Ne Kadar Kredi Alabilirim

Bankacılık

Ne Kadar Kredi Alabilirim sorusunun cevabı ile bugün sizlerle olmaya çalışacağız. Sizde ne kadar ve ne şekilde kredi alabileceğinizi merak ediyorsanız, lütfen yazımızın detaylarına göz atınız.

Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Bu yıl kredi alabilme olasılığı yeni bankacılık tasarısı ile yeniden düzenlendi. Artık her isteyen, önüne gelen bankadan istediği kadar miktarı rahat bir şekilde alma şansına sahip olamayacak. Bunun yerine puanlama sistemine tabi tutulacaksınız. Bu puanlama sisteminde ki artı olarak hanenize yazılacak değerler sayesinde, daha yüksek kredileri alma şansına sahip olabilirsiniz. Bu puanlama nasıl olacak derseniz kısaca size anlatmaya çalışalım. Tüm banka geçmişiniz bir havuzda toplanıyor. O zamana kadar yapmış olduğunuz kredi kart ödemeleriniz, eksi ya da artı puan olarak hanenize yansıtılıyor. Ne kadar düzenli ödeme yaparsanız puanınız o kadar yükseliyor.

Ya da daha önceden çektiğiniz bir kredinin ödeme düzeninde bir aksaklık olup olmaması sizin kredi çekme durumunuza doğrudan etki ediyor olacaktır. Yani bankalar artık ortak bir havuz sayesinde, sizin o zamana kadar olan tüm bankacılık geçmişinize bakma şansına sahip oluyor. Düzenli şekilde ödemelerinizi yaptıysanız, size kefil istemeden belirli bir miktara kadar krediyi anında veriyor. Ya da talep edeceğiniz daha yüksek kredi limitlerinde, sizden kefil kişi sayısını fazlaca istemiyor. Güven mantığı geçmişte yaşanan bazı belirli nedenlerden dolayı, artık bankalar için ilk sırada yer alıyor. Daha önceden yaşanan önüne gelene kredi kartı verme ya da konut, taşıt veya bireysel ihtiyaç kredisi verme durumları, artık yerini puanlama sistemine bırakmış durumdadır. Peki şimdi sorduğunuz soru ”Ben ne kadar kredi alabilir?” şeklindeyse, bunun için kendi kredi puanınızı öğrenmeniz gerekiyor. Kredi Notu Öğrenme hizmeti hakkında detaylı bilgileri BURADAN  alabilirsiniz.

Bankalar bu konuda sizlere hizmet veriyor. Herhangi bir bankaya giderek ya da İnternet üzerinde bulunan sitelerine giriş yaparak, kredi alıp alamayacağınızı ya da ne kadar kredi alabileceğiniz kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken kimlik bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde girmeniz ve talebinizi sisteme göndermeniz olacaktır. Tabi bu kredi miktarları, bankaların kendi iç tüzüklerine göre değişkenlik gösterebiliyor. Bazı bankalar daha esnek davranırken bazı bankalar ise, daha katı kurallar ile kredi vermeyi tercih edebiliyor. Son yıllarda ortaya çıkan bu sistem ile insanların bankalara karşı sürekli borçlu olma durumundan kurtarılmasının amaçlandığını söyleyebiliriz. Sizler de ödemelerinizi düzgün bir şekilde yapıyorsanız, istediğiniz miktarda krediyi rahatlıkla alabilme şansına sahip olacaksınız.

Ne Kadar Kredi Alabilirim
Puan

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir