Özel Güvenlik Kursu Ücretleri

Özel Güvenlik Kursu Ücretleri

Özel güvenlik kursu ücretleri silahlı ve silahsız kimlik kartı başvurusu yapana göre farklılık gösterecektir. Özel güvenlik silahlı kimlik kartı almak isteyenler, silahsız alanlara göre biraz daha fazla ödeme yaparlar. Buna neden olarak, silahlı eğitim alan kişiler için daha fazla harcama yapılması gösterilebilir. Özel güvenlik kimliği fiyatları şehirlere, hatta ilçelere göre bile farklılık göstermektedir. Özel güvenlik kursu fiyatları için belli bir fiyat uygulaması henüz yok. Bu nedenle kurslar rekabet ortamına ayak uydurmak durumunda kalıyorlar.

Özel Güvenlik Kursu Ücretleri

Özel Güvenlik Kursu Ücretleri

Özel güvenlik kursu fiyatları ne kadar?

Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi net bir rakam yok fakat biz sizlere ve illere göre ortalama bir fiyatlandırma çıkaracağız. 2017 Yılı özel güvenlik görevlisi silahlı ve silahsız kimlik kartı ortalama fiyatları;

  • Silahlı güvenlik kimliği 500 – 700 TL.
  • Silahsız güvenlik kimliği 400 – 600 TL.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz fiyatlar ortalama rakamlar olmaktadır. Bu fiyatlar aralığında bir kurs bulabilme şansına sahip olabilirsiniz. Yine yukarıda belirtmiş olduğumuz fiyatlar, aşağıda verilen il ve bölgelerin ortalaması ele alınarak hazırlanmıştır.

Özel Güvenlik Kursu Ücretleri

Özel Güvenlik Kursu Ücretleri

İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Bursa, Edirne, Çanakkale, Zonguldak, Trabzon, Yalova, Balıkesir, Tekirdağ, Malatya, Şanlıurfa, Manisa, Konya, Ege bölgesi, Akdeniz bölgesi, Karadeniz bölgesi, İç Anadolu bölgesi. Saymış olduğumuz il ve bölgelerde bulunan güvenlik kurslarından alınan fiyat ortalaması belirtilmiştir. Güvenlik kursları için belirtmiş olduğumuz bu fiyatlar değişiklik gösterebilir. Bulunduğunuz bölgeye yakın ve uygun kurslar hakkında bilgi almak için ”Güvenlik Kursları” başlıklı yazımıza göz atınız. Güvenlik kimliği almak isteyenlerin ödeyecekleri diğer ücretler aşağıda verilmiştir.

Özel Güvenlik Sınavı Harcı Kaç Para?

  • Silahlı güvenlik kartı sınav harcı 70 TL.
  • Silahsız güvenlik kartı sınav harcı 45 TL.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz güvenlik sınavı harç ücretleri İstanbul ili baz alınarak hazırlanmıştır. Kursa giriş ücretini oldukça erken yatırmaya özen göstermeniz önerilir. Bu konuda kayıt yaptırmış olduğunuz kursla iletişime geçebilirsiniz.

Masraflar İçin Anında Kredi!

Güvenlik Kimliği Harç Ücreti

Güvenlik görevlileri için çalışma izni (Özel güvenlik kimlik kartı) hacı 2017 yılı için 520,16 TL’dir. Bu ücret 01 Ocak 2017 tarihinden itibaren geçerli olmaktadır. Verilen tüm ücretler sonraki yıllar için değişiklik gösterebilecektir. Bu harç ücretini yatırmayanlar için kart hazırlama işlemi başlatılmıyor. Bir çok belgede olduğu gibi güvenlik kimliği için ödenecek bir harç bedeli bulunmaktadır.

Özel Güvenlik Olur Sağlık Raporu

Sağlık raporu ile alakalı tüm bilgileri hemen üst satırda bulunan kırmızı yazıya tıklayıp öğrenebilirsiniz.

Özel Güvenlik Kimliği Fiyatları

Özel güvenlik görevlisi kimlik kartı ücretleri silahlı ve silahsız kimlik başvurusuna göre değişiklik gösterecektir. Silahlı özel güvenlik sertifikası adayları, silahsız sertifika almak isteyen adaylardan biraz daha fazla ödeme yaparlar. Buna neden olarak, silahlı kimlik almak isteyenler için yapılan ekstra işlemler gösterilebilir. Bu işlemlere örnek olarak silahla atış yapmak gösterilebilir. Özel güvenlik görevlisi olmak için ya da kimlik kartı almak için ödenecek bazı diğer ücretler;

  • Özel güvenlik kursu ücretleri,
  • Biyometrik fotoğraf ücreti,
  • Evrak hazırlama, yol masrafı gibi vs. ücretler,
  • Sınav harcı,
  • Kimlik harcı,
  • Silahlı kimlik adayları için atış ve yol masrafları,
Özel Güvenlik Kursu Ücretleri

Özel Güvenlik Kursu Ücretleri

Özel güvenlik kimlik kartı sahibi olan görevliler 5188 sayılı kanuna tabii çalışır. Bu kanun kapsamında çalışanların bazı görev ve yetkileri vardır. Bu görev ve yetkileri öğrenmek için 5188 Sayılı Kanuna göz atabilirsiniz. Kredibanka.org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.