Özel Güvenlik Maaşları

1 Skor2 Skor3 Skor4 Skor5 Skor (Bu yazıma oy verir misiniz?)
Loading...

Özel Güvenlik Görevlisi

Özel güvenlik görevlileri kişi ve kurumları veya değerli sayılan varlıkları korumaya yönelik çalışma sürdüren kişi veya kişilerdir. Bu görevliler hayatımızın her alanında görebildiğimiz, canımızı ve malımızı emanet edebildiğimiz kişilerdir. Oldukça güvenilir olmalarının yanı sıra, düşük ücretlere çalışmaları bir çoğumuzun yüreğini sızlatır. Güvenlik görevlileri; yangın, afetler, patlayıcı ve yanıcı maddeler, kişi koruması, güvenlik ile ilgili olabilecek her türlü sistem, hukuki konular, ilkyardım, uyuşturucu maddeler, kalabalık ortamlar ve silahlar gibi bir çok konuda eğitim alırlar. Peki ”Özel güvenlik maaşları veya fazla mesai ücretleri ne kadar?” dilerseniz bu konuya bir göz atalım.

Özel Güvenlik Maaşları

Özel Güvenlik Maaşları

Özel Güvenlik Maaşları

Özel güvenlik görevlilerinin görev aldığı yerler ve çalışma ücretleri hakkında, ortalama rakamları belirtmek için işin içerisinde bulunan bir uzmanımız kaleme aldı.

  • AVM ücretleri: İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde’ki AVM güvenlik maaşları 1.100 – 1.900 arasında değişmektedir. Bu ücretlere AGİ (Asgari Geçim İndirimi), yol parası, prim, çocuk parası ve yemek parası’da dahil edilince, 1.400’den 2.500 TL gibi rakamlara ulaşabiliyor.

Türkiye çapında neredeyse her yerde yapılan AVM’ler (Alışveriş Merkezi), güvenlik görevlilerinin çalıştığı en yoğun ve yorucu ortamlar olarak biliniyor. İnsanların yoğun olarak rağbet göstermiş olduğu ve hizmete dayalı bir iş ortamı olduğundan, güvenlikler tarafından oldukça yorucu olduğu söyleniyor.

  • Plaza ücretleri: Yine büyük şehirler’deki plazalar’da çalışan güvenlik maaşları 1.400 – 2.750 TL gibi rakamlar arasında değişiklik göstermektedir. Bu ücretlere yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi AGİ, prim, yol ve yemek paraları’da eklenince, geçimlerini biraz daha refah sağlayacakları rakamlara ulaşabiliyorlar.

Plazalar’da çalışan özel güvenlik görevlisi maaşları, AVM’lere oranlar biraz daha yüksek verilebiliyor. Örneğin Anadolu’daki bir AVM’de çalışan güvenlik ile İstanbul’da herhangi bir plaza’da çalışan güvenlik aynı maaşı almıyor, hatta arada uçurumlar oluşabiliyor.

  • Kişi koruma (Yakın koruma) maaşları: Bu ücretler oldukça büyük farklılıklara maruz bırakılabiliyor. Örneğin ”Ahmet bey” yakın korumasına toplamda 3.000 TL maaş verirken, ”Mehmet bey” ise bu rakamı asgari ücret olarak belirleyebiliyor.

Kişi koruma alanı güvenlikler arasında, özellikle yeni işe başlayanların hayalini süslediği bir alan. Amerikan filmlerinin ve Türk mafya filmlerinin etkisi ile yapılmak istenen bu iş dalı, öyle hayali kurulduğu kadar kolay olmayabiliyor. Örneğin bazı durumlarda oldukça riskli ve son derece ciddi olarak yapılması gerekilen bir iş olabiliyor. Ayrıca vardiya saatleri konusunda sıkıntı yaşama şansı yüksek bir alan olarak görünmektedir. Görev almış olduğunuz kişinin (Korunan kişi) herhangi bir randevusu olması, sizin fazla mesai yapabileceğiniz anlamına geliyor. Diğer yandan en yüksek paralara çalışabileceğiniz ve oldukça rahat bir ortama girebileceğiniz alanda olabilir.

Özel Güvenlik Maaşları

Özel Güvenlik Maaşları

Fazla Mesai Ücretleri

Özel güvenlik görevlisi fazla mesai ücretleri içerikli konumuzu okuyup, bu konu hakkında en ince detayları bile öğrenebilirsiniz. Belirtmiş olduğumuz sayfaya ulaşabilmek için Buraya giriş yapmanız yeterli olacaktır. Özel güvenlik görevlileri kaç para alıyor içerikli konumuzu anlatmaya çalıştık. Belirtmiş olduğumuz maaşlar örnek olarak gösterilmiş olunup, çalışılan proje veya kuruma göre farklılık göstermektedir. Ayrıca Silahlı özel güvenlik görevlisi maaşı ile silahsız özel güvenlik görevlisi maaşları arasında farklılıklar oluşabilmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir