Sanal POS Cihazı Nasıl Alınır

Sanal POS Cihazı Nasıl Alınır

Bugün dilerseniz; İnternet üzerinden kullanılan Sanal POS cihazı nasıl alınır? Sorusunu sizler için hemen cevaplamaya çalışalım.

Yazımızın detaylarında bu cihaza ait bilgilere ulaşabilir, dilerseniz BURADAN Sanal kredi kartı” hakkında bilgi alabilirsiniz. Point of Sale yani ödeme notası isminden türeyen POS cihazları, mağaza alışverişlerinde kredi kartı ödemesi yapılırken kullanılan cihazlardır. Sanal POS olarak adlandırılan Virtual Point of Sale veya POS – VPOS ise İnternet üzerinden gerçekleştirilen alışverişler sırasında kullanılır. Bu cihazın mantığı İnternet üzerinden girilen bilgiler yardımı ile ürünü satın alacak kişinin hesabından hizmet bedelini, satıcının banka hesabına aktarılması işlemine dayanmaktadır.

Sanal Pos Cihazı Nasıl Alınır?

Sanal Pos Cihazı Nasıl Alınır?

Sanal POS Kullanımı

Sanal POS cihazı kullanım alanları; İnternet üzerinden yapılacak olan tüm satış işlemlerini kapsamaktadır. Tüm ürün ve hizmetlerinizi İnternet üzerinden, bu cihaz sayesinde satabilirsiniz. Eğer kurulu bir firmanız yok ise, bu cihazı kullanmanız mümkün olamayacaktır. Böyle bir durumda alternatif ödeme kanallarını tercih etmeniz gerekecektir. Sanal POS fiyatları bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Yıllık abonelik bedelleri 600 lira ile 2000 dolar gibi rakamlar arasında değişebilmekte olup, yeni ya da gelecek dönemlere ait bilgileri ilgili bankanıza danışarak öğrenebilirsiniz. Sanal POS komisyon oranları da, bankalar arasında farklılık gösteren bir diğer konudur. Komisyon oranları için tek çekimden % 2,80’den başlayan ve taksit miktarına göre % 11’e kadar artış gösterebilen komisyon oranları bulunmaktadır. Oranlar cihazı aldığınız kurum ile olan ilişkinize de bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle birden fazla yerden fiyat alınması, başvuru yapacak kişinin yararına olacaktır.

Nereden Alınır?

Sanal POS cihazı almak için bankalara başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Başvuru evraklarınız ile birlikte bankanın herhangi bir şubesine gittiğiniz takdirde, cihazla ilgili talebiniz kısa sürede uygulamaya koyulacak ve en kısa süre içerisinde size teslim edilecektir. Şu tarih itibari ile neredeyse tüm bankaların Sanal POS cihazı hizmetleri bulunmaktadır. Bu bankaların en bilinenleri ise; Akpos (Akbank), POSNET (Yapı Kredi), VPOS – 724 (Vakıfbank), Garanti Sanal POS ( Garanti Bankası), Ziraat Sanal POS ( Ziraat Bankası), Finans WebPOS (Finansbank), TEB Sanal POS (TEB) gibi kurumlardır.

Güvenli Midir?

Sanal POS cihazının herhangi bir Web sitesine entegre edilebilmesi için, bankalar tarafından belirli güvenlik önlemleri zorunlu tutulmaktadır. Cihazın kullanımı, herhangi bir kredi kartı kullanımından daha fazla risk taşımamaktadır. Bu cihazı kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, bilgisayar güvenlik yazılımlarınızın güncel olmasıdır.

Sanal Kart

Sanal Kart

Yukarıda vermiş olduğumuz ”Sanal Pos Cihası Nasıl ve Nereden Alınır” başlıklı konumuzu, bilgi paylaşımı amacıyla yayınladık. Lütfen konu hakkında bilginiz dahilinde olan tüm görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşınız. Teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.