Öğrenci Kredisi Veren Bankalar

Öğrenci Kredisi Başvurusu
Günümüz hayat şartları okul okuyan tüm öğrencileri ve ailelerini de, oldukça etkilemektedir. Bu konuda öğrenci ve ailesi geniş kapsamlı bir ekonomik darlık içine düşerek, banka ve finans kurumlarının kapılarını çalmaya başlar. Öğrenci kredisi veren bankalar oldukça geniş kapsamlı bir araştırma sonucunda, her öğrenciye kredi verebilmektedir. Özellikle üniversite hayatı yaşayan öğrencilerin, maddi yetersizlikten dolayı öğrenimlerini yarıda kesmesi herkesi üzmektedir. Bu durum çözümü için devlet oldukça ilerici adımlar atmış olsa da, bazı kesimler için bu yetersiz bir durum olarak görünüyor ve banka kredilerine başvurular gün geçtikçe artıyor. Peki ”öğrenciye kredi veren banka hangisi?” gibi sorularınızın yanıtını hemen aramaya başlayalım.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar
Her öğrenci bankaların kendilerine özel olarak hazırladığı öğrenci ihtiyaç kredilerinden faydalanma hakkına sahip olmaktadır. Bankalara yapacağınız kredi başvuruları, kısa bir süre değerlendirildikten sonra sonuca ulaşacak ve olumlu görülmesi durumunda hemen hesabınıza yatacak ya da nakit olarak kasadan teslim alabileceksiniz. Öğrenci kredisi veren bankalar, oldukça büyük reklam paraları harcamakta ve her öğrencinin kendi bankasından kredi kullanmasını istemektedirler. Aşağıda sizlere bazı öğrenci kredisi veren bankaların isimleri yazılmıştır.
Örneğin Akbank öğrenci kredisi, İngbank şubeye gitmeden kredi hizmeti, Garanti bankası öğrenci kredisi, ayrıca bu bankanın eğitim ve özel okul kredi seçenekleri de mevcuttur. Ziraat bankası eğitim kredisi, gibi daha bir çok bankanın, öğrenci ve eğitim gören insanlara özel hazırlamış olduğu kredi seçenekleri vardır.

Öğrenci Kredisi İstenen Belgeler Ve Başvuru Şartları
Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi her öğrenci, bankaların öğrenci kredisi seçeneklerinden faydalanma hakkına sahiptir. Fakat bu kredi seçeneğinin bazı şartları ve istenen belgeleri vardır. Bu belgeleri yeterli bulunmayan öğrencilerin, bankaların istisnai durumları harici kredi başvuru talepleri genelde onaylanmaz. Buna göre öğrenci kredisi için istenen evraklar şu şekildedir; Öğrenim belgesi ya da öğrenci okula yeni kayıt yaptıracak ise, ÖSYM sınav sonuç belgesi gibi bir kaç evrak istenmektedir. Ayrıca öğrenciler bankaların bireysel ihtiyaç kredi seçeneklerinden yararlanma hakkına sahiptir. Her hangi bir bankaya sadece nüfus cüzdanı ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Örneğin Kuveyt Türk Kredi başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir gibi sorularınızın cevabını öğrenebileceğiniz sayfa gibi bir çok bankanın bu konularda ki cevabını sayfalarımız arasında kısa bir gezinti yaparak öğrenebilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.