Promosyon Bileti İptal Etme

Promosyon Uçak Bileti

Seyahat amaçlı kullanılan, hava yolu aracılığı ile uçak seferleri günümüzde oldukça rövanşta olan ulaşım yoludur. Eskiden uçak biletlerinin maliyetleri, diğer ulaşım yollarına göre daha fazla olabiliyordu. Fakat artık ayrılan koltuğa göre, bilet fiyatları değişebilmektedir. Hatta Promosyon Bileti İptal Etme seçeneği olmasa bile, oldukça avantajlı bir seçenek olarak görülmektedir. Uçak seyahatlerinde, seyahat edeceğiniz bölümler üç sınıfta incelenir;

Promosyon Bileti İptal Etme

Promosyon Bileti İptal Etme

  • Ekonomi
  • Business
  • First Class

Hava yollarının belirlediği kriterler mevcuttur ve uçak bileti fiyatları da bu şartlara göre değişiklik gösterebilir. Zaman zaman promosyon bilet olarak da fiyatları düşen uçak biletleri, normal fiyatlarda alınamayan biletleri alma imkanı sağlıyor. Promosyon biletler diğer biletlerin neredeyse yarı fiyatına olduğu için bütçelere daha uygun gelmekte ve müşterinin cebini düşünmekte olan fiyatlardadır. Erken rezervasyon ile alınan bilet ve aynı gün yada yakın tarihte alınan biletin fiyatları arasında büyük bir uçurum olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Promosyon biletleri 20₺ ile 80₺ arasında değişirken diğer sınıflara ait uçak biletleri 300₺ – 500₺ arasında farklılık göstermektedir.

Fiyatları ile yolcuların ilgisini çekse de, oldukça riskli bir alışverişe sürükler. Neden mi? Çünkü promosyon biletlerden faydalanmak isteyen bir yolcu, biletini en az bir ay öncesinden almalıdır. Aksi takdirde uygun fiyata alabilmesi neredeyse imkansız olacaktır. Bilet rezerve si yapılamaz, gün, saat ve dakikasına kadar karar verip anında parasının ödenmesi gerekir.

Promosyon Uçak Bileti İade/İptal Edilir mi?

  • Alınan uçak bileti üzerinde hiçbir şekilde bilet iadesi veya bilet iptali işlemi yapılamaz.
  • Biletin üzerindeki gün ve saatte uçuş yapılmazsa para iadesi olmaksızın bilet yanar.
  • Yolcu hiçbir şekilde bu konuda bir hak talep edemez.
  • Biletteki isim, uçuş tarihi, uçuş ve varışlarda ki yer değiştirilemez.
  • Bilet üzerinde oynama yapılamaz ki bazı firmalar, promosyon uçak bileti iptal karşılığında ekstradan bir de %40 cezai ücret talep eder.
Promosyon Bileti İptal Etme

Promosyon Bileti İptal Etme

Kısacası promosyon biletlerde, diğer uçak sınıflarına nazaran iade/iptal işlemleri olmadığı gibi, böyle bir şey yapıldığı zaman para cezasına dahi tabi tutulabilir. Ayrıca para iadesi bile yapılamadan, almış olduğunuz bilet yanar. Normal biletlerde, yani üç sınıftan herhangi birine bilet alınmış ise iade, iptal, isimde, varış ve hareket noktalarında, tarihte değişiklik yapılabilir. İptal edildiği takdirde para iadesi alınabilir. Söz konusu promosyon uçak biletleri olduğunda, hava yolu taşıt firmaları asla kurallarından taviz vererek satılan biletin üzerinde işlem uygulamaz. Promosyon bilet almayı düşünenlerin bu hassas konuya dikkat etmeleri gerekmektedir. Promosyon Bileti İptal Etme başlıklı konumuz sonrası, Mil toplayan kredi kartları seçeneklerini sunduğumu sayfamıza göz atabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.