SRC Sınav Harcı Hangi Bankaya ve Nasıl Yatırılır?

SRC almak için kursa kayıt olan ve/veya kayıt olmak isteyenlerin, ödemesi gereken bazı ücretler vardır. Bu ücretler; SRC sınav harcı, kart bedeli ve kurs ücreti olmak üzere üçe ayrılır. Kursa kayıt olduktan ve dersleri tamamladıktan sonra sınav ve kart ücretlerini nasıl ve nereye yatırılır? Tüm detayları sizler için araştırdık ve geniş kapsamlı olarak sunduk.

src sinav harci

SRC Nedir? Bu Belge Kimlere ve Neden Verilir?

Öncelikle sadece src belgesinin, ehliyet yerine geçmediğini vurgulamak isteriz. SRC belgesinin açılımı ”Mesleki Yeterlilik Belgesi” olarak bilinmektedir. Bu kısaltma ”sürücü” kelimesinden gelmektedir. Bazı durumlar için kullanılması zorunlu bir belgedir. Şehirler veya uluslararası yük, eşya ve kargo taşımacılığı yapacak olanlar dahil, yolcu taşımacılığı yapacakların alması zorunlu bir belgedir. Bu belge, ticari amaçla kullanılan araçları süren sürücüler tarafından alınması zorunlu bir belgedir. Bu karta sahip olmak isteyenlerin ödemesi gereken bazı ücretler vardır.

Kredi notunu sorgula!

Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi; kursa kayıt, sınav harcı ve kart parası ödenmesi gerekir. Bu ücretleri öğrenmek için SRC haçları ne kadar başlıklı yazımıza göz atınız. Peki bu ücretler hangi bankaya ve nasıl yatırılır?

SRC Harçları Fiyat Listesi için Tıkla!

SRC Sınav Harcı Hangi Bankalara Yatırılır?

SRC harç ücretleri ”Halkbank” şubelerine yatırılıyor. Bu ücreti yatırmak için T.C. kimlik numarası bulunan bir nüfus cüzdanı yeterli olacaktır. Halk bankası Necatibey şubesi nezdinde TR88 0001 2009 3860 0005 0000 47 iban numaralı hesaba yatırılıyor. Aslında tüm bu detaylarla uğraşmanıza gerek yoktur. Siz herhangi bir Halkbank şubesine gidin ve durumunuzu anlatın. Halkbank şubesi çalışanları zaten durumdan haberdar oldukları için size gerekli soruları soracaktır. Siz sadece hangi sınıf aldığınızı belirtiniz. Gerekli durumu şube çalışanı zaten yerine getirecektir. Ek olarak sınavı kazanan adayların yatırması gereken bir de kart ücreti vardır.

Ehliyet Harcı Nasıl Yatırılır?

SRC Kart Bedeli Nereye Yatırılır?

Kart ücretini yatırması gereken kişiler, sınavı kazanmış ve bu belgeyi almaya hak kazanmış kişilerdir. Buna göre lütfen sınavı başarılı olarak geçtikten sonra kart ücretini yatırınız. Sınavı kazandıktan sonra kart harç bedelini de aynı şekilde, herhangi bir ”Halkbank” şubesine yatırmanız gerekecektir. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz sınav harcı yatırma yönteminin aynısını, kart bedeli için kullanabilirsiniz. Herhangi bir Halk bankası şubesine giderek, ”Src belgesi kart parasını yatırmak istiyorum” demeniz yeterli olacaktır. Yalnız yanınızda T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanını götürmeyi unutmayınız.

Halkbank SRC sınav ve kart ücretleri hakkında detaylı bilgileri, bankanın resmi sayfasından veya kayıtlı olduğunuz kurstan alabilirsiniz. Dilerseniz bu sayfanın altında bulunan yorum yapma özelliğini kullanarak, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Bizi sosyal medya üzerinden takip etmek için yazısına tıklayınız.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.