Sağlam Kart Faiz Oranları

Sağlam kart faiz oranları ve bu kredi kartı ürününü sunan Kuveyt Türk hakkında bilgileri okuyabilirsiniz. 27 yıl önce kurulan Kuveyt Türk katılım bankası, faizsiz bankacılık anlayışını benimsemiş olup özel finans kurumu olarak hizmet vermektedir.

Faizsiz bankacılık hizmeti veren Kuveyt Türk, sadece Türkiye’de değil dünya genelinde bu alanda tercih edilen bankalardan birisidir. Dünya’da faizsiz bankacılığın lideri İslam Kalkınma Bankası olup, Kuveyt Türk’ün bu bankada %9 hissesi bulunmaktadır. 1985 yılından bu yana özel finans kurumu statüsünde olan 6 tane banka kurulmuştur. 2006 yılından bu yana ise bu kurumlar katılım bankası statüsüne kavuşmuş olup, mevcut olarak 4 tane katılım bankası bulunmaktadır. Kurulduğu 1989 yılından bugüne faizsiz bankacılık sistemiyle çalışan Kuveyt Türk katılım bankası, kar payı sistemiyle çalışmakta olup kredi ve kredi kartı ürünlerinden faiz almamaktadır. Bununla beraber kar oranı adı verilen bir ücret alınmaktadır.

Türkiye’de katılım bankası olarak lider konumda olan Kuveyt Türk, tüketicilerin ihtiyaçlarına yönelik çeşitli kredi ve kredi kartı ürünleri sunmaktadır. Bunlardan birisi yeni nesil kredi kartı olarak karşımıza çıkan “Sağlam Kart” olmaktadır. Bu karta başvuru yapmak için bu sayfaya göz atmanız yeterli olacaktır.

Bu kart için sunulan farklı özellikler dikkat çekmektedir. Sağlam Kart ile sağlık ve eğitim sektörlerine yönelik harcamalarda vade farkı olmadan 5 taksit imkanı sunuluyor. Kredi kartı kullanımına farklı bir bakış açısı getiren bu kart ile telefon, fatura ödemeleri, vergi, kuyumcu gibi alışverişlerinizde taksitlendirme olanağı bulunmuyor. Altın puan özelliğiyle düzenli olarak kartı kullanan müşterilere 50 TL puan veriliyor. Bu puanı almak için en az 200 TL harcama yapmak ve düzenli olarak ödemeleri yapmak gerekiyor. Sağlam Kart farklı limitler ile tüketicilere sunuluyor. Klasik, Gold ve Platin kredi kartı olmak üzere 3 farklı özelliğe sahip kart alternatifiyle müşterilere sunuluyor.

Sağlam Kredi Kartı Gecikme Oranı

Sağlam Kart Faiz Oranları

Katılım bankası olarak Kuveyt Türk krediler için faiz yerine kar payı, kredi kartı ürünleri içinde gecikme cezası uygulamaktadır. Sağlam Kart için borç kesildikten sonra asgari ödeme tutarı olmamaktadır. Hesap özeti %100 oranında ödenmektedir. Yani bu kartı kullanarak yapacağınız alışverişlerde ay boyunca harcadığınız tutarın tamamını ödemelisiniz. Müşterilerin ödemedikleri tutar için ise %2.34 gecikme cezası uygulanmaktadır. Bu ceza oranı sadece ödenmeyen kısım için uygulanır. Sağlam kart faiz oranları hakkında bilgiler sunmaya çalıştık. Sizde Kuveyt Türk sağlam kredi kartı özellikleri hakkında bilgi almak isterseniz sayfamıza göz atınız.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.