Sanal Kredi Kartı Başvurusu

Sanal Kredi Kartı Başvurusu

İnternet alışverişlerinde kullanılan Sanal Kredi Kartı Başvurusu hakkında hazırladığımız yazımızla, bu kart hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sanal Kredi Kartı Başvurusu

Sanal Kredi Kartı Başvurusu

Sanal kart İnternet ortamında yapılan tüm alışverişlerde kullanılabilen, fiziksel olarak var olmayan ve kredi kartınızla bağlantılı olarak çalışan bir karttır. Bankalar tarafından bu ürün güvenlik amacıyla oluşturulmuştur. İnternet üzerinden yapılan kredi kartı bilgilerinin kopyalanması gibi dolandırıcılık işlemelerine karşı geliştirilen sanal kart, güvenli bir sisteme sahiptir. İnternet alışverişleri esnasında kendini güvende hissetmeyen hemen herkesin rahatlıkla kullanabileceği bu ürün kredi kartınız üzerinden çalışmaktadır. Bankaların sunduğu avantajlardan birisi olan bu sistem mail order, key-in gibi uygulamaların yanında tüm Online alışveriş işlemlerinde kullanılabilir.

Sanal Kredi Kartının Özellikleri Nelerdir?

Tamamen ücretsiz olarak temin edilebilen Sanal Kredi Kartı, içerisinde sadece alış veriş anında limit olması gereken bir üründür. Bu sistemde kart oluşumu yapıldığında sıfır limit tanımlanır. Alışveriş yapacağınız esnada müşterisi olduğunuz bankanın İnternet sistemine giriş yaparak limit tanımlama gerçekleştirilir. Bu limit kredi kartınızdan tanımlanan bir limittir. Aktarılan tutar kredi kartınızdan düşerek sanal kartınıza geçer. Alışverişin tamamlanmasının ardından kalan bakiye geri aktarılabilir. Fiziksel bir ürün olmayan bu sistemde çalınma kaybolma gibi risklerde söz konusu değildir. Bu karta başvuru yaptığınızda size tıpkı gerçek kartınızın ki gibi bir CVC numarası ve kredi kartı numarası verilir. Bu numaralar yardımıyla İnternet alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sanal Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sanal kredi kartı nereden alınır? Sorusunun cevabı, kredi kartınızın ait olduğu bankadan alınacağıdır. Bu ürünler genellikle kredi kartına entegre olarak çalışırlar. Ancak bazı bankalar kredi kartı olmayan kişilere de sanal kart verebilmektedirler. Bu ürünlerde havale yoluyla para aktarımı gerçekleştirilerek sistem kullanılır. Bu sistem hemen her bankada bulunan ve sadece vadesiz hesabınızın olması koşuluyla açılabilen bir sistemdir. Sanal kart başvurusu yapabilmek için müşterisi olduğunuz bankanın İnternet sitesi üzerinden talepte bulunabilir, müşteri hizmetlerini arayabilir veya size en yakın şubeye başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer daha önce bir bankada hesabınız bulunmuyorsa, açmış olacağınız bir hesap sonrasında bu kartı çıkartabilirsiniz. Ancak burada unutulmaması gereken bir nokta bulunmaktadır. Bazı bankalar sanal kredi kartı verebilmek için kredi kartınızın olmasını zorunlu tutarlar.

Kart hizmetini sağlayacak bir kaç bankayı örnek vermek gerekirse;

  • Garanti Bankası
  • Finansbank
  • Türkiye İş Bankası
  • Vakıfbank
  • TEB
  • HSBC
  • Yapı Kredi Bankası
  • Denizbank
  • Akbank
Sanal Kredi Kartı Başvurusu

Sanal Kredi Kartı Başvurusu

Bankalar tarafından verilen bu hizmete sahip olmak için yayımlanan bu yazımız, tamamı ile bilgi paylaşımı amaçlı sunulmuştur. Bu ve diğer bankacılık hizmetlerini bireyler kendi talepleri doğrultusunda uygulamalıdır. Diğer kişilerin ağzından verilen bilgiler doğrultusunda değil. Bu nedenle, KrediBanka.Org ailesi olarak bankacılık işlemlerinizi tercih edeceğiniz bankanın müşteri hizmetleri ya da yerel şubeleri aracılığı ile öğrenmenizi tavsiye ederiz. Saygılarımızla.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.