Su Faturası Faizsiz Taksitlendirme

Ülkemizin birçok bölgesinde su dağıtımı yapılması ve tedariği bölge olarak ayrılmış olup, belirli firmalar tarafından sağlanmaktadır. Günlük yaşantımızda en sık kullandığımız temel ihtiyaçlarımızdan birisi olan suyun yokluğu tam bir hengame yaratmaktadır. Yüksek tutarlarda gelen ve ödenmeyen su faturaları hayatı zindana çevirirken, son gelen düzenlemeyle beraber su faturası faizsiz taksitlendirme işlemi yapılabiliyor.

Su Faturası Faizsiz Taksitlendirme

Su Faturası Faizsiz Taksitlendirme

Su faturanız için taksitlendirme talebi vermeden önce “ASAT” resmi sitesinden borç sorgulama yaparak, ne kadar borcunuz olduğunu detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Geçmişe yönelik olarak ödeyemediğiniz faturalarınızı yapılandırarak, dilediğiniz taksit ve aylık tutarda ödeme imkanına sahipsiniz. 36 aya varan faizsiz taksit imkanıyla borcunuzu rahatlıkla ödeyebilirsiniz. Mevcut borcunuz hakkında İnternet üzerinden fatura sorgulama sitelerini kullanarak bilgi almanız mümkündür. Sorgulama yaparken abone numarası yazmanız yeterli olacaktır. Aynı şekilde fatura ödeme merkezlerine giderek borcunuzu öğrenmeniz mümkündür.

Su Faturası Borcunu Taksitli Ödeme

Su hayatımızın en önemli kaynaklarından birisi. Temizlikten, içmeye kadar gün içerisin en sık kullandığımız temel yaşam sıvısı. Hal böyle olunca su kesintileri adeta hayatı sekteye uğratmaktadır. Özellikle işletmeler için su kesintileri, işlerin aksamaması adına daha önemlidir. Büyük meblağlardaki cep yakan faturaları ödemek için zaman kaybetmeden su faturanızı taksitlendirerek suyunuzu geri alabilirsiniz.

Su faturası taksitli ödeme için abonelerin mutlaka müracaat etmeleri ve durumlarını bildirmeleri gerekiyor. Müracaatlar İstanbul için İSKİ‘ye, diğer şehirler için abone olunan su dağıtım firmasına yapılmaktadır. Müracaat için durumunuzu ifade eden ve borcunuzu taksitlendirmek istediğinizi belirten bir dilekçe yazmanız gerekiyor. Dilekçeyle beraber kimlik fotokopisi, su faturası ve ikametgah senedini teslim etmeniz gerekiyor. Ayrıca anlaşmalı olan bankalar ile taksitlendirme yapma olanağına sahipsiniz. Fatura ödeme merkezleri de bu konuda yardımcı olmaktadır. Kredi kartına taksit yaparak su ödemelerinizi çok basit bir şekilde yapabilirsiniz.

2014 yılında çıkan kanun sayesinde abonelere borç yapılandırma imkanı sunulmuştur. Böylece borcu olan abonelere yapılandırma olanağı verildi. Bu kanun kapsamında borcunuzu 36 ayda 18 taksite kadar ödemeniz mümkündür. Bununla beraber 6, 9, 12 ve 18 eşit taksite bölebilirsiniz. Birikmiş borçlarınızı kolayca ödemenizi sağlayan bu düzenleme, abonelerin lehine birçok uygulamayı da beraberinde getirmektedir. Su faturası faizsiz taksitlendirme veya su borcunu taksitle ödeme imkanlarından bahsetmeye çalıştık. Konu hakkında sormak istediklerinizi sormanız durumunda, uzman ekibimiz en kısa süre içerisinde ilgilenecektir. Teşekkür eder, saygılarımızı sunarız

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.