OGS Başvurusu Nasıl Yapılır? OGS Cihazı

OGS başvurusu nasıl ve hangi bankalara yapılır? OGS (Otomatik Geçiş Sistemi) başvurusu hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar bu sayfada! Dilerseniz hiç uzatmadan konumuza dönelim.

ogs basvurusu nasil yapilir

OGS Başvurusu Nasıl ve Nereye Yapılır?

Otomatik geçiş sistemi (OGS) araçların ücretli köprü, otoban ve otoyollardan geçerken otomatik para ödemesi yapan bir gişe sistemdir. Araç içerisine yerleştirilen OGS cihazı sayesinde, araçlar köprü ve otoyollarda beklemeden geçiş yapabiliyor. OGS başvurusu banka şubelerinden, İnternet’ten ya da telefondan anında yapılabilir. İnternet üzerinden başvuru yapmak isteyenler, resmi web sitesi üzerinden başvuru yapabiliyor. Ayrıca telefon hattı üzerinden başvuru yapmak için 0850 220 00 00 numaralı çağrı merkezini arayıp, başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

HGS başvurusu nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Köprü ve otoyollar gibi ücretli geçiş sistemleri bulunan alanlardan geçerken bir kaç ödeme yöntemini kullanılır. Bu ödeme yöntemlerinin en hızlı ve sağlıklısı hiç şüphe yok ki ”OGS” olmaktadır. İnsanlar artık bu cihaz sayesinde, eskiden oluşan kilometrelerce uzunluktaki sıraları beklemek zorunda kalmıyor. Manuel ödeme (biletli ödeme) gişeleri, bir çok kişi için resmen eziyet haline dönüşmüştü. Artık OGS ve HGS sistemleri sayesinde kolay ve hızlıca geçiş sağlanabiliyor. Bu cihazı kullanmak isteyenleri yapması gereken ilk işlem, yetkili kurum ve kuruluşlara başvuruda bulunmak olacaktır. Başvurusu tamamlanana kişi veya kişilerin cihazları, en kısa süre içerisinde teslim edilmektedir. Dilerseniz bu başvuruları hangi bankalara yapabilir olduğumuza göz atalım.

OGS Başvurusu Hangi Bankalara Yapılır?

OGS cihazı elektronik bir cihazdır ve pille çalışmaktadır. Bu cihaz bankalardan temin edilmeli ve plakaya tanıtılmalıdır. Cihazlar tek bir plakaya dayalı faaliyet sürdürür. OGS cihazı satın almak istenilen bankaya ait bir kredi veya banka kartı olması gerekir. Kredi kartı ile bu cihaza geçişlerde kullanılmak üzere bakiye yüklemesi yapılmaktadır. OGS bakiyesi kritik bir seviyeye geldiğinde, bankanın yetki vermiş olduğu karttan otomatik olarak para yüklemesi yapılıyor. OGS cihazının fiyatı, bankalar ve finans kuruluşlarına göre farklılık göstermektedir. Ücret konusunda çok büyük bir farklılık yaşanmıyor. OGS cihazının alınacağı bankaya göre 40 lira ile 60 lira arasında değişiklik gösterir. OGS cihazlarının belli bir garanti süreleri vardır. Bu garanti süreleri, bankalar ve finans kuruluşları tarafından belirleniyor. OGS başvurusu yapılan bankalar;

  • Ziraat Bankası: 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayıp, Ziraat İnternet şubesinden ya da OGS web’den başvuru yapabilirsiniz. Ziraat bankasındaki cihaz garanti süresi ise 3 yıl olarak belirlenmiştir.
  • Vakıfbank: Banka şubesine başvuru yaparak, bu cihazı temin edebilirsiniz. OGS cihazı garanti süresi 5 yıldır.
  • Türkiye İş Bankası: İş bankası İnternet şubesinden, ATM’lerinden başvuru yapılabiliyor. OGS cihazı garanti süresi iş bankasında 4 yıldır.
  • Denizbank: Denizbank şubelerinden, internet bankacılığından ya da 444 0 800 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak başvuru yapılabilir. OGS cihazı garanti süresi 5 yıldır.
  • Garanti Bankası: banka, İnternet ve telefon şubelerinden ya da 444 0 333 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak başvuru yapabilirsiniz. OGS cihazı garanti süresi garanti bankasında 3 yıl olarak belirlenmiştir.
  • Yapıkredi: banka, İnternet ve telefon şubelerinden, ayrıca mobil uygulama üzerinden ya da 0850 222 0 444 numaralı müşteri hizmetlerinden başvuru yapılabilmektedir.
  • Akbank: Akbank OGS başvurusu, banka şubelerinden ya da Akbank Direkt İnternet bankacılığı ile yapılmaktadır.

ogs basvurusu nasil yapilir

Köprü, otoyol ve uluslararası geçiş sistemlerinde kullanılan bu cihaz başvurusu hakkında aklınıza takılanları aşağıdan sorabilirsiniz. Yorum yapma özelliğini kullanarak, bu konu hakkında öğrenmek istediğiniz tüm soruları yöneltebilirsiniz. Ayrıca sosyal medya üzerinden bizleri takip ederek, güncel konular hakkında anında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca KGM (Karayolları Genel Müdürlüğü) tarafından verilen bilgilere göz atabilirsiniz.

2 yorum

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.