalar yapmaktadır. Ek olarak, farklı indirimler uygulamaktadırlar. Kredi kartıyla taksitle altın almak istiyorum diyenlere, bazı kuyumcular vade farkı uygulayabilirler. Taksit oranlarının belirlenmesin de, kredi kartının özelliği önem kazanmaktadır. Bonus özelliği bulunan kartlarla altın alımlarında bonus puan bile kazanabilirsiniz.

Bazı bankalar kuyumcuların yapmış olduğu taksitlere ek olarak, kredi kartına taksit seçenekleri ve kampanyalar sunabiliyor. Bu sayede hem artı taksit, hem de indirim kazanma şansına sahip olabilirsiniz. Yine bazı bankalar tek çekim yaptırdığınız limitler için taksitlendirme olanağı sunmaktadır. Harcamanız için bankaya taksitlendirme başvurusu yapabilirsiniz. Bu işlem için kart yapılandırma başlıklı yazımıza göz atmanızı öneririz. Kredi kartınızla ilgili detaylı bilgiye bankanızın resmi İnternet sitesi üzerinden, müşteri hizmetlerini arayarak ya da banka şubelerinde müşteri temsilcilerine danışarak bilgi edinebilirsiniz. Bankaların telefon numaraları sayfasına bakınız.

taksitle altin almak istiyorum

Ayrıca banka ve finans kuruluşlarının sunmuş olduğu altın fonu ile alakalı sayfamıza göz atabilirsiniz. Merak ettiğiniz herhangi bir konu varsa, alt taraftan bize yazınız.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.