Sicili Bozuk Olanlara Kredi

Banka Kredi Sicili

Banka ve finans kuruluşları tarafından alınan parasal hizmetlerin kötüye kullanılması ya da zorunlu haller de bile ödenememiş olmasıyla gerçekleşen duruma, banka sicilinin bozulması diyebiliriz. Peki “Banka kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar var mı?” Evet sicili bozulmuş ve kredi notu düşmüş bir banka müşterisi de, bir çok kuruluştan finansal hizmet alabilecek.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi

Sicili Bozuk Olanlara Kredi

Belirtmiş olduğumuz gibi kredi siciline yansıyan olumsuz bir durum (Kredi notunun düşmesi), banka kredisi almanıza engel teşkil etmeyecektir. Sicilin bozulması ile Merkez bankası kara listesine girmek aynı şey değildir. Ödenmesi gereken bir borcu 2 ya da 3 ay erteleyen bir banka müşterisi, hemen kara listeye girmez. Fakat bu durumda sicili bozulmuş olunabiliyor. Bu durumu en basit şekilde özetlemek gerekirse; kredi kartı borcu olan bir banka müşterisi, borcunu Son Ödeme tarihinde ödemez ve geçiştirmeye devam ederse Findeks Kredi Notu düşmeye başlar. Böyle bir durumun yaşanması, o müşterinin finans kuruluşlarının sağlamış olduğu kredi ve kredi kartı gibi bankacılık hizmetlerini daha sonra alamaması ile sonuçlanabilir. Fakat “KKB” (Kredi Kayıt Bürosu) puanı düşen bir kişi, kesinlikle hizmet alamaz diye bir durum söz konusu değildir. Tekrar vurgulamak isterim ki, kara listeye giren kişiler için aynı durum söz konusu değildir. Kara listeye girenlerin bankalardan hizmet almaları, artık neredeyse imkansız bir hal alacaktır.

Merkez bankası kara liste sorgulaması hakkında bilgi veren sayfa.

Kredi Sicilim Bozuldu Kredi Çekebilir miyim?

Bankalar findeks puanı düşük olanlara, hatta “Yasal Takip‘de” olanlara bile hizmet verebilmektedir. Fakat bu tür biz ürün hizmeti alabilmeniz için finans kuruluşları bazı taleplerde bulunabilir. Bunlara örnek vermek gerekirse; kefil, teminat vb. diye sıralanabilir.

  • Herhangi bir banka ya da finans kuruluşundan çok daha hızlı kredi almak için, düzenli gelir belgesini belgeleyen bir kamu çalışanı kefiliniz olabilir. Bu kefil size bankacılık hizmeti alabilmeniz için oldukça büyük bir fayda olacaktır.
  • Ev, araba ve maaş gibi teminatlar sunabilir, bu teminatları Konut, Taşıt ve Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvurusu yapmak için gösterebilirsiniz. Bu teminatlar oldukça faydalı olacak ve hizmet alabilmeniz için etkili yöntemler olacaklardır.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi

Banka sicilini sorgulama işlemi yapmadan önce, lütfen Findeks hakkında detaylı bilgiler vermiş olduğumuz sayfamızı inceleyiniz. Üstelik bu sayfamızı Buradan veya yazının en başında bulunan Menü kısmında bulunan “Kredi Notu” linkinden ziyaret edebilirsiniz. “Sicili Bozuk Olanlara Kredi çıkar mı” içerikli paylaşımını sunduk.

3 yorum

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.