Nakit Avans Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi kartından nakit avans çekerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Bu soru banka müşterileri için oldukça önemli bir değere sahiptir. Örneğin nakit ihtiyacı olan bir kart müşterisi, hangi banka aracılığı ile nakit avans kullanması gerektiğine karar vermelidir. Ayrıca nakit avans faiz oranlarını iyice araştırması gerekiyor. Nakit avans hizmeti sunan bankalar, bu hizmet için faiz ve sıcak para çekme parası gibi ücretler talep edebiliyor. Bu tür konuları sizler için araştırıp, çok daha detaylı olarak anlatmak istiyoruz.

Nakit Avans Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle hangi banka tarafından kart hizmet alıyorsanız, o bankanın nakit avans faiz oranlarını ve çekim ücreti alıp almadıklarını soruşturmanız gerekiyor. Ardından kredi kartı ile nakit avans çekerken, vade sayısı ve miktar önemli birer etken oluşturabilir.

Örneğin kredi kartından çekeceğiniz beş bin lira nakit avans faiz oranı ile, bin lira nakit faiz oranı aynı olmayabilir. Bu nakit çekim işlemleri için üç aylık vade seçeneği ile, bir senelik vade seçeneğinden farklı faiz oranı talep edilebilir.

Nakit ihtiyacınıza göre seçenekler sunulması, bankaların bireysel ihtiyaç kredisi seçeneklerini göz önünde bulundurulması gerektiğini bir kez daha gözler önüne seriyor. Örneğin belirtilen miktarlar üzerinde nakit ihtiyacı duyuyor iseniz; Garanti bankası, Akbank, Finansbank vb. Bir çok banka tarafından sunulan “Bireysel ihtiyaç kredileri” tam olarak size göre olabilir.

Önemli olan bir diğer konu ise; findeks kredi notu!
Bu konuya değinmek istiyoruz çünkü;findeks kredi notu kötü olan bir çok kişinin, kredi kartı ve bankacılık hizmetleri iptal edilmektedir. Findeks kredi notu öğrenme hizmeti alarak, bir çok kişi ne kadar ihtiyaç kredisi kullanma şansına sahip olduğunu tahmin edebiliyor. Ayrıca bu konu için bankalar’da hizmet veren müşteri temsilcilerinden destek alabilirsiniz.

Yukarıda bahsi geçen “Nakit avans çekerken nelere dikkat etmeliyiz” içerikli konuyu, tamamı ile bilgi paylaşımı amacı ile yayımladık. Bahsi geçen şartlar ve koşullar bankalara göre farklılık gösterebilir. Aşağıda bulunan yorum yazma kutusuna ya da iletişim butonu yardımı ile, her türlü görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı rica ederiz. Teşekkür ederiz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.