Şekerbank Arsa Kredisi Kampanyası

Şekerbank arsa kredisi kampanyası için başvuru yaparak, sizde taksitle bir arsa sahibi olabilirsiniz! Düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşulları sizleri bekliyor. Herhangi bir ilişkimiz olmamasına rağmen biraz reklamını yapıyor gibi olduk ama gerçekten son zamanlarda Şekerbank oldukça kaliteli bankacılık hizmetleri sunuyor. Dilerseniz bu kampanya şartları ve koşulları gibi genel bilgileri sizlerle paylaşalım.

Şekerbank Arsa Kredisi Kampanyası

Şekerbank Arsa Kredisi Kampanyası

Başvuru Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle bu hizmeti sadece gerçek kişilerin kullanma şansına sahip olduğunu vurgulamak istiyoruz. Ayrıca alınacak arsanın, herhangi bir ticari niteliği sahip olmaması gerekiyor. Yani hem gerçek kişiler, hemde ticari niteliği olmayan arsa şartları vardır.

Bu hizmet Türk lirası (TL) cinsinden tahsil edilir. Dolar veya Euro gibi yabancı para birimleri kullanılmıyor. Maksimum vade süresi 120 ay olarak kullanılıyor.

Teminat talep edilir!
Kredi tutarı ile alınan arsa imarlı ise banka tarafından ipotek altına alınma olanağı var. Eğer arsa imarlı değilse, müşteriye ait farklı bir gayrimenkul ipotek altına alınabiliyor. Bu gayrimenkul örnekleri; imarlı arsa, ev, iş yeri, vb. Teminata alınmış mal varlığına ait ekspertiz raporuna göre belirlenen bu gayrimenkul değerinin %50’si kadar kredi veriliyor. Buna göre bir nakit para başvurusu yapılması önerilir.

Başvuru yapılırken Findeks kredi notu sorgulanır. Bankalara yapılan kredi ve kredi kartı gibi hizmet başvurularının bir çoğunda, KKB risk raporu sorgulanır. Buna göre herhangi bir başvuru aşamasına geçmeden önce, banka kredi puanı sorgulaması yapmak yararlı olabilir. Findeks kredi notu sorgulaması başlıklı sayfayı ziyaret ederek, puanlama hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diğer arsa kredisi veren bankalar hakkında bilgi almak için “arsa kredisi veren bankalar” başlıklı yazımızı inceleyiniz. Aşağıda belirtmiş olduğumuz şartlar ve gerekli evraklar kısmını okuduktan sonra başvuru yapmak için adres çubuğuna www.sekerbank.com.tr yazmanız yeterli olacaktır. Hemen başvuru yapmak için “başvuru” yazısına göz atınız.

Şekerbank Arsa Kredisi Kampanyası

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Başvuru yapacak kişinin “arsa kedisi başvuru formu: doldurması gerekiyor. Ayrıca diğer bazı evraklar şu sekilde;

  • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi
  • Müşterinin adına kayıtlı faturalar,
  • Gelir belgesi,
  • Varsa ek gelir belgeleri,
  • Varsa mal varlığını gösterir belgeler,
  • Almak istediği arsanın tapusu veya fotokopisi.

Aşağıda bu belgelerin detaylarını görebilirsiniz. Şekerbank, bu belgelere ek olarak farklı evraklar talep etme hakkına sahiptir. Ayrıca gerekli görmesi halinde kefil talep edebilir. Kefil için talep edilecek bilgi ve belgeleri şube personeli bildirir. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gerekli belgeleri detayları aşağıda yazılıdır.

Şekerbank Arsa Kedisi Kampanyası

Şekerbank Arsa Kedisi Kampanyası

Gelir belgesi

Çalışan kişiler için maaş bordrosu ya da gelir belgesi gerekiyor. Gelir belgesi yazısı alacaklar, üzerinde haciz olmadığı belirtilmiş gelir yazısı talep edilebilir. Ayrıca imza sirküleri istenebilir.

Müşterinin adına kayıtlı fatura

Başvuru sahibinin adına kayıtlı elektrik, su, doğalgaz ve telefon gibi abone olunması gereken bir hizmet faturası. Bu fatura son 3 ay içerisinde düzenlenmiş olmalı ve bu tarihten daha eski olmaması gerekiyor.

Ek gelir belgesi

Müşterinin, varsa ek gelir ve mal varlığını gösterir belgeleri başvuru için yararlı olabilir. Bu belgelere örnek olarak; taşınmaz tapuları, taşıt ruhsatı fotokopileri, diğer bankalara ait kredi kartı ekstresi, kira kontratları gibi belgeler istenebilir.

Bir kaç takipçimiz “Taksitle arsa satın alınır mı?” sorularını yöneltti. Cevabı bu paylaşım ile birlikte herkese vermiş olduğumuzu düşünüyoruz. Halk arasında ”Toprak alma, toprak sahibi olma veya tarla alma” olarak adlandırılan bu konuya yorum yapmayı ve facebook, twitter, instagram gibi sosyal medya araçlarında bizi paylaşmayı unutmayınız. Vereceğiniz destekler daha çok bilgi paylaşımı sağlamamız için ilham kaynağı olacaktır. Kredibanka.org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.