Öğrencilere Kefilsiz Kredi ve Kredi Kartı

Bu sayfada öğrencilere kefilsiz kredi ve kredi kartı imkanı tanıyan bankaları sunacağız. Dilerseniz aklınıza takılanları en alt kısımdan bizlere anında iletebilirsiniz. Bu sayfada geçen bilgiler, üniversite ve lise çağındaki öğrencileri ilgilendirir.

Öğrencilere Kefilsiz Kredi ve Kredi Kartı

Üniversite okumak için ailelerinin rahat evlerinden ayrılıp başka bir şehirde hayat kurmaya çalışan öğrenciler, alışık olmadıkları bir yaşam mücadelesine atılırlar. Daha önce gündemlerinde olmayan birçok meseleyle uğraşmak durumunda kalırlar. Özellikle gençleri en çok zorlayan mesele ise maddi sıkıntılar olmaktadır. Yurtta kalan öğrenciler dahi harçlıklarıyla giderlerini denkleştirmeye çalışırken, ev kiralayan öğrenciler bu sıkıntıyla en ağır şekilde mücadele etmek durumunda kalır.

ogrenciye kefilsiz kredi karti

Genç ve ev idaresi konusunda deneyimsiz öğrencilerin birdenbire kendi bütçelerini yapması ve yönetmesi şüphesiz ki kusursuz olmayacaktır. Kendilerine ait bir ekonomiyi dengelemeye çalıştıkları bu dönemde, bazı bankalar öğrencilere kredi alma ve kredi kartı kullanma hizmeti vermektedir.

Dikkat! Bu ürünlere başvuru yapmadan önce kredi notu nasıl öğrenilir başlıklı yazımıza göz atınız. Zira, bankalar kredi notu düşük olanlara bu gibi hizmetler vermek istemeyebilir.

Öğrencilere Verilen Bankacılık Hizmetlerinde Kefil Durumu

Öğrencilere verilen bankacılık hizmetlerinin limiti genelde düşük olduğu için birçok banka öğrencilerden kefil istememektedir. Ancak bu limit bana yetmez diyorsanız, bir yakınınızı size kefil olmaya ikna etmeniz gerekecektir.

Öğrencilere Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Neredeyse tüm bankalar öğrencilere kefilsiz olarak kredi verir. Bu durum her bankanın verdiği anlamına tabii ki gelmez! Aşağıda vermiş olduğumuz bankaları ve bunlara ait özellikleri okursanız, ne demek istediğimizi gayet net bir şekilde öğreneceksiniz. Öğrenci olanlara hangi bankalar kefilsiz kredi veriyor derseniz, bir kaçını şu şekilde sıralayabiliriz.

 1. Ziraat Bankası
  Eğitim masrafları ve ihtiyaçlar için kredi almayı düşünüyorsanız, ziraat bankası tam size göre olabilir! Eğitim Kredisi ve ihtiyaç kredisi kapsamında 36 aya varan vadelerle kredi alabilirsiniz.
 2. Yapı Kredi Bankası
  Yapıkredi bankası, eğitim harcamalarına özel 48 ay vade ile 50 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunuyor.
 3. Garanti Bankası
  %1,2 faiz oranı ile eğitim harcamaları için Garanti Bankası üzerinden kredi almanız mümkün. Garanti Bankası hemen kredi kampanyasını kullanarak, ihtiyaçlarınızı anında karşılama şansına sahip olabilirsiniz. Kampanya şartları ve koşullarını öğrenmek için linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Öğrencilere Kefilsiz Kredi Kartı Hizmeti Veren Bankalar

 1. Ziraat Bankası, öğrencilere özel olarak kredi kartı hizmeti sunmaktadır.
 2. Yapı Kredi bankasına kredi kartı almak isteyen öğrencilerin, öğrenci belgesi ve kimlikleriyle başvuru yapmaları yeterli olacaktır.
 3. Halk Bankası özelliği olan ”öğrenci paraf kart” hizmetine başvuru yaparak, kartın sunmuş olduğu imkanlardan faydalanabilirsiniz.
 4. Vakıfbank, öğrencilere özel olarak hazırladığı ”like kart”, size özel imkanlarıyla ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
 5. Türkiye iş bankası İşte Üniversiteli kredi kartını almak için, UNİK ve T.C. kimlik numaranızı yazıp 4402’ye göndererek başvuruda bulunabilirsiniz.

Bu sayfada belirtmiş olduğumuz öğrencilere kefilsiz kredi ve kredi kartı hizmeti veren banka kampanyaları, geçerliliğini yitirmiş olabilir. Kampanyaların şartları ve geçerlilik bilgilerini öğrenmek için lütfen aşağıda yorum bırakınız. Uzman kadromuz tarafından sizlere güncel bilgiler hakkında cevaplar yazılacaktır.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.