Nakit Avans Limiti Arttırma

Nakit Avans Limiti

Son zamanlarda hepimizin ihtiyaç duyduğu bir olaydır nakit sıkıntısı! Bu nedenle Nakit Avans Limiti Arttırma talebinde bulunmak, nakit ihtiyaçlarımızı daha kolay karşılamamıza etki edecektir. Özellikle maaşlı olarak çalışıyor isek; her zaman elimizin altında bulunmasını istediğimiz bir nakit kaynağı olması gerekmektedir. Bu duruma karşılık olarak da son zamanların, hatta son 5 yılda kullanımında oldukça büyük bir artış gözlenen kredi kartları imdadımıza yetişmektedir. Bankalardan Kredi kartı hizmeti alan her banka müşterisi; kartla alışverişin yanı sıra, nakit avans çekimi yapmaktadır. Yalnız nakit ihtiyacımızı bu yöntem ile karşılayacağımız durumlar da bile,nakit avans çekme limiti yetersiz gelmektedir. Özellikle yeni evlenecek çiftlerin düğün, nişan, nikah işlemleri ya da bayram ve özel günlerde Nakit Para’ya çok ihtiyaç duyulmaktadır. Böyle durumlar da ise her zaman imdadımıza kredi kartları ve bu kartlar tarafından kullanabildiğimiz ”Nakit Avans” yöntemi yetişmektedir. Peki ”Kredi Kartımın Nakit Avans Limiti Nasıl Yükseltilir? Alt başlığımız ile hemen bu sorunun cevabını sizlere sunmaya çalışalım.

Kredi Kartından Nakit Avans Limiti Yükseltme

Bu durumu kolaylıkla aşabilir ve ne zaman isterseniz kredi kartınıza bağlı nakit avans limitini yükseltebilirsiniz. Yalnız kredi kartına bağlı nakit avans limitini yükseltmek ve daha verimli bir şekilde kullanabilmek için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Bu durumları kısaca açıklayalım ve hemen ardından nasıl nakit avans limiti nasıl yükseltilir açıklık getirelim.

 

Kredi kartlarına tanımlı olan nakit avans limitinizi en verimli ve akıllıca yönetmenin yöntemi; ödemeleriniz konusunda çok dikkatli davranmanız olacaktır. Yasalar ile belirlenen kurallar çerçevesinde kredi kartınızın ekstre borcunun asgari ödeme tutarını 3 ay üst üste geciktirirseniz, kredi kartınız nakit çekime kapatılır. Ardından eğer gecikmelere devam ederseniz, sonraki 3 gecikmede ise kartınız tüm işlemlere kapatılır ve tüm borç ödemesi yapılmadıkça kredi kartı işlemlere açılmaz ve bu sizin bankalarda bulunan kredi notunuzu yani sicilinizi derinden etkilemektedir. Sonuç olarak ihtiyaç halinde başka bankalardan kredi ya da kredi kartı alamazsınız.

Nakit Avans Limiti Arttırma

nakit-avans-limiti-arttirmaGelelim kredi kartından nakit çekim limitini yükseltme işlemine. Nakit çekim limitini yükseltmenin bir çok yolu var ve bu yollar şu şekildedir; eğer düzenli olarak ödeme yapıyorsanız, bankanızın istediği şekle uygun olarak SMS ile nakit çekim limitini yükseltme talimatı verebilirsiniz. Diğer bir yol ise bankanızın İnternet şubesini kullanarak; Kredi kartı işlemleri sırası ile takip edip nakit çekim limit yükseltme talebinde bulunabilirsiniz. Başka bir yol ise bankamatikler aracılığı, yine kart işlemleri sırası ile takip edilerek nakit çekim limiti yükseltilebilir. En kolay ve basit yöntem ise; bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak ”Düzenli Kredi Kartı Nakit Çekim Limitini Arttırma” talimat vermek olacaktır. Tüm yapmanız gereken bu kadardır. Nakit avans limiti arttırma işlemi için dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise; ödemelerinizi zamanında yapmanız ve bu konuda hassas davranmanız olacaktır. Garanti bankası, Akbank, Ziraat Bankası, Finansbank, Halkbank, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Denizbank ve daha bir çok banka kredi kartlarına ait nakit avans limitlerinizi arttırabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.