Mil Toplayan Kredi Kartları

Mil Toplayan Kredi Kartları

Kredi kartlarınız ile yapmış olduğunuz harcamaların belirli bir kısmının puana dönüşmesi ile oluşan birikime mil ve bu puanları içerisinde biriktirenlere ise mil toplayan kredi kartları denmektedir. Genellikle biriken puanlarla birlikte bedava tatil veya uçak biletleri alabilirsiniz. Yapmış olduğunuz her harcamanın belirli bir kısmının kart bakiyesine puan olarak geri dönmesi sonucunda, bu puanları biriktirerek istediğiniz bir yerin uçak biletini bedavaya alabilirsiniz. Ayrıca tatil yapmak istediğiniz beldelerde bedava tatiller gerçekleştirme şansına da sahip olabilirsiniz. Bankalardan alınan kredi kartları verilmeden önce, zaten yetkililer tarafından mil toplayan kredi kartı olup olmaması seçeneği başvuruda bulunan kişiye sorulmaktadır. İsteğe göre düzenlenen bu kredi kartlarına sahip olarak mil puanları toplayabilirsiniz. Özellikle yurt dışı ve yurt içine sık sık seyahatler düzenleyip uçuş yapan insanlar için mükemmel bir fırsat olarak görülmektedir.

Mil Toplayan Kredi Kartları

Mil Toplayan Kredi Kartları

HSBC Pegasus Kart

Hsbc bankası ve Pegasus şirketinin ortaklığında ortaya çıkarılmış olan Pegasus kart ile birlikte yapacağınız alışverişlerinizde mil puanları biriktirebilirsiniz. Pegasus havayolları ile yapmış olduğunuz her uçuşta bilet fiyatının belirli bir kısmını mil puan olarak geri kazanabilirsiniz. Örnek olarak anlatılırsa; Pegasus havayollarını kullanarak yapmış olduğunuz uçak seyahatlerinizde uçak fiyatı 100 TL ise mil toplayan kredi kartınıza 2-3 TL değerinde mil puan gelmektedir. Hsbc Pegasus kart kullanarak uçuşlarınızda biriktirmiş olduğunuz mil puanlar ile birlikte gelecek seferi ücretsiz gerçekleştirme fırsatınız bulunmaktadır.

Garanti Bankası Shop&Miles Kredi Kartı

Garanti bankası ve THY (Türk Hava Yolları) ortaklığı sonucunda ortaya çıkmış olan kredi kartı, alışveriş yaparken mil puanlarınızı biriktirilmesini sağlamaktadır. Türkiye’de kısa bir süredir kullanımı devam eden bu kartlar ile birlikte biriktirmiş olduğunuz mil puanlarını Miles&Smiles kartınıza aktarıp yeteri kadar mil puanınız olması durumunda bir sonraki THY uçuşunuzu ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz. Bu kredi kartına sahipseniz otomatik olarak da THY Miles smiles hesabına da sahip olursunuz. Yurt dışı ve yurt içinde sürekli kullanabileceğiniz bu kartlar ile birlikte birikmiş olan mil puanları yurt dışında 1 dolara 2,25 mil puan, yurt içinde ise tüm yaptığınız alışverişlerde 1 TL’ye 1,5 mil puan biriktirebilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.