Maaş Kartım Kırıldı Ne Yapmalıyım

Maaş Kartı

Emek sarf edilen kurumun anlaşmış olduğu banka tarafından maaş hesabına ek olarak çıkartılan kart türüdür. Bu kart aracılığı ile maaşınızı bir çok yerde nakit taşıma ihtiyacı duymadan harcayabilir, yine bir çok bankamatik yardımı ile nakit çekip yaptırabilirsiniz. Maaş kartı hakkında detaylı tüm bilgileri ilgili sayfamız aracılığı ile sahip olabilir, sormak istediğiniz tüm soruları yorumlama aracılığı ile sorabilirsiniz.

Maaş Kartı Kırılırması

Maaş kartınız hakkında detaylı bilgi vermiş olduğumuz sayfamızı okuduktan sonra, bu karta özel hizmetleri ve faydalarını öğrenebilirsiniz. Bankada maaş hesabınıza endeksli olarak ve size özel üretilen bu kart ile, bir çok yerde kolayca harcama yapma şansınız olabilir. Fakat sağlamış olduğu yararların yanı sıra, bazen başımıza umulmadık bir anda sıkıntı çıkarabilir. Örneğin maaş kartım kayboldu ne yapmalıyım gibi soruların artık her yerde görülmesi üzerine, insanların bu tip sorunlarını ele alarak çözüme yolları hakkında bilgi paylaşımları yayınlamaya çalıştık. Maaş kartları plastik olarak üretilir ve ince bir yapıya sahiptir, bu özelliği sebebi ile çok çabuk bir şekilde kırılma ya da yıpranma yapabilir. Bugün sizlere kırılma anında ne yapmanız gerektiğini hakkında bilgi vereceğiz ve kartınızın kırıldığını var sayıyoruz. Kart genelde cüzdan içerisinde oturup kalkma esnasında kırıldığı için, bu pozisyonları uygularken dikkatli olmanızı öneriyoruz. Fakat yine de kartınız kırılabilir ve ne yapacağınızı bilmiyor olabilirsiniz, işte tam düşünce ile bu yazıyı yazma kararı aldık.

Maas-kartim-kirildi

Maaş Kartı Kırılırsa Ne Yapılır

Harcama yapmanız ya da para çekmeniz gerekti hemen kartınızı cebinizden ya da cüzdan içerisinden çıkarttınız ve maaş kartınızın kırık olduğunu fark ettiniz. Hiç panik yapmadan direkt olarak hizmet aldığınız bankanın, müşteri hizmetleri telefon numaralarını cep telefonu yardımı ile arayıp “maaş kartım kırıldı lütfen yardım edin” diye bir cümle kurmanız yeterli bir işlem olacaktır. Bu dakikadan sonra hattın diğer ucundaki müşteri temsilcisi size hemen bir ön bilgi verecek ve kırılan kartınızı sizin talebiniz doğrultusunda iptal edecektir. İptal olan bu kartı belirtildiği şekilde imha edin, çünkü bu kart ile artık bir işiniz olmayacak. Müşteri temsilcisi size hemen yeni bir kart gönderimi teklifinde bulunacak ve sizin onayınız dahilinde yeni kartınızın üretim aşamasına geçilecektir. Bu kart basılıp size kurye yolu ile gönderilecek ve eski maaş kartınız da bulunan tüm bakiye bu karta transfer edilmiş olarak elinize geçecektir. Kartınız size ulaştıktan sonra yeni bir şifre belirleyip, eski kartınız gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.