Maaş Kartı

İnsanların hayatı faaliyetlerini sürdürmek için, çalışmak zorunda oldukları bir sektör mutlaka vardır. Bu özel sektör ya da kamu sektörü olabilir, hangi sektör içerisinde çalışıyor olunursa olunsun, mutlaka iş gücü karşılığı bir ücret verilmektedir. Bu ücret tutarını devletin çıkarmış olduğu yasalara göre, elden vermek mümkün değildir. Artık her firma faaliyet alanı özel ya da kamusal alanda olduğu hiç fark etmeksizin, işçi maaşlarını anlaşmalı çalıştığı banka hesabına yatırmak ile yükümlüdür. İş yerinin anlaşmalı olduğu banka, maaşını bu bankadan alacak personel için bir maaş hesabı açar ve aynı iş yerinde faaliyet gösteren personelin talebi doğrultusun da bir banka kartı  (Maaş Kartı) temin etmektedir. Bu maaş kartı çalışan personelin maaşını rahatlıkla çekebilmek için, oldukça avantajlı bir hizmet olmaktadır.

Maaş Kartı Hizmetleri

İş yeri personeli bankanın kendisine özel olarak temin etmiş olduğu maaş kartı  ile, pos cihazı bulunan ve alışveriş imkanı sunan tüm mağazalardan alışveriş yapabilme şansına sahip olmaktadır. Maaş kartı ile yapılan alışverişler, ekstra her hangi bir işlem gerektirmez ve nakit işlem yapmış muamelesi gösterilir. Örneğin her hangi bir mağazadan maaş kartınız ile yapacağınız bir harcama sonrası, her hangi bir ek faiz oranı ya da hizmet bedeli talep edilmez. (Yine’de alışveriş esnasında mağaza personelinden bu bilgiyi almanızı öneririz.) Alışverişler yaptığınız esnada artı bir faiz oranı şartı olmadığı gibi, genel olarak taksitli olarak ödeme yapma şansınız olmayabilir. Bunun nedeni ise mağazadan alışverişinizi kart ile yaparken, nakit yapıyormuş gibi hizmet almanız olmaktadır. Fakat bu bazı bankaların maaş kartları için geliştirmiş oldukları hizmet politikasına göre değişiklik gösterebilir.

Maaş Kartı Hesap Özeti

Maaş kartınıza yatan ücreti aylık olarak raporlar halinde tutabilir, kart hizmeti aldığınız bankanın İnternet bankacılığı adresini kullanarak hesap özetini öğrenme şansına sahip olabilirsiniz. İnternet şubesi ile ekstre özeti ve maaş kartı hesap hareketlerini detaylı olarak görebilirsiniz. Ayrıca yine hizmet aldığınız bankaya talimat verip, maaş kartı hesap ekstresini adresinize talep edebilirsiniz.

Bir sonraki ki yazımız “maaş kartı ek limit” işlemleri hakkında detaylı bilgi alabilir, sormak istediğiniz tüm sorularınıza cevabını bulabilirsiniz. Bizi takip ettiğiniz için çok teşekkür ederiz, kredibanka.org ailesi.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.