SMS Kredi Başvurusu Yapılan 5 Banka Önerisi

Bugün sizlere cep telefonuyla sms kredi başvurusu yapılan beş tane banka önerisinde bulunacağız. Bu banka ve finans kuruluşlarının belirtmiş olduğu telefon numaralarını kullanarak, anında kredi başvurusu yapabilirsiniz.

SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte zamandan tasarruf etmek çok daha kolay bir hale geldi. Akıllı cihazlarımız birçok işlemi bizim yerimize yapıyor ve bunu bizim yapabileceğimizden çok çok daha hızlı yapıyor. Vakit nakittir düsturuyla hareket eden bankalarsa, teknolojiyi sonuna kadar kullanıyor. Neredeyse bütün banka işlemleri İnternet bankacılığı ile saniyeler içinde yapılabiliyor; havale, eft, şifre değişikliği, bakiye sorma gibi işlemlerin yanında telefondan kredi başvurusu da yapabiliriz.

telefonla kredi basvurusu

SMS kredi başvurusu

Peki, nedir bu telefondan kredi başvurusu ve nasıl yapılır? T.C. kimlik numarası olan yetişkin bireylerin sadece bir SMS ile başvurabilecekleri bir sistemdir. Merkez bankasının bilgi sistemi erişimini bütün bankalara açmasıyla, başvuranlar kredi notu, istenilen kredi miktarı, net aylık gelir gibi açılardan hızlıca incelenip 5 dakika içinde geri dönüş sağlanılıyor.

Mesaj ile başvurduktan dakikalar sonra bankadan olumlu ya da olumsuz bir cevap alabiliyoruz. Bu sayede her banka için şubeye gitme, sıra bekleme faslından kurtulmuş oluyorsunuz. Ön başvuruya olumlu cevap gelirse, istenilen evraklarla birlikte en yakın şubeye gitmelisiniz. İstenilen evraklar ise bankaya ve kredi türüne göre değişiklik göstermektedir. Şunu da belirteyim, kimi bankalar başvuru mesaj ücretini kendileri öderken kimisi de SMS ücretini sizden alıyor. Eğer SMS ücretini siz ödeyecekseniz., mesajınız operatörünüzün belirlediği bir SMS ücreti ile ücretlendiriliyor.

SMS ile başvuru bütün bankalarda üç aşağı beş yukarı aynı: T.C. kimlik numaranız, aylık geliriniz, istediğiniz kredi miktarı, vadesi gibi bilgileri aralarında birer boşluk bırakarak bankanın belirlediği numaraya SMS ile gönderiyorsunuz. Burada dikkat edilmesi gereken her bankanın farklı bir numara kullanıyor olması ve kullandığınız telefon operatörüne göre numaranın farklılaşabilmesi. Beş bankanın SMS başvuru süreçlerini inceleyelim.

Akbank SMS kredisi burada!

Telefonla SMS Kredisi Veren Bankalar

Ziraat bankası
Ziraat Bankası; tüketici, taşıt ve konut kredileri için SMS ile ön başvuru sistemini kullanıyor. Tüketici kredisine başvurmak için ”TUKETICI” yazıp (her bilgi arasında bir boşluk olacak) “T.C. kimlik numarası, kredi miktarı, vade sayısı, aylık net gelir” bilgilerini de ekledikten sonra 4747’ye mesaj atın. Bu mesajı attıktan kısa bir süre sonra onay alıp, almadığınıza dair bilgi mesajı gelecektir.

Yapıkredi bankası
Yapıkredi de SMS ile başvuru yapabileceğiniz bankalardan biridir. Başvuru için “kredi türü (bireysel ya da konut), T.C. kimlik numarası ve aylık net gelir” bilgilerini aralarda boşluk bırakarak 4411’e göndermeniz yeterli. Yine mesajı gönderdikten kısa bir zaman sonra mesajınıza cevap bulacaksınız. Yapı kredi bankası, çok kısa bir süre sonra cevap verecektir.

Şekerbank
Burada da sistem hemen hemen aynı; bütün operatörlerden KREDİ/KONUT/TAŞIT yazıp T.C. kimlik numarası ve gelir bilgilerinizi 1953’e gönderin. Mesajınızı gönderdikten sonra şekerbank size dönüş yapacaktır. Dönüş yapma sistemi ise sizin yapmış olduğunuz gibi mesaj ile olacaktır.

Vakıfbank
Vakıfbank’ın kendi sitesinden bilgilerinizi doldurarak da başvuru yapabilirsiniz ancak SMS’i tercih ediyorsanız, cep telefonunuzun mesaj bölümüne T.C. kimlik numaranızı yazıp 5724’e göndermeniz yeterli olacaktır. Vakıfbank mesajlara çok hızlı bir şekilde dönüş yapan bankalar sıralamasında yerini almaktadır.

Türkiye iş bankası
SMS ile ön başvuru yapabileceğiniz bir banka da Türkiye iş bankası olacaktır. Sadece T.C. kimlik numaranızı 4402’ye mesaj atarak başvuruda bulunabilirsiniz. Türkiye iş bankası, mesajla kredi başvurusu yapılan önemli bankalar arasında yerini almıştır. Türkiye’de sms başvuru yöntemini kullanan bir çok banka müşterisi, Türkiye iş bankasını kullanmaktadır.

Bugün sizlere ”telefonla kredi başvurusu nasıl yapılır? içerikli konumuzu anlatmaya çalıştık. Dilerseniz cep telefonundan nasıl kredi başvurusu yapılır içerikli konumuza yorum bırakabilirsiniz. Sormuş olduğunuz sorulara en kısa sre içerisinde yanıt verilmeye çalışılacaktır. Bizleri sosyal medya üzerinden takip etmek için buraya tıklayınız.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.