POS Cihazı Taksitli Alışveriş

Bugünkü konumuzda hemen her iş yerinde bulunan POS Cihazı Taksitli Alışveriş hizmetine Nasıl Açılır? sorusunun cevabını yanıtlamaya çalışacağız. Bankalar tarafından sunulan kredi kartı ürünlerinin hayatımızın her alanında kullanılmaya başlamasıyla paralel olarak, hemen her iş yerinde POS cihazı da bulunmaktadır. Kredi kartlarının özellikle vadeli alım imkanı sunması sebebiyle, tüm kullanıcılar alışverişlerini bu şekilde gerçekleştirme yoluna gidiyorlar. Bu sebeple iş yerleri de taksitli alışverişe tepkisiz kalamıyor ve POS cihazlarını taksitli alışverişe açtırmak zorunda kalıyorlar.

Taksitli Satış

Taksit Yapan POS Cihazı Alım İşlemi

POS cihazı almaya karar vermiş olan bir iş yeri, öncelikle çalıştığı banka şubesine müracaatta bulunarak cihazı almak istediğini belirtmeli ve müşteri temsilcisinin kendisine verdiği talep formunu doldurmalıdır. Bankalar bu form ile birlikte, talep sunan iş yerlerinden bir takım belgeler de talep edebilirler. Bunlar şahıs firmaları için Vergi Levhası, Nüfus Cüzdanı, Oda Kayıt Belgesi ve İmza Beyannamesi gibi belgeler olabiliyor. Ticari işletmeler için; Ticaret Sicil Gazetesi, Ticaret Sicil Belgesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri ve Nüfus Cüzdanı olabilecektir. Bu belgelerin temin edilmesiyle birlikte işletme için uygun olan POS cihazı temin edilmektedir. POS cihazlarının birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlar “ADSL POS, Dial – up POS, Mobil POS, Temassız POS, Ortak POS” gibi çeşitler olarak sıralanabilir. İşlemler tamamlandıktan kısa bir süre sonra, banka size uygun olan cihazı temin edecek ve uzman görevliler tarafından iş yerinize ürün kurulacaktır.

 Pos’dan Taksitli Satış Başvurusu

Cihazın alım işlemlerinin tamamlanmasının ardından, taksitli satış işlemi başvurusu yapabilirsiniz. Bu uygulama için çalıştığınız bankaya giderek talebimizi dile getirmemiz gerekmektedir. POS’unuzu taksitli satışlara açtırdığınız da farklı komisyon uygulamalarıyla karşılaşabileceğiniz için, müşteri temsilcisi bu oranlarla ilgili size bilgilendirme yapacaktır. Bu oranları kabul etmeniz ile birlikte, müşteri temsilcisi elektronik ortamda yapacağı bir iki küçük işlemle birlikte POS cihazınızı taksitli satışlara açık hale getirecektir. POS cihazının taksitli satış işlemlerine açılmasıyla beraber komisyon oranlarında meydana gelen değişiklikler, normal komisyon oranının üzerine kart sahibinin kazanacağı ödüller ve üye işyeri servis hizmeti gibi bedeller olacaktır. Kolay bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz bu işlemle birlikte aynı gün içerisinde cihazınızda taksitli satış işlemlerine başlayabilirsiniz.

Anlatmış olduğumuz konu hakkında sorularınızı yorum yaparak ya da iletişim butonunu kullanarak sorabilirsiniz. Ayrıca bir diğer konumuz olan POS cihazından puan kullanımı sayfamızı gözden geçirerek, ilgili konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Saygılarımızı sunar, takibiniz ve paylaşımlarınız için çok teşekkür ederiz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.