POS Cihazı Nasıl Alınır

POS Cihazı Nasıl Alınır

POS Cihazı Nasıl Alınır sorusunu yanıtladığımız bu yazımızı gözden geçirin, anında cihazlar hakkında bilgi alın ve en hızlı şekilde bu cihazlara sahip seçeneklerine ulaşın!

POS Cihazı Nasıl Alınır

POS Cihazı Nasıl Alınır

Sadece nakitle yapılan alışverişlerin yetersiz kalması sebebi ile, POS cihazı almak artık bir gereklilik halini gelmiştir. POS cihazı kullanmaya başlayan firmaların ticaret hacimlerinin, bu cihazları kullanmayanlara göre ciddi bir artış gösterdiği bilinmektedir. Bu duruma inanabilmemiz için gerekli olan tek bilgi ise, günümüzde Kredi Kartı kullanımının artık neredeyse çocuk yaşlara inmiş olması olacaktır. İstatistiklere göre Türkiye’de yaşayan her 5 insandan 4 tanesi, kredi kartı kullanmakta olup, bu kartları ile oldukça sık alışveriş yapmaktadırlar. Point of Sale isminin baş harflerinden oluşturulan POS, Türkçeye ise ”Satış Noktası” ismi ile çevrilmektedir. İş yerinize bu cihazı alabilmek için, öncelikle hangi çeşidini almanız gerektiğini tespit etmeniz avantaj sağlayacaktır.

POS Cihazı Türleri

Bu cihazlara nasıl sahip olabileceğinizi okumadan önce, cihaz seçeneklerine göz atmanızı tavsiye ederiz.

  • Dial-up POS: Telefon hattı ile bağlantı kurulan bu cihaz en yaygın kullanılan üründür.
  • Mobil POS: Sim kart yardımıyla bağlantı sağlayan bu ürün taşınabilir bir cihazdır.
  • ADSL POS: Bu üründe İnternet vasıtasıyla bağlantı sağlanır.
  • Ortak POS: Bu aletle birden fazla bankanın hizmeti tek bir aletle sağlanabilir.
  • Temassız POS: Temassız kredi kartı ürünleriyle işlem yapılan aletlerdir.
  • Sanal POS : İnternet üzerinden satış işlemleri gerçekleştiren firmaların satışlarını kredi kartı yoluyla yapmalarına olanak sağlar.

POS Cihazı Nasıl Alınır?

Bu cihazı almak isteyen işletme öncelikle hangi bankanın ürününü kullanacağını tespit etmelidir. Bankaların hemen hemen tamamı bu hizmeti vermektedir. Ancak hangi cihazın iş yerinize daha uygun olduğu ve hangi kurumun şartlarının size uyacağını tespit edebilmek için araştırma yapmanız yerinde olacaktır. Çalışmak istediğiniz kurumu tespit ettikten sonra, ilgili bankanın şubesine giderek ürün talep formunu doldurmanız gerekmektedir. Bu formla birlikte başvuru sahibinden başka evraklar talep edilecektir. Bu evrakların teslimiyle birlikte işlem tamamlanmış olur. POS cihazı başvurusu talep formu anlaşmak istediğiniz finans kuruluşunun İnternet sitesinde bulunan bir belgedir. Buradan yapılan başvuru ön talep özelliği taşıdığı için, her halükarda şubeye gitmeniz gerekecektir. İşletmelerden istenen evraklar;

  • Şahıs firmaları için Nüfus Cüzdanı, Vergi Levhası, Oda Kayıt Belgesi, İmza Beyannamesidir.
  • Ticari ortaklı firmalar için, Nüfus Cüzdanı, İmza Sirküler, Ticaret Sicil Gazetesi, Ticaret Sicil Belgesi, Vergi Levhasıdır.
POS Cihazı Nasıl Alınır

POS Cihazı Nasıl Alınır

Sanal Pos Cihazı Başvurusu yapmak isteyenlerin ilgili sayfamızı gözden geçirmesi faydalı olacaktır. Teşekkür ederek, saygılarımızı sunarız. KrediBanka.Org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.