PTT Kargo Gönderisi Takip Etme

PTT Kargo Gönderisi Takip Etme

PTT Kargo gönderisi takip etme hizmetini kullanarak paketinizin nerede olduğunu anında öğrenebiliriz. PTT kargo takip hizmetinden 7/24 yararlanma imkanı bulunuyor. Ayrıca vatandaş 444 1 788 numaralı PTT kargo telefon numarası aracılığıyla bilgi alabiliyor. Bu telefon hattı, müşteri hizmetleri olarak da kullanılmaktadır. 444 1 788 numaralı hattı aradıktan sonra “PTT kargom nerede sorgulama” işlemi yapmak için müşterinin dahili hatta bağlanması gerekiyor. Dahili hatta bağlanmak ve kargo sorgulaması yapmak için sırasıyla 2 – 1 – 1 numaralarını tuşlamak gerekiyor.

PTT Kargo Gönderisi Takip Etme

PTT Kargo Gönderisi Takip Etme

Bu numarayı arayıp gönderi hakkında bir çok bilgiye cevap bulabilirsiniz. PTT Kargo resmi İnternet sitesi girişi yaparak, kargo takip etme özelliği kullanılabilir. Dilerseniz aşağıda tüm seçenekleri alt, alta sıralayalım.

PTT Kargo Takip İnternet Sitesi Girişi

PTT kargo İnternet sitesinden kargo takibi yapmak çok kolay bir işlem. Bu sistemi kullanmak isteyenlerin elinde gönderiye ait “barkod numarası” olması gerekiyor. Barkod numarası ve açılan sayfada bulunan güvenlik kodunu doğru bir şekilde girenler, kargolarının nerede olduğunu anında öğrenebiliyor.

Bu hizmeti hem gönderici, hemde alıcı kullanabiliyor. Kargoyu gönderen kişiye bir barkod numarası veriliyor. Gönderici bu barkod numarasını alıcı kişiyle paylaşırsa, alıcı kişi de kargonun nerede olduğunu öğrenebiliyor. PTT kargo İnternet sitesi kargom nerede sorgulaması için www.ptt.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra gönderi takibi sayfasına bakınız. Ayrıca direkt gönderi takibi yapmak istiyorsanız adres çubuğuna http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ yazmanız yeterli olacaktır. Yalnız kargonun barkod numarasının olması gerektiğini unutmamak gerekiyor.

PTT Kargo Gönderisi Takip Etme

PTT Kargo Gönderisi Takip Etme

PTT Kargo Takibi Telefon Numarası

PTT kargo takip etme telefon numarası 444 1 788 olarak biliniyor. Aslında bu numara PTT müşteri hizmetleri telefon numarası olarak da kullanılmaktadır. Müşteri hizmetleri telefon numarasını arayıp kargo takibi yapmak yerine, İnternet sitesinden takip etmek daha hızlı ve kolay bir yöntem olacaktır. Buna sebep olarak, telefon numarasından kargo takibi için gün içinde bir çok kişinin araması gösterilebilir. Müşteri temsilcileri ilgili ve alakalı fakat oldukça yoğun olabiliyor. Zaman kaybını önlemek amacıyla kurulan İnternet sorgulama sayfası, bir çok müşterinin hızlıca kontrol yapabilmesini sağlıyor.

PTT Gönderi Takip Hizmetleri

PTT (Posta ve Telgraf Teşkilatı) kurulduğu tarihten bu yana bir çok kez isim değişikliğine uğradı. Oldukça eski ve güvenilir bir geçmişi olması, bir çok kişinin burayı tercih etmesine sebebiyet vermektedir. PTT artık sadece kargo işlemleri ile sınırlı kalmayıp kargo, posta, HGS başvuru, HGS bakiye yükleme, ihtiyaç kredisi ve bankamatik kartı gibi daha bir çok hizmet sunuyor. Son günlerde oldukça yoğun olarak duyulan PTT faizsiz kredi kampanyaları dikkat çekmektedir. Faizsiz kredinin yanı sıra, PTT kart sahipleri büyük kolaylıklardan yararlanma şansına sahip olmaktadır.

PTT Gönderi Takip Sitesi

PTT kargo gönderi takip sitesi girişi için arama çubuğuna http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ yazmanız yeterli olacaktır. Ayrıca www.ptt.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra gönderi takip menüsüne girebilirsiniz. Resmi siteye giriş yaptıktan sonra ilgili alanların doldurulması gerekiyor. Öyle çok fazla doldurulması gereken bir alan yok. İstenilen bilgiler yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi sadece kargo barkod numarası ve hemen altında gösterilen güvenlik kodu olacaktır. Kısacası sizin elinizde bulunması gereken tek numara ”Barkod Numarası” olacaktır.

Ek olarak yukarıda vermiş olduğumuz numara ve 0312 509 50 00 numaralı PTT Genel Müdürlük telefon numarasını arayıp dilek, öneri ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz. PTT’den almış olduğu hizmetten memnun kalan müşteriler, bu numarayı arayıp memnuniyetini dile getirebiliyor.

PTT Kargo Gönderisi Takip Etme

PTT Kargo Gönderisi Takip Etme

PTT Artık 81 ilin tamamına kargo, posta ve para transfer işlemleri gibi hizmetler veriyor. Bütün bunların yanı sıra, daha bir çok hizmet sunulmaya başlandı. Gelişen teknoloji ağına her gün bir yenisini ekleyerek, hizmet ağını genişletmeye devam etmektedir. PTT hizmet olarak ise;

  • HGS Başvurusu (Kart ve etiket),
  • HGS Dolum ve bakiye sorgulama,
  • Para transfer işlemleri,
  • Fatura ödeme,
  • Maaş çekme,
  • Posta ve kargo gönderme,
  • PTT kart başvurusu (ATM Kartı),
  • Bireysel ihtiyaç kredisi başvuru,

Gibi daha bir çok işlem yapma özelliği sunuyor.

”PTT Kargo gönderisi takip etme” başlıklı yazımızı sizler için sunduk. Sormak istediklerinizi aşağıdan uzman ekibimize iletebilirsiniz. PTT kargom nerede ve PTT gönderi takibi içerikli konumuzu sosyal medya üzerinden paylaşarak, bilgi sahibi olmak isteyen bir çok kişiye yardım edebilirsiniz. Teşekkür eder, saygılarımızı sunarız. Kredibanka.org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.