Senetle Araba Almak

Senetle Araba Almak

Bazı aracı firmalardan senetle araba almak imkanı son dönemlerde karşımıza çıkan kampanyalar arasında yer almaktadır. Senetle araba almak denildiğinde hemen herkesin aklına bankaları karıştırmadan araba almak gelmektedir.

Kredi kullanmadan senetle araba almak gerçekten mümkün mü?” ve “senetle nasıl araba alınır?” Gibi soruların cevaplarını araç almak isteyen pek çok kişi merak etmektedir.

Peşinatsız Senetle Araba Almak

Düşünüldüğü kadar zor olmayan peşinatsız senetle araba almak işleminde, bu işi ticaret haline getirmiş birçok galerici alternatif formül üretmek amacıyla araç sahibi olmak isteyenlere kolaylık sağlamaktadır. Cebinizde noterde rehin koydurma parası 300 lira ve alım – satım parası için ödenen 120 liranın olması araba almanız için yeterlidir. Bu işlem şu şekilde gerçekleşiyor, galericiler taşıt kredisi almak isteyip bozuk bir sicil nedeniyle bankadan kredi alamayanlar için kendi adlarına kredi çekiyorlar. Anlaşmalı bankadan %0,95 gibi oranlarda çektiği kredi için 12 – 24 – 36 ay gibi vadeler ödeyen galerici senetle araç almak isteyenlerin istedikleri vade oranına göre bir faiz belirleyerek bu işte kara geçiyor.

Örnek vermek gerekirse, %0,95’e aldığı kredi faiz oranı için sizden %3 kredi faiz oranıyla hesap çıkarıyor. Bu durumda galerici %2,05 gibi bir oranda kara geçiyor. Oldukça karlı bir uygulama olmasından dolayı birçok galerici tarafından peşinatsız senetle araba satışı işlemleri son dönemlerde tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor. Bu nedenle senetle araba almak hemen tüm Oto center gibi yerlerde galericilerin tercih ettiği bir yöntem.

Araç Üzerine Rehin Koyulması

Galericiler senetle araba satışı yaparken noterde arabanın üzerine rehin koymak isteyecektir. Rehin konan aracın borç senetlerinin ödenmesi tamamlanmadan aracı satmanız mümkün olmayacaktır. Bu aşamada senetlerin tek tek yapılması aracı alan için daha uygun bir yöntemdir. Bu sayede ödemelerinizi yaptıkça senetlerinizi alabileceksiniz. Senetle araba aldığınız takdirde ödemelerinizi düzenli olarak yapmanız oldukça önemlidir. Aksi takdirde senetleriniz avukata verileceği gibi aracınıza da el koyulacak ve tüm ödemeleriniz yanacaktır. Banka kredisi alamayanlar için cazip bir uygulama olmakla birlikte, senetle araç satın almak ödemelerini tamamlama garantisi olanların tercih edeceği bir yöntem olabilir. Ayrıca senet ya da banka kredilerine başvuru yapmadan önce, Findeks Kredi Notu Öğrenme işlemi yapmanızı öneririz.

Adı geçen “Senetle araba almak” içerikli yazımızı bilgi paylaşımı yapmaya yönelik hazırladık. Kredibanka.org ailesi olarak, Senetle otomobil almak ile ilgili her hangi bir teşvik ya da öneri sunmuyoruz. Her zaman peşin alımı tavsiye eder, senetle taşıt almak isteyenlerine dikkatli olmasını öneririz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.