PTT Esnaf Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile PTT arasında yapılacak protokol sonucuna göre PTT esnaf kart başvurusu başlayacak! Ptt esnaf kart nedir ve kimler nasıl başvuru yapabilir sorularına cevap verelim.

Ptt Esnaf Kart Nedir?

Yapılacak olan protokole göre, ptt esnaf kart sahipleri indirimli ve çok özel avantajlara sahip hizmetler alacak gibi görünüyor. PTT tarafından sunulan bankacılık hizmetleri üzerinden, oldukça özel fırsatlara sahip olunacak. Örneğin esnaflar bağlı bulunduğu odanın aidat ödemesini, ptt esnaf kart üzerinden yapabilecekler. Özellikle en çok sevindirecek hususun ise esnafa özel ihtiyaç kredisi seçeneğinin olacağını düşünüyoruz. Dilerseniz bu kredi özelliklerine bir göz atalım.

PTT Esnaf Kart Kredi Başvurusu

Esnafların ihtiyaçlarına yönelik banka kredisi sunulacak. Ptt’nin anlaşmalı olduğu bankalar üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde kredi imkanı sunulacak. Bu kredinin diğer banka kredilerine göre daha avantajlı olmasının asıl sebebi ise; uygun faiz oranları ve yine özel vade seçenekleri sunacak olmasıdır. Bu hizmetten yararlanmak isteyen esnafların başvuru yapmak için atması gereken adımlar ise oldukça basit.

ptt esnaf kart kredisi

Ptt kredi başvurusu

Ptt Esnaf Kart Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ptt esnaf kart kredi başvurusu yapmak için yapılması gerekenler oldukça basit. Hemen en yakın ptt şubesine giderek “kredi başvuru formu” doldurulması ve sonucun beklenmesi yeterli olacaktır. Ayrıca herhangi bir şubeye giderek, tüm bu imkanlar hakkında detaylı bilgi alabilecek ve/veya hizmetlerden yararlanma şansına sahip olunabilecek.

https://www.kredibanka.org/ptt-kredi-basvurusu/

Dağıtım ve Toplama Hizmetleri Verilecek!

Ptt’nin oldukça yaygın bir şube ağı olması, toplama ve dağıtma konusunda müthiş bir avantaj sunacaktır. Zırhlı araçlar kullanılarak, esnafın kıymetli evrakları veya değerli madenleri güvenle toplanacak ve teslim edilecektir. Kasada biriktirmiş olduğu nakit para veya benzeri ürünü, esnaf herhangi bir endişe yaşamadan nakil edebilecek.

Esnafa Özel Pos Cihazı Uygulaması

Ptt pos uygulaması, avantajlı işlem ücretleri (komisyon tutarı) göz önüne alınarak sunulacak. Özellikle ticari taksi şoförleri için ptt esnaf kart mobil pos cihazı hizmeti verilecek. Tüm bu uygulamalar, 2018 yılı bitmeden hayata geçirilecek gibi görünüyor. Ayrıca yine taşıma işi yapan şoförlerin kullanması zorunlu olan “Mesleki Yeterlilik Belgesi” var. Bu belgenin kısa adı “SRC olarak bilinmektedir. Ptt kart özelliğine sahip, fotoğraflı olarak src belgesi sunulacak.

https://www.kredibanka.org/src-sinav-harci-hangi-bankaya/

PTT Esnaf Kart Nerelerde Geçerli Olacak?

  • Bu karta sahip olan esnaflar, sigorta hizmetleri için kart kullanımı yapabilecek. Ptt’nin sigorta platformu üzerinden sunulan sigorta hizmetlerini kolaylıkla alabilecekler. Esnaf sicil numarası bildirimi yapan “Ptt esnaf kart” sahipleri, belirlenmiş olan sigorta ürün ve hizmetlerinden indirimli olarak yararlanacak.
  • PTTcell telefon hattı kullanmak isteyen kişiler için bu hatlar kampanyalı olarak sunulacak. Faturalı veya faturasız telefon hatları paket halinde sunulacak. Bu tarife içerisinde olan gruplara özel, grup içi sınırsız konuşma paketi verilecek.
  • Kargo gönderisi yapmak isteyenlere özel indirimli tarifeler uygulanacak. APS kurye, posta hizmetleri ve kargo hizmetleri için %20’ye kadar indirim alabilecek. Yüzde yirmi olan bu indirim oranı, oldukça etkileyici bir rakam.
  • Elektronik posta (e-posta) hizmetini kullanmak isteyenlere özel indirim yapılacak. Yazışmalarını daha resmi getirmek isteyen ptt esnaf kart sahipleri için %10 indirimli e-posta hizmeti verilecek. Böylece daha güvenli ve kayıt altında bulunan yazışmalar yapılabilecek.

Bir diğer hizmeti olan “Türkiye kart” hakkında bilgi almak için https://www.kredibanka.org/turkiye-kart-ptt/ sayfamıza göz atmanızı tavsiye ederiz. Türkiye kart hizmeti, tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilecek “ortak kart” hizmeti olacaktır.

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi bu karta sahip olmak için herhangi bir Ptt şubesine gidilmesi yeterli olacaktır. Herhangi bir şubeye giderek “Ptt Esnaf Kart Başvurusu Formu” doldurulması yeterli olacaktır. Ayrıca bu hizmet hakkında merak ettiğiniz tüm soruları, şubede bulunan personele sorabilirsiniz. Oldukça kaliteli hizmet veren bir personel kadrosuna sahip olunması, hizmetler hakkında net cevaplar alınmasına vesile olmaktadır.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.