Sigorta Primi Sorgulama

Sigorta primi sorgulama işlemi nasıl yapılır? SGK (Sosyal Sigortalar Kurumu) üzerinden yatırılan sigorta primini sorgulamak için yapılması gerekenler aşağıda belirtilmiştir.

Sigorta Primi Nasıl Sorgulanır?

SGK üzerinden yapılan sigorta primlerini sorgulamak için yapılması gerekenler oldukça basit! En kolay ve hızlı bir şekilde sorgulama yapmak için aşağıda verilen kanalları tercih edebilirsiniz.

E-Devlet Sigorta Primi Sorgulama

e-devlet resmi İnternet sitesi üzerinden “sigorta prim gün ve sayısı” için hızlıca sorgulama yapabilirsiniz. e-devlet; bilindiği üzere Devlet tarafından halkın istediğine kolayca ulaşması için hayata geçirilmişti. Resmi bir çok işlemi kolayca yapabilir, gerekli evraklara bu sayfa üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Peki sigorta primi nasıl öğrenilir?

https://www.kredibanka.org/issizlik-sigortasina-basvuru/

Sigorta Primi Gün Sayısı Nasıl Öğrenilir?

Öncelikle e-devlet resmi İnternet sitesine giriş yapılması gerekiyor. Bu sayfaya ulaşmak için girilmesi gereken adres www.turkiye.gov.tr olacaktır. Bu adrese giriş yaptıktan hemen sonra karşımıza “T.C. kimlik numarası ve şifre” girilmesi gereken alanlar gelecektir. İlk olarak T.C. (Türkiye Cumhuriyeti) kimlik numarası alanına, şahsi kimlik numaranızı giriniz. Kimlik numarası girildikten hemen sonra alt kısma (şifre yazan kısma) şifre girilmelidir. T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresi doğru bir şekilde girildikten sonra artık karşımıza “e hizmetler” sayfası gelecektir. Bu safhaya geldikten sonra yapılması gerekenler aşağıda, maddeler halinde gösterilmiştir.

  1. E hizmetler menüsüne giriş yapınız.
  2. Sosyal Güvenlik ve Sigorta menüsüne giriş yapınınız.
  3. Sosyal Sigortalar Kurumu kısmının, ikinci menüsü içerisinde bulunan “4A (Hizmet Akdiyle Çalışanlar) hizmetleri” kısmına giriş yapınız.
  4. 4A hizmet dökümü” menüsüne tıklayınız.

Artık bu kısımdan sonra karşınıza tüm sigorta prim dökümü çıkacaktır. Burada karşımıza son altı (6) aylık prim ve gün sayıları gösterilecektir. Detaylı olan kısma yani tüm sigorta prim ve gün sayınıza bakmak için aşağıda gösterilen detaylı menüyü inceleyiniz.

https://www.kredibanka.org/kredi-karti-ile-sgk-primi-odeme/

Detaylı 4A hizmet dökümü (Sigorta primi) nasıl öğrenilir?

Bu sayfa üzerinde görünen “4A detaylı hizmet dökümü” kısmına bakınız. Detaylı hizmet dökümü kısmına tıkladıktan sonra karşımıza tüm sigorta dökümü çıkacaktır. Yani işe giriş tarihi ve çıkış tarihi kısımları bile bekletilmektedir. Şayet çıkış tarihleriniz varsa, bu kısımdan inceleme yapabilirsiniz.

sigorta sorgulama

sigorta sorgulama

Sigorta Primi Gün Sayısı Nasıl Öğrenilir?

Sigorta primi gün sayısı sorgulama ve öğrenme işlemi yapmak için yukarıda belirtmiş olduğumuz adımları takip edebilirsiniz. Ayrıca SGK şubelerine giderek de bu sorgulamayı yapabilirsiniz. Şubelere gidip bu işlemi yapmak yerine, e-devlet resmi sayfası üzerinden yapmanız daha kolay olacaktır. Şubeler de sıra beklemek veya zaman harcamak yerine, Devlet tarafından sağlanan bu kolaylığı kullanmak mantıklı gibi görünüyor. SGK prim borcu sorgulama ve kredi kartı ile borç ödeme işlemleri için yukarıda verilen linklere göz atınız.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.