OGS Bakiye Sorgulama

Otomatik Geçiş Sistemi adının kısaltması olan OGS Bakiye Sorgulama işleminin nasıl yapılacağı hakkında bir çok kişi her hangi bir bilgiye sahip değildir. Bu nedenle bugün sizlere Otomatik Geçiş Sistemi Bakiye Sorgulaması hakkında detaylı bilgi sağlamaya çalışacağız.

OGS Bakiye Sorgulama

OGS Bakiye Sorgulama

Eski bir sistem olmasına rağmen kullanımı hala devam eden OGS köprü ve otoban geçişlerinde kullanılan bir trafik gişe sistemidir. Beklemeden geçişi sağlayan OGS sistemi ücretli geçiş yapılan yollarda kullanılmaktadır. OGS ile birlikte hali hazırda HGS sistemi kullanılmaktadır. Her iki sistemde de geçiş ücretleri aynıdır. Araçların ön camlarına yapıştırılmış olan bir cihaz yardımıyla geçiş yapılmasını sağlayan OGS sisteminde içerisine bakiye yükleyerek ve kredi kartına tanımlayarak kullanım olanağı mevcuttur. Yaptığınız her ücretli geçişte OGS sistemi içerisinde bulunan bakiyeden geçiş ücretini düşmektedir. Yaptığınız geçişlerde OGS cihazınızın içerisinde bakiye bulunmazsa cezai işlem uygulanmaktadır.

OGS Cihazı Nereden ve Nasıl Alınır?

OGS Cihazı nereden alınır sorusuna gelirsek, OGS cihazları başta PTT şubeleri olmak üzere anlaşmalı olan bankalar aracılığıyla alınabilir. OGS cihazı alabileceğiniz anlaşmalı bankalar, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Denizbank, İş Bankası ve Garanti Bankası’dır.

OGS Cihazlarının Ücretleri Ne Kadar?

OGS cihaz ücretleri bankadan bankaya değişiklik göstermekle beraber 40 lira ile 60 lira arasında değişen fiyatlardadır. Bazı bankalar dönemsel olarak düzenledikleri kampanyalarla OGS cihazlarını müşterilerine ücretsiz olarak da verebilmektedir. Ayrıca OGS cihazlarının bir kullanım süresi bulunmaktadır. Bu sürenin tamamlanmasıyla birlikte cihaz satın almış olduğunuz banka tarafından değiştirilir.

OGS Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

OGS cihazlarında kaçak geçişe düşülmemesi ve ceza yenmemesi için yapılacak olan bakiye sorgulama işlemi önemlidir. OGS bakiye sorgulama işlemleri İnternet üzerinden yapılabileceği gibi telefonla ve SMS yoluyla da yapılabilir. OGS sorgulamaları için anlaşmalı bankaların müşteri hizmetlerine telefon edilebilir ve yine anlaşmalı bankaların SMS hizmetlerinden bakiye sorgulama işlemlerinde faydalanılabilir.

  • Ziraat bankasından OGS bakiye sorgulama işlemi gerçekleştirmek için, OGSBAK yazıp bir boşluk bırakarak plakanızı bitişik şekilde yazıp, 4747’ye göndermeniz gerekmektedir. Ziraat bankası müşteri hizmetleri 444 00 00 numarayı arayarak da OGS bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.
  • İş Bankası OGS sorgulama işlemini İnternet şubesi üzerinden gerçekleştirebilir, OGS geçiş bilgilerinizin e-postanıza gönderilmesini talep edebilirsiniz. Bunun yanında müşteri hizmetlerini arayarak da OGS bakiyenizi öğrenebilirsiniz.
  • Vakıfbank OGS sorgulama işlemlerini İnternet şubesinden gerçekleştirebilir veya Vakıfbank müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.
  • Garanti Bankası OGS bakiye sorgulama işlemlerini İnternet şubesinden ve Garanti Bankası müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştirebilirsiniz.
  • Denizbank OGS bakiye sorgulama işlemlerini İnternet şubesi üzerinden takip edebilir veya müşteri hizmetlerini arayarak bilgi edinebilirsiniz.

OGS Bakiye Sorgulama işlemi hakkında detaylı bilgi alanların, Bankalar kategorimize girerek, bu bankalar hakkında bilgi almalarını tavsiye ederiz. Bankalar tarafından sunulan OGS hizmetleri hakkında yeterince bilgi alabilmek için, tercih edilen banka şubesine ya da adı geçen bankanın müşteri hizmetleri telefon numarası hizmet noktasına müracaat edilebilir.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.