Passolig Kart Borcu Ödemesi

Passolig Kart Borcu Ödemesi

Passolig kart borcu ödemesi yapmak için, oldukça farklı yöntemler vardır. Passolig kart sahiplerinin borçlarını nerelere ve nasıl ödeyeceklerini, başlıklar altında detaylı olarak anlatmaya çalışacağız.

Passolig-borc-odemesiEFT İle Passolig Borç Ödeme

EFT ile passolig kartınıza ait borcu ödemek için, ilgili alanlara aşağıda vermiş olduğumuz bilgileri yazınız;

 • Banka adı:Aktif Bank
 • İl                : İstanbul
 • Şube          :997-Passolig şubesi
 • Alıcı Adı   :Ad ve Soyadınız
 • Hesap No :passolig Kredi Kartı numarası

Yazdıktan sonra, ödeme tutarınızı yazarak onay tuşuna basabilirsiniz. Lütfen işlemi onaylamadan önce, bilgileri tekrar kontrol edip, doğruluğundan emin olunuz.

Akbank ATM’Leri Passolig Kart Borcu Ödeme

Passolig Kredi Kartı borcunuzu Akbank ATM’lerinden ödemek için; En yakın Akbank ATM’sine giderek “Giriş” tuşuna basınız. Diğer banka ödemeleri menüsüne basarak, Aktif bank ödemeleri butonuna basınız. Bundan sonra karşınıza çıkacak ekrandaki hatırlatma mesajını, “Devam” butonuna bastıp geçiniz. Sırası ile para yatırmak istediğiniz Kart numarası, T.C. kimlik numarası ve yatırmak istediğiniz toplam tutarı giriniz. Tüm bu bilgileri tekrar kontrol edip doğru olduğundan emin olduktan sonra, ATM’nin para yatırma hazinesine yatırmak istediğiniz tutarı yaptırınız. Akbank ATM’siyle passolig kredi kartı borç kapatma işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Vakıfbank ATM’si Passolig Kredi Kartı Ödemesi

En yakın Vakıfbank ATM’sine giderek “Giriş” butonuna basınız. Kartsız işlemler menüsünde yer alan “Aktif bank işlemleri” butonuna basınız. Ödeme yapmak istediğiniz kartınıza ait numarayı giriniz. Sonra sırasıyla T.C. kimlik numarası ve adınıza kayıtlı cep telefonu numaranızı girdikten sonra, para yatırma haznesine yatırmak istediğiniz toplam borç tutarınızı yerleştiriniz. Karşınıza gelecek onay ekranında bulunan bilgileri kontrol ettikten sonra, “Onay” butonuna basarak işleminizi tamamlama şansına sahipsiniz.

Passolig Kart Borcumu Otomatik Ödeme İle Nasıl Öderim?

Passolig kart borcunuzu otomatik ödeme talimatı ile ödemek için, Passolig İnternet şubesine giriş yapınız.

 • Menüde “Kart İşlemleri” tuşuna tıklayınız, ardından karşınıza çıkacak sayfada bulunan “Kredi Kartı Otomatik Ödeme” tuşuna basınız.
 • Burada karşınıza passolig kredi kartınızın borcunun asgarisi ya da tamamının ödenmesine ilişkin seçenekler gelecektir. Siz en uygun olanını seçtikten sonra, işleminizi tamamlayabilirsiniz. (Asgari ödeme, toplam tutar ödemesi)
Passolig-borc-odemesiPTT Şubelerinden Passolig Kart Borcumu Nasıl ödeyebilirim?

En yakın PTT Şubesine giderek görevliye T.C. kimlik numaranızı ve “Passolig Kredi kartı borcumu ödemek istiyorum” gibi bir cümle kurunuz. Bu cümle sonrası ödeme yapmak istediğiniz toplam tutarı iletin ve işlemi tamamlayınız.

Ayrıca PTTMatik Passolig kredi kartı borcunuzu ödeme şansına sahipsiniz.

 • PTTMatik kartsız işlem için “Giriş” tuşuna basınız.
 • Anlaşmalı Banka İşlemleri “Aktifbank”
 • Passolig Karta Nakit Yatırma
 • T.C. kimlik numaranızı yazıp “Devam” tuşuna basınız.

Bu işlemler sonrası ödeme yapmak istediğiniz Passolig Kartı seçip, adınıza kayıtlı cep telefonu numaranızı giriniz. Tüm bu bilgileri onayladıktan sonra ödemek istediğiniz tutarı girin ve PTTMatik para haznesine yatırmak istediğiniz tutarı yatırınız.

Son olarak aktarmak istediğimiz kart borcu ödemesi yöntemi ise “N Kolay İş yerleri’nden ödeme” Olacaktır.

Passolig kredi kartı borcunuzu ödemek için size en yakın N Kolay İşyeri’ne gidip, kart borcunuzu ödeme şansına sahipsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.