TC Kimlik Numarası İle Kredi Notu Öğrenme

T.C. kimlik no ile kredi notu sorgulamak için gerekli tüm bilgiler bu sayfada!

Günümüzde T.C. KİMLİK NUMARASI İLE KREDİ NOTU ÖĞRENMEK artık çok basit ve herkesin yapabileceği bir işlemdir. Geçmiş dönemlerde sadece yetkilendirilmiş bankaların kendi yöntemleri ile erişim sağlayabildiği bu belge, artık bireylerin istedikleri zaman erişim sağlayabildiği bir platforma taşındı. Bankalar, kredi ve kredi kartı gibi hizmetler vermeden önce bu belgeyi referans olarak görmek istiyor. Bu gibi hizmetleri talep eden müşterinin, geçmiş dönemlerde bankalar ile yaşadığı tüm olumsuzlukları görmek istiyorlar. Bizler ise bu hizmeti risk raporu sorgulama sonrası alabiliyoruz.

Yani t.c. kimlik numarasıyla kredi notu sorgulama hizmeti; sizin geçen beş yıllık süre zarfında bankalar ile aranızdaki yaşanmış olan tüm işlemleri ortaya çıkarıyor. Bu belge sayesinde bankalar sizlere belirli hizmetleri verip veremeyeceğine karar verebilmektedir. Örneğin geçen beş yıllık süre zarfı içerisinde herhangi bir bankadan kullanmış olduğunuz kredi veya kredi kartı taksitlerinde herhangi bir aksaklık yapmış olmanız burada ortaya çıkar. Bireysel olarak hazırlanan bu dökümana olumsuz bir puan olarak yansır ve doğal olarak kredi notu da bu duruma endeksli olarak düşüş yaşamış olur.

Bankalar kredi notu düşük olan müşterilerine hizmet vermek istemeyebilir. Yalnız burada herhangi bir yanlış anlaşılmaya sebep olmamak için kısa bir açıklama yapmak istiyoruz. KKB skoru düşük olması, her hizmet başvurusunun olumsuz sonuçlanacağı anlamına gelmiyor. Örneğin banka skoru düşük olanlara kredi veren bankalar başlıklı yazıya göz atabilirsiniz.

T.C. Kimlik No ile FİNDEKS Kredi Notu Öğren

Evet sizlere yukarıda bahsettiğimiz gibi artık eskisi gibi sadece bankalar kredi notuna bakabilme şansına sahip değil. Bu durumdan bizlerde FİNDEKS platformu sayesinde ve aynı zamanda yine herhangi bir bankadan veya bankaların İnternet şubelerinden belli bir ücret karşılığında bu belgeye ulaşabiliesiniz. Sadece T.c. Kimlik numarası ile bu dökümana sahip olabiliyoruz. Findeks hizmeti almak istiyorsanız yapmanız gereken sadece FİNDEKS platformuna giriş yaparak üye olmaktır.

Bu platforma hemen giriş yapmak için https://www.kredibanka.org/kredi-notu-sorgulama/ başlıklı yazımıza kısaca bir göz atın.

1 Yorum

  1. Bekir altun

    13 Nisan 2019 at 00:04

    Kıredı notunu ögremek isdiyom

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.